DOLAR

32,2418$% 0.32

EURO

35,0427% 0.16

GRAM ALTIN

2.442,84%0,56

ÇEYREK ALTIN

3.954,00%1,08

BİST100

10.677,49%0,19

BİTCOİN

2195773฿%-2.34878

a
  • Kamu Haber
  • Meb
  • Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: 3 Bin Yeni Anaokulu Yapacağız

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: 3 Bin Yeni Anaokulu Yapacağız

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kars'ta düzenlenen Eğitim Değerlendirme Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, okul öncesi eğitime öncelik verdiklerini belirterek, 3 bin yeni anaokulunun yapılacağını söyledi. İşte detaylar...

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kars’ta düzenlenen Eğitim Değerlendirme Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, okul öncesi eğitime öncelik verdiklerini belirterek, 3 bin yeni anaokulunun yapılacağını söyledi.

Tüm Türkiye’de 3 Bin Yeni Anaokulu Yapıyoruz

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bazı toplantılara katılmak için Kars’a geldi. Toplantısı sonrası açıklama yapan Özer, “2022 yılında Milli Eğitim Bakanlığı olarak Kars’taki yeni okul yapımları, güçlendirme çalışmaları, yık-yap kapsamında yapılacak okullarla ilgili Kars’a tahsis etmiş olduğumuz eğitim yatırımları bütçesi 445 milyon TL idi.

Bugünkü il değerlendirme toplantımızda Kars’taki eğitimin kalitesini daha fazla artırabilmek için ve hızlı bir şekilde yatırımları ve ihtiyaçları karşılayabilmek için bütçemize 422 milyon TL’lik ilave bütçe koyarak Kars’taki Milli Eğitim Bakanlığı bütçesini 867 milyon TL’ye çıkarmış bulunuyoruz” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer , “Milli Eğitim Bakanlığı olarak bu dönem en öncelik verdiğimiz alanlardan bir tanesi okul öncesi eğitimdeki okullaşma oranlarını yükseltmek. Dolayısıyla tüm Türkiye’de, 81 ilde ve 922 ilçede vatandaşlarımızın çocuklarının okul öncesi eğitime erişimini artırmak için 3 bin tane anaokulu yapıyoruz.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: 3 Bin Yeni Anaokulu Yapacağız

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: 3 Bin Yeni Anaokulu Yapacağız

Doğalgaz Dönüşümü Yapılmayan Okul Kalmayacak

Okullarda doğalgaz dönüşümü çalışmaları hakkında bilgi veren Bakan Özer, “2022 yılı içerisinde güçlendirme ve yık-yap kapsamındaki tüm okullarımızı hızlı bir şekilde tamamlayıp, bir sonraki eğitim-öğretim yılında artık güçlendirme ile ilgili sıkıntısı olan bir okulumuzun olmasını istemiyoruz. Bu kapsamda güçlendirme ile ilgili tüm ödeneklerimizi tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde Kars’ımıza tahsis ettik.

Yine sadece Kars’ta değil tüm illerimizde doğalgaza erişimi olup da doğalgaz dönüşümü yapılmayan okulun kalmaması için çok ciddi bütçe ayırdık, Kars da bunlardan bir tanesi. Zaten mevcut doğal gaza erişimi olan okullarımızın dönüşümü yapıldı, 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında yeni doğalgaz erişimi olan ilçelerimizdeki okullarımızı da dönüştürerek tüm okullarımız doğalgaza erişimi olacak” ifadelerini kullandı.

Kars’a Güçlü Alt Yapıya Sahip Tarım Lisesi Yapacağız

Bakan Özer, ‘Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun İstanbul ve İzmir’den sonra Kars’a yapılacağını belirterek, “Bu yatırımlar kapsamında Kağızman ilçemize 1 ilkokul, 1 ortaokul yapacağız; merkezde Halefoğlu köyümüze 1 ortaokul yapacağız. Bugünün en önemli projelerinden biri özel eğitim ilgili Kars’ımıza vermiş olduğumuz yatırımdır.

Özel eğitim uygulama okulu ama ilave olarak daha önce açıklamıştım 18 yaş üzeri engeli olan vatandaşlarımızın sadece bu vatandaşlarımıza tahsisi İstanbul ve İzmir’de 1’er tane halk eğitim merkezi açmıştık. 1 tane de Kars’a bu merkezden yapacağız. Özel eğitim uygulama okulu ile birlikte bu halk eğitim merkeziyle aynı bina içinde Kars’ımıza kavuşturmuş olacağız. Ayrıca Kars’a yeni bir fen lisesi ile tarım ve hayvancılık alanında çok güçlü alt yapıya sahip tarım lisesi yapacağız” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

MEB Yaz Okulları İçin Başvuru Tarihlerini Duyurdu!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.