DOLAR

33,0900$% 0.29

EURO

36,1040% 0.29

GRAM ALTIN

2.590,62%0,83

ÇEYREK ALTIN

4.191,00%0,69

BİST100

11.128,99%0,58

BİTCOİN

2082799฿%0.70375

a

Milli Savunma Bakanlığı 146 Yeni Büro Personeli Arıyor! 2023

Milli Savunma Bakanlığı, 146 yeni büro personeli arıyor! İş ilanlarının en çok paylaşıldığı mevsimde Milli Savunma Bakanlığı da büro personeli kontenjanını açıkladı. Personel alım listesinde bu yıl büro personellerine de kontenjan ayrıldı.

Milli Savunma Bakanlığı, 146 yeni büro personeli arıyor! İş ilanlarının en çok paylaşıldığı mevsimde Milli Savunma Bakanlığı da büro personeli kontenjanını açıkladı.

Personel alım listesinde bu yıl büro personellerine de kontenjan ayrıldı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılacak olan alımlarda birçok farklı şehirden alım yapılacak. Alım yapılacak olan şehirlerden toplamda 146 büro personeline ihtiyaç duyulduğu görülmektedir.

Ayrıca yapılacak olan büro personeli alımlarında KPSS puanı alt taban şartı da bulunmamaktadır. Bundan dolayı alımların puan sıralamasına göre yapılmasına karar verilmiştir.Büro Personeli Nedir? Büro Personeli Ne İş Yapar? Nasıl Olunur?

 Personel alımları için KPSS puanı dışında genel şartlar bulunmaktadır. Diğer başlıklarda yer alan bu şartları sağlayan kişiler arasından seçim yapılacaktır. Daha sonrasında KPSS puanı daha yüksek kişilerden daha düşük kişilere göre sıralama yapılacaktır. Yedek kontenjanlar ile birlikte yapılacak olan açıklamada, resmi duyuruyu Milli Savunma Bakanlığı yapacak.

Büro Personeli Nedir? Büro Personeli Ne İş Yapar? Nasıl Olunur?

Büro personeli nedir? Genel olarak Büro personeli ne iş yapar ve nasıl olunur? Tüm detayları ile bahsettik.

Büro personeli nedir? İlanlar üzerinde büro personeli alınacaktır yazısını görmüşsünüzdür. Peki büro personeli nedir? Büro personeli ne iş yapar?:

  • Büro personeli şirketlerde veya devlet kurumlarında çalışabilirler. Ofis, şirket veya bürolarda günlük işleyişten sorumlu olan kişilerdir. Bulunulan ortamda işlerin koordineli bir şekilde olmasını, yürütülmesini sağlayan kişilerdir.

Büro personeli olmak için gerekenler nelerdir?

  • Bu kadro için adayların “Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı” programlarından birinden mezun olmaları gerekmektedir. Ayrıca Adalet önlisans programından mezun olan Adalet Meslek Yüksekokulundan mezun olan kişiler de bu sektörde iş bulmaktadır.

Büro personeli nasıl olunur?

  • Personel olmak için yukarıdaki maddede de geçen 2 yıllık bölümlerden mezun olmanız gerekmektedir. Burada yer alan programları tamamlayıp devlet ve özel sektörde büro personeli olarak çalışmak mümkün.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Alımı: Genel Şartlar

Milli Savunma Bakanlığı personel alımı için genel şartlar nelerdir? Personel alımlarında devlet kurumları belli şartları yerine getirenleri almaktadır.

Milli Savunma Bakanlığı personel alımı için belirli şartlar bulunmaktadır. Zaten devlet kurumlarında çalışmak isteyenlerin belirli şartları yerine getirmesi gerekiyor. Bunun yanı sıra Milli Savunma Bakanlığı gibi bir kurumda bu şartlar daha da zor olabiliyor. Milli Savunma Bakanlığı personel alımı için aşağıdaki ön şartları koşmuştur:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekmektedir.
  • Kamu haklarından mahrum ve muaf durumunuzun olmaması gerekmektedir.
  • Görevinin yapılmasına engel olabilecek sağlık sorunlarına sahip olmamanız gerekmektedir. 
  • Şahsınıza dair güvenlik soruşturması yapılacaktır. Bu sonuçlardan ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alınmaması durumunda başvurunuz iptal edilecektir.
  • Erkek adayların askerliğini bitirmiş olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra askerlikten muaf olan kişiler de büro personeli olmak için başvuru yapabilir.

Milli Savunma Bakanlığı, büro personeli alımları 31 Ağustos 2021 tarihine kadar devam etmektedir. Bu süreye kadar başvuru yapmayan kişilerin daha sonrasında başvuru hakları yoktur.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Başvurusu Nasıl Yapılır?

Milli Savunma Bakanlığı personel temin başvurusu nasıl yapılıyor? Şartları sağlayan kişiler Milli Savunma Üniversitesi personel alımı için başvurusunu nasıl yapmalı?

Milli Savunma Bakanlığı personel temin işlemleri için şartları yerine getiriyor olmanız gerekmektedir. Eğer bu şartları yerine getiriyor iseniz başvuru yapmanız mümkün. Başvuruları personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden online olarak yapmanız gerekmektedir. Bu panele e-devlet şifreniz ile de giriş yapabilir ve kolay bir şekilde başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Başvurusu Nasıl Yapılır?

Daha önce kullanmayanlar için “Başvuru Sihirbazı” adında olan butona tıklamaları ve karşılarına çıkan aşamaları tamamlamaları istenilmektedir. En sonunda karşınıza “Tercih Yap” şeklinde bir ekran çıkmalıdır. Burada ilgili bölümü seçerek tercih yapmanız mümkündür. Bu tercihi daha sonrasında “Tercihlerimi Göster” sekmesi üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı personel temin işlemlerinde belirtilen sürede başvuru yapmanız gerekmektedir. Büro çalışanları için ise bu süre 31 Ağustos 2021 tarihinde sonra erecektir. Bu tarihe kadar başvuru yapmayan kişilerin daha sonrasında bu kontenjan için başvuruları geçersiz sayılır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TÜRKAK Ortalama 25 Bin TL Maaşla Personel Alımı Yapıyor 2023

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.