DOLAR

33,0918$% 0.29

EURO

36,0916% 0.25

GRAM ALTIN

2.593,32%0,93

ÇEYREK ALTIN

4.191,00%0,69

BİST100

11.142,18%0,70

BİTCOİN

2074869฿%-0.55138

a

6. Dönem PAEM Giriş Sınavı Duyuruldu! *2023

PAEM Giriş Sınavı için detaylar açıklandı. 2023 yılının 6. Dönem İlk Derece Amirlik Sınavı sonucunda 925 erkek, 75 kadın olmak üzere toplamda 1000 komiser yardımcısı alınacak. Polis Akademisi Başkanlığına bağlı olan kurum Polis Amirleri Eğitim Merkezi 2023 yılı için alım yapacağını duyurmuştu.

PAEM Giriş Sınavı duyuruldu. Polis Amirleri Eğitim Merkezi, polis amirliği için kontenjan ayırdı. 2023 yılı için başvurular başladı.

PAEM Giriş Sınavı için detaylar açıklandı. 2023 yılının 6. Dönem İlk Derece Amirlik Sınavı sonucunda 925 erkek, 75 kadın olmak üzere toplamda 1000 komiser yardımcısı alınacak. Polis Akademisi Başkanlığına bağlı olan kurum Polis Amirleri Eğitim Merkezi 2021 yılı için alım yapacağını duyurmuştu. Bu alımlarla ilgili tarih daha öncesinde verilmedi. Bugün yaptıkları açıklama ile birlikte toplamda 1000 adayın belirtilen tarihlerde alınacağı söylendi. 

Eğitim sınavı için emniyet mensubu adaylar (meslekte fiilen iki yılı doldurmuş olan lisans mezunu polis memurları) başvuru yapabilecekler. Adaylar arasından 925 erkek, 75 kadın olmak üzere toplamda 1000 memur amirlik eğitimi almaya hak kazanacak. Eğitimi başarıyla tamamlayan adaylar mesleklerine komiser yardımcısı adayı olarak devam edecekler.

6. Dönem PAEM Giriş Sınavı Başvuruları Ne Zaman?

6. Dönem PAEM Giriş Sınavı Başvuruları Ne Zaman?

6. Dönem PAEM Giriş Sınavı için süre işlemeye devam ediyor. Peki PAEM Giriş Sınavı başvuru süresi ne zaman?

6. Dönem PAEM Giriş Sınavı başvuruları için tarihler açıklandı. Polis Amirleri Eğitim Merkezinin yapmış olduğu açıklamaya göre 19 Ağustos 2023 – 31 Ağustos 2023 tarihleri arasında alımlar yapılacak. Bu tarihler arasında Personel Bilgi Sistemi (PBS) yoluyla başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını yapabilirler. Sınav tarihleri ve sınav yerleri adaylara daha sonra duyuru şeklinde yapılacaktır.

6. Dönem PAEM Giriş Sınav Ücreti Ne Kadar?

6. Dönem PAEM Giriş Sınavı için geri sayım başladı. Peki PAEM Giriş Sınav ücreti ne kadar?

6. Dönem PAEM Giriş Sınav ücreti belli oldu. Belirtilen tarihlerde başvurusunu tamamlayan adaylar sınav başvuru ücretini 19 Ağustos 2023 saat 09.00 – 31 Ağustos 2021 saat 17.00’a kadar yapmaları gerekmektedir. 6. Dönem PAEM Giriş Sınav ücreti 300 TL olarak belirlenmiştir. Belirtilen bu ücret Halk Bankası üzerinden yatırılacaktır. Ücretin Halk Bankası Gölbaşı/ANKARA şubesinde bulunan 2021 YILI 6. DÖNEM İLK DERECE AMİRLİK EĞİTİMİ SINAVI hesabına yatırılması gerekmektedir. Ücreti yalnızca Halkbank İnternet Bankacılığından, Halkbank ATM’lerinden ve Halkbank şubelerinden yapabilirsiniz. Diğer bankaların şubelerinden veya internet bankacılıklarından yatırma işlemini yapmanız mümkün değildir.

Başvuru yapan adayların ödemiş oldukları 300 TL tutar, hiçbir durumda geri iadesi mümkün değildir. Ayrıca Emniyet Teşkilatı personelleri içerisinde şehit veya vazife malulü olanların eşleri ve çocukları sınav ücreti ödemeyecekler.6. Dönem PAEM Giriş Sınavı Şartları

6. Dönem PAEM Giriş Sınavı Detayları

6.Dönem PAEM Giriş Sınavı detayları paylaşıldı. PAEM Giriş Sınavı ücreti, başvuru zamanı ve ne kadar alım yapılacağı paylaşıldı.

6. Dönem PAEM giriş sınavı için belirlenen şartları tamamlayan adaylar sınava başvurabilecekler. Ayrıca sınav ücretini ödeyecek olan adayların TC kimlik numaralarını dekontun açıklama kısmına yazılması zorunludur!

Konuya ilişkin bütün detaylar Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesinde açıklandı. Sınavın ne zaman yapılacağı ve sınav yerlerinin belirlenmesi de yine resmi internet sitesinden açıklanacaktır. Yapılacak olan duyuru ile birlikte polis komiser yardımcısı adaylarının sınav yerleri belli olacak.

6. Dönem PAEM Giriş Sınavı Şartları

En önemli not olarak adayların banka dekontuna TC kimlik numaralarının yazılması gerekiyor. 2023 yılı yapılan alımda 6. Dönem Polis Amirleri Eğitim Merkezine başvurmak isteyen adayların aşağıda yer alan şartları yerine getirmesi gerekmektedir. 6. Dönem Polis Amirleri Eğitim Şartları:

  • Adayların en az dört yıllık lisans seviyesinde olan bir yükseköğretim programından mezun olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışı yükseköğretim kurumları da kabul edilmektedir.
  • Başvuru tarihinden itibaren polislik mesleğinde fiilen 2 yıl doldurmuş olmanız gerekmektedir.
  • Son iki performans durumunuzda puanınızın iyi veya çok iyi olması gerekmektedir.
  • Kısa ve uzun süreli durdurma cezaları şu durumları engellemektedir
  1. Ceza süresi içerisinde derece yükselemez. Ceza süresi içerisinde derece yükseltmek için açılmış olan kurslara giremezsiniz.
  2. Yarışma sınavlarına ve seçmelerine giremezsiniz.
  • Hakkında meslekten ve memuriyetten çıkarma cezası gerektirecek suçlar bulunan kişiler sınava başvuramazlar.

Bu şartları sağlayan adaylar komiser yardımcılığı için başvuru süresi içerisinde başvurularını yapabilirler.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

2023 Memur Zam Oranları Açıklandı! Son Dakika!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.