DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ÇEYREK ALTIN

3.943,00%1,82

BİST100

10.471,32%0,76

BİTCOİN

2166827฿%-0.10263

a

Vergi ve Alacakları Yapılandırma Son Tarihi 31 Ağustos!

Vergi ve alacakları yapılandırma için son tarih 31 Ağustos 2021! Vergi ve diğer bazı alacaklar için yeniden yapılandırılması ile ilgili karar alınmıştı. Bu konuda bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair 7326 sayılı kanun yürürlüğe girdi.

Vergi ve alacakları yapılandırma son tarihi belli oldu. Resmi Gazete ile yapılan açıklamalar sonucunda son tarih 31 Ağustos olarak belirlendi!

Vergi ve alacakları yapılandırma için son tarih 31 Ağustos 2021! Vergi ve diğer bazı alacaklar için yeniden yapılandırılması ile ilgili karar alınmıştı. Bu konuda bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair 7326 sayılı kanun yürürlüğe girdi. Borcu olan vatandaşlara önemli ölçüde ödeme kolaylığı sağlayan bu kanunun yürürlüğe girdiği açıklandı. Fakat Resmi Gazete’de yapılan açıklamaya göre bu avantajdan yararlanmak için son tarih 31 Ağustos 2021 tarihi olarak belirlendi.

Vergi ve alacakları yapılandırma ile birlikte devlete ve kurumlara borcu olan kişiler bu borçlarını daha rahat ödeme imkanı bulacaklar. Yapılan kolaylıklar ve %25’lik borç ödeme indirimi ile birlikte son ödeme tarihi 31 Ağustos. Bu tarihten sonra yapılan kolaylıklar esas alınmayacak ve borç tutarının tamamı ödeme olarak geçecektir. Fakat bu tarihten önce borcunuzu yapılandırabilir ve daha sonra da indirimli ödeyebilirsiniz.

Vergi ve Alacakları Yapılandırma – Erken Ödeme Faydaları Neler?

Vergi ve Alacakları Yapılandırma - Erken Ödeme Faydaları Neler?

Vergi ve alacakları yapılandırma 7326 kanunun yürürlüğe girmesi ile birlikte açıklandı. Peki kanunun devreye girmesi ile erken ödeme faydaları ne olacak?

Vergi ve alacakları yapılandırma için son tarihi 31 Ağustos olan yapılandırma dahilinde kolaylıklar sağlamaktadır. Yapılandırma ile birlikte vade tarihine kadar peşin ödeme yapan kişilere %90’a varan indirim uygulanmaktadır! Yapılan %90’lık indirimin yanı sıra 18 aylık bir taksitli ödeme imkanı da kanun ile birlikte mümkün kılındı. Özellikle vergi ve kaçak inşaat ile zabıta cezaları dahilinde olan borçların yapılandırılması 31 Ağustos’a kadar yapılmalı. Vergi ve alacakların yapılandırması için Osmangazi Belediyesi’ne son tarihi geçmeden önce başvurmanız gerekmektedir. Gecikme zamları ve faizleri yerine yurt içi üretici fiyat endeksine oranla ödemeleriniz güncellenecektir.

Yapılan kolaylıkların yanı sıra vatandaşların bu borçlarını peşin ödemeleri durumunda %25 ek indirim uygulanacak. %25’lik indirim zabıta cezaları ve kaçak inşaat cezaları gibi idari cezalarda geçerli olacaktır. Bunlar harici yapılan yapılandırmalar için Osmangazi Belediyesi ile görüşmeniz gerekmektedir.

Yapılandırmada Son Tarih 31 Ağustos

Vergi ve alacakları yapılandırma işleminde son tarih pek uzatılmadı. Bu tarihin olabilecek en ideal suresinin 31 Ağustos 2021 tarihi olduğuna karar verildi. 

Vergi ve alacakları yapılandırma kapsamında Osmangazi Belediyesi’nin isteği Resmi Gazete üzerinde yayınlandı. Yapılan istek üzerine Resmi Gazete üzerinde yapılan açıklama ise şu şekilde: “7326 sayılı Bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına dair kanundan yararlanmak isteyen vatandaşlar bu fırsatı değerlendirebilirler.”

Vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile birlikte bazu kanunlarda değişiklik yapılmasına dair yeni kanun yürürlüğe girdi. Osmangazi Belediyesine borcu olan vatandaşlar için önemli ölçüde kolay ödeme yolları sunuldu. Son başvuru tarihi 31 Ağustos olan yapılandırma ile ilgili ilk vade peşin ödenmesinde de indirim sunuldu. Gecikme faizinde %90 indirim ve 18 aya kadar da taksit yapma imkanı sunuldu. 

Osmangazi Belediye Başkanı Vergiler Hakkında Açıklama Yaptı

Vergiler hakkında Resmi Gazete’nin ardından Osmangazi Belediye Başkanı da açıklamada bulundu.

Osmangazi Belediye Başkanı yaptığı açıklamada: “Kanundan faydalanmak isteyen vatandaşların, kaçak inşaat ve zabıta cezaları gibi idari cezaları peşin ödemeleri halinde %25 indirim uygulanacaktır. Bu yapılandırmayı sağlayan kanunun diğerlerinden bir farkı var. İdari olan para cezalarına taksitli ödeme seçeneği sunması. Yapılandırma yapmak isteyenler borçlarını iki ayda bir ödeme yapması şartıyla 6.9.12 ve 18 taksite bölebilirler.” dedi.

Osmangazi Belediyesine borcu olanların bu kanundan faydalanmaları oldukça ekonomik olarak karşılanmaktadır. Ayrıca yapılandırma yapılması durumunda ilk taksit 1 ay sonrasına ertelenmektedir. 31 Ağustosa kadar erteleme yapan kişiler ilk taksitlerini 30 Eylül 2021 tarihine kadar ödeyebilirler. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Memur-Sen 81 İlde Hükümete Seslendi! 2021 Memur Zam Oranları

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.