DOLAR

33,0918$% 0.29

EURO

36,0916% 0.25

GRAM ALTIN

2.593,32%0,93

ÇEYREK ALTIN

4.191,00%0,69

BİST100

11.142,18%0,70

BİTCOİN

2074869฿%-0.55138

a

Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım *2021

Red Dead Redemption 2 Türkçe yama nasıl yapılır? Oyuna ek yamalar atarak oyunun Türkçe olmasını sağlamanız mümkündür. Oyun zevkini daha iyiye çıkaran bu eklentilere yama adı verilmektedir. Oyunun orjinal versiyonu Türkçe Dil Desteği bulundurmamaktadır.

Red Dead Redemption 2 Türkçe yama nasıl yapılır? Oyun zevkini Türkçe olarak yaşamak diğer dil seçeneklerine göre daha iyi gelmektedir. Hem oyunun tam anlamıyla anlanması hem de oyun zevki için oldukça önemlidir.

Red Dead Redemption 2 Türkçe yama nasıl yapılır? Oyuna ek yamalar atarak oyunun Türkçe olmasını sağlamanız mümkündür. Oyun zevkini daha iyiye çıkaran bu eklentilere yama adı verilmektedir. Oyunun orjinal versiyonu Türkçe Dil Desteği bulundurmamaktadır. Bundan dolayı oyunun yapımcıları harici firmaların yapmış oldukları yama paketleri kullanılmaktadır. Çeviri ekiplerinin yaptıkları hazır dil paketleri oyun dosyalarının içerisine atılır. Bu sayede oyunun içerisindeki dil kısımları Türkçe olarak değiştirilebilir.

Oyun dosyaları içerisinde dil paketleri farklı biçimlerde bulunmaktadır. Oyuncuların oyunu oynarken istedikleri dil seçeneği ile oynaması için dosyaların buna uygun seçilmesi gerekmektedir. Yani dışarıdan eklenecek olan yama dosyalarının düzgün bir biçimde eklenmesi gerekir. Aksi durumlarda oyun dosyalarının tamamında bozulmalar görülebilir. Oyun dosyaları yıpranırsa oyunu baştan indirmek zorunda kalabilirsiniz.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz:

Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama Nasıl Yapılır?

Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama Nasıl Yapılır?

Red Dead Redemption 2 Türkçe yama nasıl yapılır? Çeviri dosyalarını indirmeniz yama yapmanın ilk adımıdır. 

Red Dead Redemption 2 Türkçe yama nasıl yapılır? Türkçe yama yapmak için oyun dosyalarının haricinde çeviri dosyalarını da indirmeniz gerekmektedir. Çeviri dosyalarının oyunun güncel sürümü ile aynı olması gerekmektedir. Aksi halde çeviri dosyaları bozukluk gösterebilir. İnternet üzerinden kendi sürümünüze uygun çeviri dosyalarını bulmalısınız.

Oyun dosyalarının güncel sürüm ile aynı olmasının yanı sıra oyun içinde DLC kullanıp kullanmadığını da önemlidir. DLC paketi kullanıyorsanız oyunun ana hikayesinin yanı sıra ekstra oyun içerikleri de eklidir. Ekstra içerikler ekli ise DLC paketlerine uygun yamalar bulmak gerekmektedir. 

Yama dosyaları içerisinde bulunan dosyalar sıkıştırılmış dosyalardan oluşmaktadır. Bundan ötürü dosyaları indirdikten sonra işlem yapmanız gerekebilir. İndirdiğiniz yerlerde genelde bunlar ile ilgili açıklamalar bulunmaktadır. Fakat bulunmuyorsa Youtube üzerinden video izleyerek sıkıştırılmış dosyaları açmanız gerekebilir.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz:

Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama Yapma

Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama Yapma

Red Dead Redemption 2 Türkçe yama yapma aşağıda yer alan adımlarda anlatılmaktadır. Adımları doğru izleyerek karışıklık olmamasını sağlayın. Ayrıca yukarıda yer alan önemli noktalara dikkat edin.

Red Dead Redemption 2 Türkçe yama yapma işleminde yukarıda yer alan başlıklardaki kuralları okuyun. 

  • Otomatik Kurulum

Eğer bilgisayarınıza indirmiş olduğunu yama dosyaları otomatik olarak kurulum yapıyorsa işlem basittir. Bu tarzda olan çeviri işlemlerinde yapmanız gereken tek işlem oyunun kurulu olduğu dosyayı tanıtmaktır. Bu sayede sisteme otomatik olarak yama dosyaları eklenmektedir. Oyunun kurulu olduğu dosyayı bulmak için masaüstünde oyunun kısayoluna sağ tıklayın. Daha sonra çıkan ekranda dosya konumunu aç tıklayın.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz

  • Manuel Kurulum

Manuel kurulum diğer kurulum işlemine göre daha zor olsa da yine fazla zorluğu bulunmamaktadır. Bu kurulumda gerekli talimatlara uygun bir şekilde Türkçe yama işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. 

Öncelikle oyun sürümünüze uygun bir yama dosyası bulmanız gerekmektedir. Oyun sürümünüz ile bağdaşmayan yama dosyaları bulursanız oyun bozulur. Ayrıca oyun paketi içerisinde DLC bulunması durumuna bakmanız gerekmektedir. Eğer oyun haricinde DLC dosyaları da mevcut ise buna uygun bir yama paketi indirmelisiniz. Buna uygun yama paketi indirerek yama yapma işlemine geçebilirsiniz.

Genellikle indirmiş olduğunuz yama dosyalarının yanında kurulum için bir metin dosyası bulunmaktadır. Kurulum dosyası içerisinde yer alan adımlara göre indirmiş olduğunuz dosyaları aktarabilirsiniz. İlk önce yapmanız gereken winRar arşivini masaüstüne klasör olarak ayıklamak. Ayıkladıktan sonra çıkan yama dosyalarını oyunun dosyaları içerisinde yama klasörü içerisine atmak. Bazı sürümlerde yama dosyalarının isimleri bağdaşmadığı için bunu sizin bulmanız gerekmektedir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

CS:GO Konsol Nasıl Açılır? Crosshair Ayarlama Kodları ve Anlamları *2021

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.