DOLAR

32,5027$% 0.16

EURO

34,7704% 0.11

GRAM ALTIN

2.481,28%0,79

ÇEYREK ALTIN

4.244,00%0,14

BİST100

9.564,03%0,35

BİTCOİN

2065220฿%3.45485

a

İŞKUR Başvuru Açıldı! 81 Farklı İl İçin 1163 Güvenlik Görevlisi Alınacak!

İŞKUR başvuru açıldı! İŞKUR üzerinde her ay yüzlerce ilan açılmaktadır. Yayınlanan bu binlerce ilan içerisinde en çok alım yapılan sektörlerden bir tanesi güvenlik görevlisi pozisyonu. İŞKUR panelinden de görüleceği üzere yüzlerce açık güvenlik görevlisi kadrosu yer almaktadır. Bu ilanlar daha tamamlanmadan yeni ilanlar açılıyor.

İŞKUR başvuru açıldı! Yapılan ilana göre İŞKUR 81 farklı ilde toplamda 1163 güvenlik görevlisini işe alacak.

İŞKUR başvuru açıldı! İŞKUR üzerinde her ay yüzlerce ilan açılmaktadır. Yayınlanan bu binlerce ilan içerisinde en çok alım yapılan sektörlerden bir tanesi güvenlik görevlisi pozisyonu. İŞKUR panelinden de görüleceği üzere yüzlerce açık güvenlik görevlisi kadrosu yer almaktadır. Bu ilanlar daha tamamlanmadan yeni ilanlar açılıyor.

Güncel olarak şu anda İŞKUR üzerinde 1163 tane güvenlik görevlisi alınacağına dair ilan bulunuyor. İlanlar içerisinde hangi ilde ne kadar alım yapılacağı da belirtiliyor. Bazı illerde alımlar yalnızca 1 kontenjan ile sınırlı. Fakat bazı illerde ise bu alımlar 100’e kadar ulaşabiliyor.

İŞKUR üzerinde açılan bazı ilanlar yalnızca erkek güvenlik görevlisi ararken bazı yerler kadın güvenlik görevlileri de kabul etmektedir.

İŞKUR başvuru sayfası üzerinde başvuracak olan adayların “Özel Güvenlik Kimlik Kartı” sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca istenilen adaylarda boy ve kilonun orantılı olması, en belirgin şartları arasında yer alıyor.

İŞKUR Güvenlik Görevlisi Sorumlulukları

İŞKUR güvenlik görevlisi sorumlulukları nelerdir? Platform üzerinde yayınlanan iş ilanlarına göre yapılan alımlarda güvenlik görevlilerinin sorumlulukları da yer alıyor.İŞKUR Güvenlik Görevlisi Sorumlulukları

İŞKUR güvenlik görevlisi sorumlulukları nelerdir? Genel olarak hem kamuda hem de özel sektörde görev almak isteyen güvenlik görevlilerinin sorumlulukları şu şekildedir:

  • İş yerine gelen kişilere danışman olarak hizmet vermeniz gerekmektedir.
  • İşyerinde hem ziyaretçiler hem de çalışanların giriş – çıkış yaptıklarını kayıt altına almanız gerekmektedir.
  • Oluşabilecek herhangi bir soruna karşı kamera kayıtlarından sorumlu olmanız gerekmektedir. Sorunlarda bu kayıtlarını incelemeniz ve iş yerinde bulunanların güvenlik kurallarına uyduğundan emin olmanız gerekmektedir.
  • Acil durum zamanlarında binanın tahliyesini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu doğrultuda kişileri yönlendirmeniz as görevleriniz arasındadır.
  • Çalıştığınız alanın ve size belirlenmiş olan görev yerinin güvenliği size ait sorumluluktadır.
  • Çalıştığınız iş yerinde bir su. olayı ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda en kısa sürede kolluk kuvvetlerine haber vermek, görevleriniz arasındadır.
  • Bazı iş yerlerinde giriş ve çıkışlarda ekipmanlar yardımı ile üst ve çanta araması yapmanız gerekebilir.

İŞKUR Öğrencilere İş İmkanı Başvuru

İŞKUR öğrencilere iş imkanı başvuru nasıl yapılır? Öğrenciler için devlet kapısında bir iş imkanı oldukça iyi karşılanmaktadır.

