DOLAR

32,5103$% 0.17

EURO

34,6455% 0.26

GRAM ALTIN

2.489,99%0,16

ÇEYREK ALTIN

4.254,00%-1,20

BİST100

9.530,47%-0,18

BİTCOİN

1975583฿%-1.70128

a

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme – 2023 Onaylı Yöntem!

Whatsapp silinen mesajları geri getirme yöntemi ile eskiden silinmiş olan fakat kayıt altında tutulan mesajlarınızı geri getirmenizi sağlar. Dünyada en çok kullanılan sohbet uygulaması olan WhatsApp’ın aslında bilmediğimiz birçok özelliği var.

Whatsapp silinen mesajları geri getirme yöntemiyle WhatsApp’ta erişmek istediğiniz mesajlara bakmanız mümkün!

Whatsapp silinen mesajları geri getirme yöntemi ile eskiden silinmiş olan fakat kayıt altında tutulan mesajlarınızı geri getirmenizi sağlar. Dünyada en çok kullanılan sohbet uygulaması olan WhatsApp’ın aslında bilmediğimiz birçok özelliği var. Bunlardan bir tanesi de WhatsApp’ın mesajları kayıt altında tutuyor olmasıdır. Telefon değişikliğinde veya konuşma geçmişi silindiğinde sohbetin tamamen gittiğini sanırız. Fakat mesajları geriye getirmek istersek bunun yöntemi var.WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

WhatsApp’ın bizim yerimize bütün konuşmaların kaydını tuttuğu bir bölüm var. Üstelik 2019 yılından itibaren konuşmaların yanı sıra fotoğrafları da kayıt ettiği biliniyor. Yazımızın devamına yer alan 2 farklı “Whatsapp silinen mesajları geri getirme” yönteminden size uygun olanı seçin. Uygun olan yöntem ile birlikte geri getirmek istediğiniz mesajlarınız ve fotoğraflarınız gelsin. 

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz:

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Whatsapp silinen mesajları geri getirme işlemleri nelerdir? Uygulamanın bizim yerimize kayıt alıyor olması mesajlarımızın garanti altına almasını sağlıyor.

Whatsapp silinen mesajları geri getirme işlemlerinde 2 yöntem mevcuttur. Bunlar harici uygulamalar vs. burada bahsettiğimiz asıl işlemleri yapmaktadır. WhatsApp yedeklerinizi kayıt edecek büyük bir bulut tabanına sahip değil. Bundan dolayı yedekleri Google Drive hesabına kayıt etmektedir. Telefonunuzdan Google Drive hesabınıza girmeli ve burada kayıtlı bir WhatsApp dökümanı var mı bulmalısınız. Peki bu işlemleri nasıl yaparız?

  • Öncelikle telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın.
  • Sonrasında sırasıyla Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği simgesini bulun ve tıklayın.
  • Karşınıza WhatsApp son yedekleme tarihi ve saati çıkacaktır. Burada istediğiniz konuşmaların olup olmadığını kontrol ederek Google Drive üzerinden yedeği geri alma işlemi yapabilirsiniz.

Eğer Google Drive üzerinde yedekleme yoksa muhtemelen daha öncesine dayanan bir WhatsApp kullanıcısısınız. Diğer Whatsapp silinen mesajları geri getirme yöntemini kullanmayı deneyebilirsiniz. Diğer yöntem daha fazla uğraş gerektirdiğinden dolayı ilk olarak bunu kontrol etmeniz önerilir.

WhatsApp’ta Silinen Mesajları Geri Getirme – 2. Yöntem

WhatsApp ta silinen mesajları geri getirme seçeneklerinde 2 yöntem olduğundan bahsetmiştik. Öncelikli olarak 1. yöntemi denemeniz en kolay yoldan mesajlarınıza ulaşmanızı sağlar.

