DOLAR

32,4046$% 0.14

EURO

34,5304% 0.26

GRAM ALTIN

2.463,47%1,03

ÇEYREK ALTIN

4.202,00%0,04

BİST100

9.814,19%0,59

BİTCOİN

2128696฿%2.84459

a

PageSpeed Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? *2021

PageSpeed nedir? Uygulama son zamanların en etkili uygulamaları arasında yer almaktadır.

PageSpeed nedir? Google tarafından geliştirilen PageSpeed uygulaması internet sitelerinin hız değerleri ile alakalı verileri göstermektedir. İnternetin günümüzde milyonlarca kişi tarafından aktif kullanıldığı bir gerçek. Hayatımızda olan birçok şey artık internet aracılığı ile karşımıza çıkmaktadır. Durumun böyle olması da internet sitelerine olan ihtiyacın daha fazla artmasına neden olmuştur.

Her ne kadar internet sitelerine olan ihtiyaç fazla olsa da internet sitelerinin belirli sıralamalar ile karşımıza çıktığı görülmektedir. İnternet sitelerinin karşımıza çıkma süreleri de bu sıralamada önemli bir rol oynamaktadır. Bundan dolayı bir internet sitesinin hızlı açılması kullanıcının ve Google’ın önem verdiği değerler arasında yer almaktadır.

İnternet sitesinin hız performansının ölçülmesi için de en çok kullanılan araç PageSpeed olarak belirlenmiştir. PageSpeed, Google’ın çıkardığı google üzerinde internet sitenizin hızını belirten bir uygulamadır. Bu uygulamada iyi hız değerlerine ulaşmak internet sitesinin daha iyi konumlarda çıkmasını sağlar.

PageSpeed Nasıl Kullanılır?

PageSpeed Nasıl Kullanılır?

PageSpeed nasıl kullanılır? Uygulamanın internet sitelerini daha ön sıralarda çıkardığını öğrendik. Peki PageSpeed uygulamasını kullanarak internet site hızımı nasıl artırırım?

PageSpeed nasıl kullanılır? İnternet siteleri ve işletmeler için PageSpeed 2021’de en değerli hizmetler arasında yer almaktadır. Kullanımı da gayet basit olan uygulama üzerinden birkaç dakika içerisinde internet site hızınızı ölçmeniz mümkün! PageSpeed nasıl kullanılır?

  • Öncelikle PageSpeed ana sayfasını açın.
  • Karşınıza çıkan URL alanına kendi internet sitenizin URL kısmını girin.
  • Analiz etmek için butona tıklayın.

Bu alanda isterseniz kendi internet siteniz ile başka sitelerin kıyaslamasını yapmanız mümkündür. Kıyaslama yaparak sizden daha hızlı olan internet sitelerinin neden hızlı olduğunu inceleyiniz. Sıralamada yukarı çıkmak için karşı sitelerin neler yaptıklarına göz atın.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz:

PageSpeed Ne İşe Yarar? 

PageSpeed Ne İşe Yarar? 

PageSpeed ne işe yarar? İnternet sitelerinin Google üzerinde hızlarını ölçmeye yaramaktadır.

PageSpeed ne işe yarar? PageSpeed sayesinde internet sitenize giren bir kullanıcının nasıl hız alacağını görmüş olursunuz. İnternet sitenize girecek kullanıcılara daha iyi hizmet vermek için bu değer oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra internet siteinizin sıralaması da bu değerlere göre belirlenmektedir. SEO açısından büyük etkisi bulunan PageSpeed değerini üst sıralara çıkarmanız bu nedenlerden ötürü oldukça önemlidir.

İnternet sitelerinin yukarı sıralarda çıkması için yapılan çalışmaların bütünü SEO çalışması olarak geçmektedir. SEO çalışmaları Google tarafından düzenli olarak geliştirilmektedir. Kullanıcıların hangi özelliklere dikkat ettiğine göre SEO özellikleri şekil almaktadır. Google üzerinde yapılan son çalışmalara göre de internet sitelerinin açılma hızları en büyük etkenler arasında yer almaktadır.

İnternet sitenizin hızını ölçmek ve hatalarını görmek SEO açısından oldukça önemlidir. PageSpeed ile internet sitenizin değerlerini görebilir ve yapmanız gerekenleri anlayabilirsiniz.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz:

PageSpeed Önemi Nedir?

PageSpeed önemi nedir? Doğrudan SEO ile bağlantılı olduğundan internet siteleri açısından önemi çok büyüktür.

PageSpeed önemi nedir? İnternet siteleri birçok kişi için gelir kaynağı olarak kullanılmaktadır. Kişinin gelir kaynağına önem vermesi ve buradan gelen gelirin artması bu yüzden önemlidir. Gelirin artması için de internet sitesi sahibinin daha fazla kişiye erişmesi gerekmektedir. Sonuç olarak internet sitesinde bulunan reklamlara göre para kazanılmaktadır. Burada yer alan fazla kitleye erişmek SEO sayesinde mümkün olmaktadır. Google’ın yapmış olduğu son düzenleme ile de SEO’nun en büyük etkenlerinden birisi internet sitesinin PageSpeed değeridir. PageSpeed değeri düşük olan internet siteleri 2021 yılında büyük ölçüde sıralama kaybetmiştir. Yeni gelen güncelleme ile olan bu değişikliklerde internet hızının önemi büyük ölçüde artmıştır.

İnternet sitesi sahiplerinin PageSpeed değeri ölçtürmesi ve bu değerlere göz atması da önemlidir. Yer alan değerlerin düşük olması durumunda kişi SEO çalışmaları yaparak bu değerleri artırmalıdır. Yapılabilecek çalışmalar internet sitesinde yer alan boş verilerin silinmesi ile başlamaktır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Google Business Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? *2021

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.