DOLAR

32,4183$% 0.15

EURO

34,5737% 0.35

GRAM ALTIN

2.454,55%0,67

ÇEYREK ALTIN

4.185,00%-0,35

BİST100

9.814,19%0,59

BİTCOİN

2114130฿%2.10968

a

Vergi Yapılandırma ve Ödeme Süresi 1 Ay Uzatıldı!

Vergi yapılandırma ve ödeme süresi uzatıldı! 7326 sayılı kanun içerisinde bazı kamu alacaklarının yapılandırması düzenlenmişti. 31 Ağustos 2021 olan son başvuru tarihi uzatıldı. Buna istinaden taksit ödeme süresinin de 1 ay uzatılması eklendi.

Vergi yapılandırma ve ödeme süresi uzatıldı! Kamu alacaklarının yapılandırması uzun zamandır bekleniyordu. Bu konuda yapılandırmanın geleceği haberi duyurulmuştu. Yapılandırmalarda ödeme süreleri uzatıldı!

Vergi yapılandırma ve ödeme süresi uzatıldı! 7326 sayılı kanun içerisinde bazı kamu alacaklarının yapılandırması düzenlenmişti. 31 Ağustos 2021 olan son başvuru tarihi uzatıldı. Buna istinaden taksit ödeme süresinin de 1 ay uzatılması eklendi. Yapılan son değişikliklere göre vergi cezaları, idari para cezaları, gecikme faizler ve gecikme zamları, sigorta primleri bu sürede yeniden yapılandırılabilir.

Duyuru 27 Ağustos 2021 tarihinde Resmi Gazete üzerinden yapıldı. Resmi Gazete’de yapılan habere göre Cumhurbaşkanı kararı ile bazı kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması süresi uzatıldı.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz:

Vergi Yapılandırma ve Ödeme Süresi 1 Ay Uzatıldı!

Vergi Yapılandırma ve Ödeme Süresi 1 Ay Uzatıldı!

Vergi yapılandırma ve ödeme süresi 1 ay uzatıldı! Vatandaşın istekleri doğrultusunda vergi yapılandırmaları ve ödeme süreleri için 1 ay uzatma verildi.

Vergi yapılandırma ve ödeme süresi 1 ay uzatıldı! Öngörülen son başvuru ve ilk taksit ödeme süresi kamu alacaklarının yeniden yapılandırması için 1 ay erteleme aldı. Borçlarını yapılandırmak isteyen fakat süreyi kaçıranlar için müjdeli haber bugün Resmi Gazete’de yayınlandı!

Vergileri yapılandırmak isteyenler için son yapılandırma süresi 31 Ağustos 2021 tarihi idi. Bu tarih 31 Eylül 2021 olarak güncellendi. Borçlarını yapılandıranlar için ilk taksit ödeme süresi de 1 Kasım 2021 tarihinden 1 Aralık 2021 tarihine uzatıldı.

Vergi Yapılandırma ve Ödeme İşlemleri Neleri Kapsamaktadır?

Vergi yapılandırma ve ödeme işlemleri neleri kapsamaktadır? Kuruluşlara vergi borcu veya cezası bulunan fakat yapılandırmak isteyenler hangi cezaları yapılandırılabilir?

Vergi yapılandırma ve ödeme işlemleri neleri kapsamaktadır? 7326 sayılı kanun içerisinde yer alan bilgilere göre vergi yapılandırma ve ödeme işlemleri bu durumları kapsamaktadır:

 • Bazı vergi ve vergi cezaları,
 • Gecikme faizi ve gecikme zamları,
 • İdari para cezaları,
 • Emeklilik keseneği, 
 • Sigorta primi,
 • Matrah artırımı,
 • GSS,
 • İşsizlik sigortası primi,
 • Sosyal güvenlik destek primi
 • Yukarıda yer alan maddelere bağlı olan gecikme cezaları ve gecikme zamları da yapılandırılabilir.
 • Belediyelerin bazı alacaklarının yeniden yapılandırılması.

Bu kapsamda vergi borçlarını yapılandırmak ve ödemek isteyenler için karar ile kolay ödeme imkanları sunulmuştur. Ayrıca Resmi Gazete’de yayınlanan habere göre sürelerde de büyük bir kolaylık sağlanmıştır. Vergileri yapılandırmak isteyenler için son yapılandırma süresi 31 Ağustos 2021 tarihi idi. Bu tarih 31 Eylül 2021 olarak güncellendi. Borçlarını yapılandıranlar için ilk taksit ödeme süresi de 1 Kasım 2021 tarihinden 1 Aralık 2021 tarihine uzatıldı.

Vergi Yapılandırma ve Ödeme Taksitle Yapılabiliyor!

Vergi Yapılandırma ve Ödeme Taksitle Yapılabiliyor!

Vergi yapılandırma ve ödeme taksitle yapılıyor mu? Yapılandırılan vergilerin ödenmesine 2 ay sonra başlanacağı söyleniyor. Peki ödemeler taksitle yapılıyor mu?

Karar dahilinde olan yapılandırmadan faydalanan kişiler için borçlarını ikişer aylık periyotlar ile ödeme imkanı tanınmıştır. Ayrıca borçları 6, 9, 12, 18 taksit ile ödeme imkanı da devlet tarafından sunulmaktadır. Vatandaşların bu durumda yalnızca vade farkını ödemek sureti ile herhangi birini seçmesi mümkün.

İki yapılandırmadan da faydalanan kişiler için 18 aylık taksit seçeneğini, 36 aya yayarak ödeme yapması mümkün hale geliyor.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz:

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Üniversiteler Ne Zaman Açılacak? YÖK Üniversite Açıklaması *2021

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.