DOLAR

33,0952$% 0.3

EURO

36,1141% 0.31

GRAM ALTIN

2.599,09%1,16

ÇEYREK ALTIN

4.205,00%1,02

BİST100

11.121,92%0,52

BİTCOİN

2092648฿%0.86613

a

Kurumsal E-Posta Nedir? Nasıl Açılır? 

Kurumsal e-posta nedir? Şirket sahibi olanların veya bu konuda hizmet verenlerin merak ettiği sorular arasında yer alıyor. Kurumsal e-postalar kişisel kullanım yerine geçmeyen, şirketi temsil eden posta adresleridir. Herhangi bir şirket kurduğunuz zaman veya faturalı işler yaptığınızda mail adresinizin herkesin kullandığı hesaplar gibi olmamasını istersiniz. Bunun sebebi daha kurumsal ve ciddi görünmektir.

Kurumsal e-posta nedir? Ülke genelinde yetkin firmaların kurumsal e-posta kullandıklarını görmüşsünüzdür.

Kurumsal e-posta nedir? Şirket sahibi olanların veya bu konuda hizmet verenlerin merak ettiği sorular arasında yer alıyor. Kurumsal e-postalar kişisel kullanım yerine geçmeyen, şirketi temsil eden posta adresleridir. Herhangi bir şirket kurduğunuz zaman veya faturalı işler yaptığınızda mail adresinizin herkesin kullandığı hesaplar gibi olmamasını istersiniz. Bunun sebebi daha kurumsal ve ciddi görünmektir. Kendi alanınızda yer alan diğer markalara oranla daha kurumsal görünmek için kurumsal e-posta adresleri gereklidir. Bu sizin müşterilerinize ne denli önem verdiğinizi de göstermektedir. Müşterilerinize, kullanıcılarınıza önem vermeniz o işte daha iyi yerlere gelmenizi sağlar. Bunu göstermenin yollarından bir tanesi de kurumsal e-posta adresleri.

Kurumsal e-posta açma işlemleri her ne kadar zor görünse de sanıldığının aksine basit adımlar ile kolay bir şekilde açılabilir. Diğer başlıklarda yer alan bilgilerden kurumsal e-posta hakkında detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz:

Kurumsal E-Posta Nasıl Açılır?

Kurumsal E-Posta Nasıl Açılır?

Kurumsal e-posta nasıl açılır? İnternet üzerinde eskiden kalan yazılar yüzünden kurumsal e-posta açmanın daha ciddi bir işlem olduğu görülmektedir.

Kurumsal e-posta nasıl açılır? Sanıldığının aksine kolay bir şekilde kurumsal e-posta açmanız mümkündür. Bunun için yapmanız gereken ilk adım ise bir internet sitesi alan adı almanız gerekmektedir. Eğer daha önceden bir internet siteniz var ise buna uygun bir kurumsal e-posta alabilirsiniz. İnternet sitesi açtıktan sonra yapacağınız işlem hosting seçimi oluyor. Hosting seçimi yaparken, hosting sağlayıcı üzerinden kurumsal e-posta istemek sizin hakkınızdır. Eğer daha önceden bir hosting sağlayıcınız da varsa müşteri destek bölümü ile görüşüp kurumsal e-posta isteyebilirsiniz. Bazı sağlayıcılar bunun için ek ödeme isteyebilirler.

Kurumsal e-posta istediğinizde Hosting firmaları size müşterilerinizin bilgilerinin saklanması açısından bir alan oluşturacaktır. Bu alanın size yeterli gelip gelmemesi durumuna göz atarak ona uygun bir alan isteyiniz. 

Yukarıda yer alan işlemlerin yanı sıra Google’ın sunduğu G-Suit hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Başvurunun ardından Google size kurumsal mail hizmeti sunacaktır.

Kurumsal E-Posta Önemi 

Kurumsal e-posta önemi nedir? Müşterileriniz veya kullanıcılarınız ile daha iyi bir bağ oluşturmak açısından kurumsal e-posta oldukça önemlidir.

Kurumsal e-posta önemi nedir? Müşterilerimizden gelen istekler, şikayetler ve iş takibi gibi olaylar kurumsal mail ile daha kolay kontrol edilebilir. Özellikle şirketiniz büyüdükçe her departmana ayrı bir e-posta adresi kullanmak işinizi daha da kolaylaştıracaktır. İşleri kolaylaştırmanın yanı sıra kurumsal bir e-postaya sahip olduğunuzda markanızın ismi de ön plana çıkacaktır.

Kurumsal e-posta adresine sahip olmanız bütün iletişim ağlarında gözükmesini kolay hale getirir. Bu sayede şirketinizin prestiji ve konumu yükselecektir. Eğer işinizi önemsiyor ve büyümek istiyorsanız kesinlikle kurumsal e-posta kullanmanız önerilmektedir. 

Kurumsal e-posta günümüzde oldukça basit ve uygun fiyatlı olmasından dolayı büyük firmalarca tercih edilmektedir. Büyük firmalara tüm bilgileri bir alanda tutma özelliği sağladığı için hizmet kolaylığı yönüyle tercih edilmektedir. Çünkü karmaşa oluşmaması ve müşteriye tam destek vermek açısından bu oldukça önemlidir.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz:

Kurumsal E-Posta Girişi Nasıl Yapılır?

Kurumsal E-Posta Girişi Nasıl Yapılır?

Kurumsal e-posta girişi nasıl yapılır? Hosting firmalarından kurumsal bir e-posta satın aldığınızda kullanmak için birden farklı giriş yöntemi var.

Kurumsal e-posta girişi yapmanın günümüzde birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Bunun sebebi ise her servis sağlayıcının kendine has bir giriş yöntemi oluşturmasından kaynaklanmaktadır. Tamamen yazılımcıya bağlı olan bu giriş yöntemini hostinginizden destek alarak öğrenmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra 3 farklı method arasından deneme yaparak hangi türde giriş yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Kurumsal e-posta girişi şu şekilde yapılmaktadır:

  • mail.alanadi.com
  • webmail.alanadi.com
  • alanadi.com/webmail

Bunun yanı sıra bazı hosting firmaları kendi alanınızdan kullanmamanız ve size daha fazla alan kalması için çeşitli giriş yöntemleri vermektedir. E-posta giriş bilgileri size iletilirken nasıl giriş yapacağınız ve giriş bilgileriniz iletilmektedir. Bununla birlikte kolay bir şekilde normal gmail girişi gibi giriş yapabilirsiniz.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz:

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Patent Nedir? Çeşitleri Nelerdir? Patente Nasıl Başvurulur? *2021

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.