DOLAR

32,3355$% 0.07

EURO

34,9993% 0.1

GRAM ALTIN

2.394,46%-0,84

ÇEYREK ALTIN

3.896,00%-0,55

BİST100

10.391,89%2,23

BİTCOİN

2162961฿%-3.68258

a
 • Kamu Haber
 • Genel
 • Ankara Servis Ücretleri Belli Oldu! 2021 Yılı Servis Ücretleri Ne Kadar?

Ankara Servis Ücretleri Belli Oldu! 2021 Yılı Servis Ücretleri Ne Kadar?

Ankara servis ücretleri belli oldu. Başkentte okulların açılacağı haberi duyulunca servisler için düzenlemeler yapıldı. Ankara servis ücretleri hakkında genelge okulların açılma haberi ile birlikte hazırlanmaya başlandı. Ankara’da okul servis ücretleri belirlendi.

Ankara servis ücretleri belli oldu. Başkentte okulların açılacağı haberi duyulunca servisler için düzenlemeler yapıldı. 

Ankara servis ücretleri hakkında genelge okulların açılma haberi ile birlikte hazırlanmaya başlandı. Ankara’da okul servis ücretleri belirlendi. Ücretlendirmeler şu şekilde:

 • 0-3 kilometre için yıllık 2.610 TL’den servislerden faydalanmak mümkün.
 • 3-6 kilometre için yıllık 2.880 TL’den servislerden faydalanmak mümkün.
 • 6-10 kilometre için yıllık 3.300 TL’den servislerden faydalanmak mümkün.
 • 10-15 kilometre için yıllık 3.870 TL’den servislerden faydalanmak mümkün.
 • 15+ kilometreyi aşan her kilometre için yıllık ilaveten 75 TL vermeniz gerekmektedir. Yani 3870 + her kilometre başına 75 TL olarak hesaplanmaktadır.

Başkentte 2021 – 2022 eğitim öğretim yılı için geçerli olacak okul servislerinin ücretleri belirlendi. Esnaf Odası Başkanı Tunçay Elmadağlı yapmış olduğu yazılı açıklamada servis ücretlerinin fiyatlandırmasından bahsetti. Servis fiyatlarının azami hadlerini gösteren ücret tarifesi Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince kabul edilip yürürlüğe girmiştir.

2021 Yılı Servis Ücretleri Ne Kadar?

2021 yılı Ankara Servis ücretleri belirlendi. Başkentte yapılan düzenlemenin örneği diğer illerde de benzer olarak uygulanacaktır.

2021 yılı Ankara Servis ücretleri Esnaf Odası Başkanının yapmış olduğu yazılı açıklama ile belirlendi. Yapılan açıklamada maliyetlerin yükselmesi nedeniyle fiyatlarda yaklaşık olarak %15’lik bir artış olduğundan bahsedildi.

2021 Yılı Servis Ücretleri Ne Kadar?

Elmadağlı, “Personel servis fiyatları için ise geçtiğimiz yıl ile aynı olarak devam edecektir.” dedi. İşte 2021 yılı servis ücretleri

 • 0-3 kilometre için yıllık 2.610 TL’den servislerden faydalanmak mümkün.
 • 3-6 kilometre için yıllık 2.880 TL’den servislerden faydalanmak mümkün.
 • 6-10 kilometre için yıllık 3.300 TL’den servislerden faydalanmak mümkün.
 • 10-15 kilometre için yıllık 3.870 TL’den servislerden faydalanmak mümkün.
 • 15+ kilometreyi aşan her kilometre için yıllık ilaveten 75 TL vermeniz gerekmektedir. Yani 3870 + her kilometre başına 75 TL olarak hesaplanmaktadır.

Yapılan ücretlendirme içerisinde gidiş – dönüş kapsamaktadır. Okul öncesinde, ilkokullarda ve ortaokullarda rehber personel giderleri için araçta taşınan her öğrenciden aylık azami 100 TL tarife ücreti talep edilecektir.

Başkent Servis Ücretleri – Ankara Servis Ücretleri 

Başkent servis ücretleri Esnaf Odası Başkanının yazılı açıklaması ile yürürlüğe girmiş durumda. Okulların 2021 – 2022 öğretim yılında açılacağı haberiyle hazırlıklar başladı.

Başkentte 2021 – 2022 eğitim öğretim yılı hazırlıkları sürüyor. Bu kapsamda okul servis ücretleri belirlendi. Diğer illerin ve ilçelerin de Ankara baz alınarak bir hesaplama yapılması beklenmektedir. Ankara Servis Aracı İşletmecileri Tunçay Elmadağlı, yazılı açıklama ile servis ücretlerine dair bütün açıklamaları yaptı.

Yapmış olduğu açıklamada yükselen maliyetler nedeniyle fiyatlarda artış olduğunu belirtti. Fiyatlardaki artış geçen yıla göre %15 oranında artmış durumda. Personellerin servis fiyatlarında ise henüz bir değişiklik yok ve Elmadağlı bu konuda yükseltme yapılmayacağını belirtti.

Okullar Kapatılırsa Ankara Servis Ücretleri İstenmeyecek!

Ankarada okullar kapatılırsa servis ücretleri istenmeyecek. Geçtiğimiz dönemde okulların sürekli kapatılıp açılması sonucunda böyle bir karar alınmıştır.

Ankara Servis Aracı İşletmecileri Tuncay Elmadağlı başkente belirtilen söz konusu ücretlerin oda tarafından belirlendiğini söyledi. Yazılı açıklama içerisinde fiyatlar açıklandıktan sonra fiyatlandırma hakkında detaylar verildi.

Geçtiğimiz yıl okullar sürekli açılıp kapanmıştı. Bundan dolayı veliler ödenen servis ücretleri konusunda itiraz etmişlerdi. Bu sene okulların tekrar kapanması durumunda öğrenciler sadece kullandıkları süre içerisinde ödeme yapacaklar. Diğer durumlarda, okullar kapanırsa servis ücretleri ödenmesi gerekmeyecektir.

Ayrıca servis araçlarının sürekli olarak dezenfekte edileceğini ve corona virüs kapsamında korunaklı olacağı belirtildi. Virüs kapsamında servis araçlarında önlemler alınacak ve sorunsuz bir şekilde ulaşım sağlanacaktır, denildi.

Servis Ücretleri Kullanıldığı Süre Ödenecek

Servis ücretleri kullanıldığı süre kadar ödeme yapılacak. Ankara Büyükşehir Belediyesinin isteği üzerine servisler kullanılmadığı sürece ödeme yapılmayacak.

2021 – 2022 öğretim yılının başlanacağı haberi duyuruldu. Bu haber ile birlikte veliler okullara gidecek öğrenciler için servis fiyatlarını araştırmaya başladı.

Servis fiyatlarında geçtiğimiz yıla oranla %15’lik bir artış mevcut. Geçtiğimiz sene okullar kapansa dahi bazı okulların servislerinin ücretleri yıllık olduğundan ödemeler yapılmıştı.Servis Ücretleri Kullanıldığı Süre Ödenecek

Aynı durumdan bu sene şikayetçi olan veliler dinlendi. Verilen karara göre ödemeler sadece okulların açık olduğu süre zarfında yapılacak. Eğer okullar kapatılırsa velilerin bir ödeme yapmasına gerek kalmayacaktır, denildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Okullar Yüz Yüze Eğitime Başlayacak 2023

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.