DOLAR

33,0930$% 0.3

EURO

36,1188% 0.32

GRAM ALTIN

2.589,55%0,79

ÇEYREK ALTIN

4.184,00%0,55

BİST100

11.144,16%0,72

BİTCOİN

2078886฿%0.14177

a

Okullar Yüz Yüze Eğitime Başlayacak 2023

Okullar yüz yüze eğitime başlayacak mı? Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği okulların açılıp açılmayacağı konusu zaman yaklaştıkça iyice merak uyandırdı. Eğer okullar açılırsa eğitim nasıl devam edecek? Okullar yüz yüze eğitime belirlenen tarihte açılacak!

Okullar yüz yüze eğitime başlayacak mı? Bakanlığın yaptığı açıklamalar doğrultusunda okulların bu sene açılması söz konusu! Üniversite Yüz Yüze Eğitim Açıklaması geldi!

Okullar yüz yüze eğitime başlayacak mı? Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği okulların açılıp açılmayacağı konusu zaman yaklaştıkça iyice merak uyandırdı. Eğer okullar açılırsa eğitim nasıl devam edecek? Okullar yüz yüze eğitime belirlenen tarihte açılacak! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamada : ”İlk ve orta öğretim için okulların belirtilen tarihlerde açılacaktır. Yüz yüze eğitim ise bütün sınıflarda ve haftada 5 gün olacak şekilde işlenecektir.” dedi.

Corona virüs salgını kapsamında okulların durumu oldukça değişkenlik göstermişti. Okulların açılıp açılmayacağı ve açılırsa nasıl eğitim görüleceği oldukça merak uyandırdı. Bu konuda yeni Milli Eğitim Bakanı oldukça net ve kesin konuştu. Milli Eğitim Bakanı yaptığı açıklamada okulların belirtilen tarihlerde açılacağı ve yüz yüze olacağını söylüyor.

MEB Okulların Açılması İçin Hazırlık Yapıyor! – Okullar Yüz Yüze Eğitime Başlayacak

MEB Okulların Açılması İçin Hazırlık Yapıyor! - Okullar Yüz Yüze Eğitime Başlayacak

MEB okulların açılması için hazırlık yapıyor! Yüz yüze eğitimin bu sene kesin olarak başlaması için bütün hazırlıklar devam ediyor.

MEB okulların açılması için hazırlık yapıyor! Milli Eğitim Bakanlığı gönderdiği mesajlarda okulların yeni dönemde yüz yüze açılması için elinden geleni yaptığını söylüyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in de yaptığı açıklamalarda mesajları bu yönde. Milli Eğitim Bakanı ile görüşen milletvekillerine de okulların zamanı geldiğinde yüz yüze açılması konusunda oldukça kararlı olduğunu belirtti. Bunun için de Sağlık Bakanlığında okullar ile birlikte çalışmaların yürütüldüğü ve büyük ilerlemelerin kaydedildiği bildirildi.

Milli Eğitim bakanlığı yaptığı yüz yüze hazırlığın bu sene kesin olarak başlamasını istemektedir. Yani bütün ilk ve orta öğretim sınıfları için normal bir şekilde eğitimin başlanması isteniyor. Öğrenciler yine eskisi gibi 5 gün okula normal şekilde devam edebilecekler. Bakan Özer, bu konuda kesin kararlı olduğunu hibrit modelin bile seçenekleri arasında bulunmadığını söyleyerek belirtti. Fakat vaka sayılarının tekrar tırmanması durumunda bu konu tekrar gündeme gelebilir.

Okullar Yüz Yüze Eğitime Başlayacak

Okullar yüz yüze eğitime başlayacak ve şu an için bunun önünde bir engel görülmemektedir.

Okullar yüz yüze eğitime başlayacaklar. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı bu konuda çalışmalarını son sürat devam ettiriyor. Bütün okullarda önlemler alındı ve gereken bütün tedbirler koşulunca okulların açılması isteniyor. Havalandırmalar ve teneffüslerin nasıl olacağı konusunda çalışmalar yapılıyor.