İŞKUR öğrencilere iş imkanı başvuru nasıl yapılır? Öğrenciyseniz veya üniversiteyi bitirdiyseniz İŞKUR üzerinde başvuru yapmanız mümkündür. Yapmak istediğiniz bu başvuruları aldığınız eğitime göre İŞKUR internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. İŞKUR sistemi üzerine giriş yaptığınız zaman başvurusu devam eden ve yeni eklenecek olan programlar görülmektedir.

Siteye gitmek için “www.iskur.gov.tr” adresine bakabilirsiniz. Bu internet sitesinden başvurusu devam eden programları görebilirsiniz. Kafanıza yatan bir iş ve uygun il durumu mevcut ise başvuru yapabilirsiniz.  

İŞKUR üzerinde çalışanların ortalama maaşları 3.400 TL civarlarında olarak bilinmektedir. Fakat bu verilen bilgiler 2020 yılındaki ortalama esas alınarak yapılmıştır. 2021 yılında enflasyona oranla artan maaş oranları ile İŞKUR’da çalışanların aldıkları maaşlar da artmıştır. Üstelik 2022 ve 2023 yıllarında yapılacak olan zamlardan İŞKUR çalışanları da etkilenecektir.

Üniversite Öğrencileri İŞKUR Başvuru Detayları

Üniversite öğrencileri İŞKUR başvuru nasıl yapabilirler? Üniversite öğrencileri için hem okurken hem de çalışmak mümkün müdür?

Üniversite öğrencileri İŞKUR başvuru nasıl yapabilirler? İŞKUR üzerinde yer alan bilgiler ışığında bu durum mümkündür. İŞKUR internet sitesinde yazılan maddeye göre: “Üniversitede öğrenimine devam eden lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki öğrenciler hazırlanan akademik çalışmalarda katkı sağlamak amacıyla çalışabilirler.

Bu durumda açılan kontenjanlara başvuru yapabilir ve her yıl üniversite açıldıktan sonra belirtilen tarihlerde başvuru yapabilirler. Akademik Çalışma Programında asıl amaç lisans üzerinde eğitim alan öğrencilerin araştırma yapmalarını teşvik etmektir. Burada yan amaç olarak başarılı ülkelerin uygulamalarının incelenmesi ve ulusal olarak bilimsel kaynak oluşturulması yer almaktadır.”

Üniversite öğrencileri İŞKUR başvuru diğer İŞKUR başvuruları ile aynı şekilde olmaktadır. Fakat diğer İŞKUR iş ilanları yılın her döneminde yapılmaktadır. Üniversitede yer alan bu ilanlar üniversitelerin açılmasından kısa süre sonrasında yapılmaktadır. Kısa sürede dolan bu kontenjanda iş bulmak için düzenli olarak takip etmeniz önerilir.

İŞKUR Başvuru Nasıl Yapılır?

İŞKUR başvuru nasıl yapılır? Çalışmak isteyen öğrencilerin ve eğitimini tamamlamış kişilerin nasıl başvuru yapacaklarını bu başlık altında anlattık.

İŞKUR başvuru nasıl yapılır? Platform üzerinden İŞKUR’dan iş aramanın ilk yolu platforma kayıt olmaktan geçiyor. Yer alan kurum hizmetlerinden faydalanmak isteyen ve iş arayan kişilerin portala üye olmaları gerekmektedir.

Bunun yanı sıra direkt olarak kurum ünitelerine başvuru yapmanız da mümkündür. Web üzerinden www.iskur.gov.tr adresine başarılı bir eşleştirme olması açısından bütün bilgileriniz doğru olacak şekilde kayıt olun.İŞKUR Başvuru Nasıl Yapılır?

İŞKUR üzerinde yılın her vaktinde iş ilanları karşınıza çıkabilir. Bunu takip etmeniz ve bulduğunuz zaman o işe başvuru yapmanız gerekmektedir. Yine internet sitesi üzerinden bu başvuruyu yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra kuruma bizzat müracaat ederek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

İŞKUR portalınızda iş ilanları kısmında il bazında iş ilanları çıkmaktadır. Burada yer alan ilanları inceledikten sonra size uygun olanın yanında bulunan başvur ibaresine tıklamanız yeterlidir. Başvuruların sonuçlanması kuruma bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İŞKUR Başvuru Açıldı! 81 Farklı İl İçin 1163 Güvenlik Görevlisi Alınacak!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.