WhatsApp ta silinen mesajları geri getirme 2. yöntem için öncelikli olarak WhatsApp’ı silmemiz gerekmektedir. Buradaki asıl amacımız yeniden yükleme yaptığımızda bulut tabanında eski kayıtlarımız var ise geri getirmek. Whatsapp silinen mesajları geri getirme 2. yöntem için takip etmeniz gereken işlemler şu şekildedir:

  • WhatsApp’ı silin. (Uygulamalar listesine giriş yaparak kolay bir şekilde silme işlemi yapabilirsiniz.)
  • Google Markete giriş yapın. Buradan WhatsApp uygulamasını tekrardan indirin.
  • Yükleme yapıldıktan sonra karşımıza ilk çıkan ekrandan “Kabul et ve Devam et” seçeneğini seçiyoruz. 
  • Telefonunuzu girdikten sonra onay mesajını bekleyin ve onaylayın.
  • Telefon onay işleminden sonra WhatsApp bizlere eski mesajlarımızı geri yüklemek isteyip istemediğimizi soracaktır. Google Drive üzerine kayıtlı bir verimiz yoksa “Şimdi Değil” seçeneğini seçiyoruz.
  • Daha sonra karşımıza WhatsApp bulut verilerinde kayıt olan fotoğraflar ve sohbetleri yüklemek isteyip istemediğimiz soruluyor. Geri yükleme işlemine tıklayın.

Silinen WhatsApp Mesajları Geri Getirme

Silinen Whatsapp mesajları geri getirme işlemlerini 2 farklı yöntem ile birlikte anlattık. Burada bahsettiğimiz yöntemler Google Drive veya WhatsApp Bulutta kayıtlı olan sohbetleri geri getirir.

Silinen Whatsapp mesajları geri getirme işlemlerini denediğinizde hala başka sohbet penceresi gelmiyor ise kayıtlı değildir. Bu gibi durumlarda WhatsApp Destek Hattı’na başvurmanız önerilmektedir. Eğer 2 yöntemde de verileriniz karşınıza çıkmamışsa numara değişikliği yapmış fakat aynı sohbetleri kullanmaya devam etmiş olabilirsiniz.Silinen WhatsApp Mesajları Geri Getirme

Eğer böyle bir durum var ise WhatsApp destek talebi oluşturmanız ve eski numaranızın kayıtlarını istemeniz sorunu çözecektir. Bunun için ise eski numaranızın hala aktif olması ve iki taraflı da onay yapmanız gerekir. 

WhatsApp üzerinde kayıtlar saat gece 2.00’da (TR saatine göre) alınmaktadır. Uygulamayı ilk kurduğunuz zamanlarda “Mesajlarınızı ne sıklıkla kayıt etmek istiyorsunuz?” yazısı gelmektedir. Eğer bu yazıya “Hiçbir zaman” şeklinde yanıt vermişseniz mesajlarınız asla geri gelmez.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz:

WhatsApp Plus Kullanmak Mesajları Korur Mu?

WhatsApp Plus kullanmak mesajları korur mu? Plus kullanmak sohbetlerimizi tekrardan indirmeyi sağlar mı?

WhatsApp Plus kullanmak mesajları korur mu? Premium hizmet veren bu serviste birçok farklı eklenti bulunmaktadır. WhatsApp Plus kullanıyorsanız, yedekleme işlemlerinizin otomatik olarak yapılıyor olduğundan emin olabilirsiniz. Eğer daha önce WhatsApp Plus kullandıysanız o zamanki sohbet kayıtlarına ulaşmanız mümkündür. Genellikle temaları sevilen ve bunun için indirilen uygulama daha birçok işe yaramaktadır.

Mesajlarınızı geri alamadıysanız ve WhatsApp Plus kullandıysanız buradaki verileri kurtarmak mümkün. WhatsApp Plus indirme işlemi yaptığımızda eski sohbetleri de karşınıza çıkacaktır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Telefondan Silinen Fotoğrafları Geri Getirme – 2023 Güncel Yöntem!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.