Öğrencilerin birbirleriyle temasının nasıl daha aza indirilebilir olduğu, PCR testleri ve servis otobüsleri de gündem arasında. Bakanlığın bu konuda yaptığı bütün çalışmalar sonucunda okulların belirtilen tarihlerde açılması beklenmektedir.

Aşılama ile ilgili de bütün çalışmalar devam ediyor. Aşı yaşının da 15’e indirilmesi ile birlikte orta öğretim için okulların kesin olarak açılması istenmekte. Öğrencilerin eğitimlerini en iyi alabilecekleri şekil olan yüz yüze eğitimin en büyük destekcisi yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer.

Üniversiteler Yüz Yüze Eğitime Başlayacak mı?

Üniversiteler yüz yüze eğitime başlayacak mı? İlk ve orta eğitimin açacağı haberleri gündemde sık bir şekilde duyuluyor. Peki üniversitelerin durumu ne olacak?

Üniversiteler yüz yüze eğitime başlayacak mı? Bilim Kurulu yaptığı çalışmaları paralel olarak YÖK’ün de çalışmalarını etkiliyor. Bilim Kurulunun yapmış olduğu çalışmalar neticesinde YÖK’ün belirtilen zaman diliminde gereken önlemleri alması yönünde.Üniversiteler Yüz Yüze Eğitime Başlayacak mı?

Bu kapsamda öncelikli olarak yurtların düzenlenmesiyle ilgili çalışmalar başlamış durumda. Ayrıca yurtlar artık karantina amaçlı da kullanılmıyor. Yani üniversitelerin de bu sene yüz yüze eğitime geçilmesi Bilim Kurulu tarafından istenilmektedir.

Temizlik başta olmak üzere üniversitelerin de yüz yüze eğitim konusunda başlanması istenilmektedir. Öğrencilerin kampüslere alınması için de aşı karnesi alması ve okullara bu şekilde girmesi düşünülen alternatifler arasında yer alıyor.

Yüz Yüze Eğitim – Fahrettin Koca’nın Açıklaması

Yüz yüze eğitim konusunda Fahrettin Koca’da Sağlık Bakanlığı adına açıklamalarda bulundu. Bakan Koca yaptığı açıklamalarda okulların açılacağı sinyalini verdi.

Yüz yüze eğitimin 2023 – 2024 eğitim yılında ilk, orta ve üniversitelerde geçilmesi istenilmektedir. Bu konuda üniversitelerin açılacağı ilk bakışta düşünülmüyordu. Çünkü ilk ve orta öğretim için sürekli açıklamalar olsa da YÖK tarafından resmi bir açıklama gelmiyordu. 

Geçtiğimiz günlerde Fahrettin Koca yaptığı açıklamada bütün öğretim kurumlarında okulların açılmasını yönünde çalışıldığını belirtti. Üniversitelerde de bu konunun gündeme geldiğini söyleyebiliriz. Çünkü üniversite yurtlarında çalışmalar 1 haftadır devam ediyor. Ayrıca artık üniversite yurtları karantina olarak kullanılmıyor.

Yüz Yüze Eğitimde Aşı Olmayanlara Kısıtlama Var mı?

Yüz yüze eğitimde aşı olmayanlara kısıtlama var mı? Eğitimin yüz yüze getirilmek istendiği günümüzde bu konuda bir kısıtlama gelecek mi sorusu merak uyandırdı.

Yüz yüze eğitimde aşı olmayanlara kısıtlama var mı? Henüz eğitimler için bir kısıtlama düşünülmüyor. Fakat vaka sayılarının artışı durumunda aşı karnesi ile bir yerlere gitme durumu da söz konusudur. Vakaların artması veya aşılama oranının hızlandırılması amacıyla bu yönteme başvurulabilir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Karne Görüşleri, Motive Edici Karne Görüşleri, Öğretmen Karne Görüşleri 2023

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.