DOLAR

33,0900$% 0.29

EURO

36,1040% 0.29

GRAM ALTIN

2.590,62%0,83

ÇEYREK ALTIN

4.191,00%0,69

BİST100

11.128,99%0,58

BİTCOİN

2082799฿%0.70375

a

EYT Son Dakika! Devir Teslim Töreninde Yeni Açıklamalar Geldi!

1.5 milyon EYT dosyasını 3 ay gibi kısa bir sürede değerlendirip emekli etmeyi başardıklarını dile getiren Bakan Bilgin, "Geriye sadece bir kaç dosya kaldı onların da yakın zamanda çözüme kavuşacağına inanıyorum" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda görev değişimi gerçekleşti ve eski Bakan Vedat Bilgin, yeni Bakan Vedat Işıkhan’a görevi devretti. Devir teslim töreninde, asgari ücretlilere, emeklilere ve EYT’lilere ilişkin önemli açıklamalar yapıldı. Yapılan açıklamalara göre, hükümet asgari ücretlilerin yaşadığı zorluklara çözüm bulmak için çalışmalar yapacak.

Emeklilerin de yaşam standartlarının yükseltilmesi için adımlar atılacak. Ayrıca, EYT’lilerin haklarının korunması konusunda da çalışmalar yapılacağı belirtildi. Törende ayrıca, işçi ve işveren arasındaki ilişkilerin daha da iyileştirilmesi için çalışmalar yapılacağına dair sözler de verildi. Bunun yanı sıra, işsizlik sorununun da çözümü için hükümetin yeni projeler geliştireceği ifade edildi.

EYT Tüm Sorunları Yakında Çözülecek

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emeklilik işlemlerinin sonuçlanmasını bekleyen EYT‘liler hakkında konuştu ve şu sözleri dile getirdi: Türk emekçilerinin 60 yıllık sorununu çözümlemeyi hiçbir zaman aklımızdan çıkarmayacağız. EYT konusu halen gündemde ve bu insanlarla karşılaşmamak mümkün değil.

Cumhurbaşkanımızın desteği, ekonomik ve sosyal meseleler arasındaki dengeyi korumak açısından bizim çalışmalarımızı kolaylaştırdı. Ayrıca 3600 ek gösterge sorunu, kamu çalışanlarının hakları ve geçici işçilerin durumuyla ilgili adımlar attık. Geçici işçilerin statüsünü değiştirerek sözleşmeli personele kadro verilmesini sağladık.

çalışma bakanı değişti

Çalışma Bakanlığında Görev Devir Teslimi Yapıldı.

SGK personeli, olağanüstü bir çaba gösterdi. Yılda ortalama 350 bin kişiyi emekli ederken, yaklaşık 1.5 milyon EYT dosyasını 3 ay gibi kısa bir sürede değerlendirip emekli etmeyi başardık. Şimdi sadece birkaç dosya kaldı ve onların da sorunları çözülecek.

Vedat Işıkhan EYT Konusunda Konuştu

Yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, bakanlığı döneminde çalışma hayatında atılacak adımlara dair önemli açıklamalarda bulundu. Devir teslimin bir nöbet değişimi olduğunu ifade eden Işıkhan, selefi Vedat Bilgin döneminde çok önemli ve başarılı çalışmalar gerçekleştirildiğini belirtti.

Işıkhan, “Asgari ücret, toplu sözleşmeler ve EYT gibi birçok konuda milletimizin beklentilerini karşılayacak uygulamaları hayata geçirdi. Bakan Vedat Işıkhan, sayın bakanıma teşekkür ediyorum. Bundan sonra Türkiye Yüzyılı vizyonuyla milletimize hizmet etmeyi sürdüreceğiz” dedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak Türkiye’yi dünyada hak ettiği konuma ulaştıracak çalışmaları ortaya koyacaklarını söyleyen Işıkhan, konuşmasının devamında şunları dile getirdi: “Tüm çalışanlarımızın yaşam kalitesini ve refah düzeyini artırmak en önemli görevimizdir. Bize bırakılan yerden proje ve programları devam ettireceğiz dedi…

Türkiye Yüzyılına yakışacak bir çalışma hayatını hayata geçireceğiz. Tüm çalışanlarımızı koruyacak bir anlayışla süreci yürütme arzusundayız. Her kesimin memnuniyeti için azami hassasiyet göstererek bu süreci başarıyla sonlandıracağız.

İstihdamı korumanın yanı sıra, işçi ve memur emeklilerimizin gelir seviyesini artırmak için elinden geleni yapacağız. Bu konuda rehberimiz Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Onun belirlediği istihdam, üretim, ihracat ve büyüme hedeflerine adım adım yaklaşıyoruz diyerek konuşmasını noktaladı.

Yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan Kimdir?

Hacettepe Üniversitesi’nde lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri bulunan Işıkhan, 2009 yılından beri profesörlük unvanına sahiptir. Peki, Vedat Işıkhan nereli ve kaç yaşında? İşte Vedat Işıkhan’ın hayatı ve kariyeri;

  • 1966 yılında Mardin’de doğan Vedat Işıkhan, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı.
  • Vedat Işıkhan, lisans derecesini 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Yüksekokulu’ndan, Bilim Uzmanlığı (MSW) derecesini ise 1993 yılında “Sosyal Hizmet Uzmanlarının İş Doyumları” adlı teziyle H.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden, Doktora (PhD) derecesini ise yine aynı enstitüden 1998 yılında “Sosyal Hizmet ve Sağlık Alanında Görev Yapan Yöneticileri Etkileyen İş Stres Faktörleri” adlı teziyle aldı.
  • Işıkhan, 2003 yılında Doçent ve 2009 yılında Profesör unvanını kazandı. Işıkhan’ın kitapları arasında, Yönetim Stresi, Kentlerin Gölgesinde Yaşayan Evsizler, Çalışma Hayatında Stres ve Başa Çıkma Yolları, Engelli Çocuğa Sahip Anne ve Babalarda Depresyon, Türkiye’de Zihinsel Engelli Çocuğa Sahip Annelerin Sorunları, Tüberküloz Hastalarının Genel Özellikleri ve Onkolojide Tükenmişlik ve Başa Çıkma, Stres Yönetimi: Tükenmişlikten Mutluluğa ve Yardım Personelini Güçlendirme yer almaktadır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

EYT Staj ve Çıraklık Sigortası Sayılacak mı? EYT 5000 Prim Günüyle Emekli Olunabilir mi?

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.