DOLAR

32,5002$% 0.15

EURO

34,8339% 0.2

GRAM ALTIN

2.472,54%0,43

ÇEYREK ALTIN

4.224,00%0,37

BİST100

9.530,47%-0,18

BİTCOİN

1985312฿%-4.2426

a
  • Kamu Haber
  • Gündem
  • Kamu
  • Sağlık Bakanlığı Atama Kılavuzu Yayımlandı! Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Yapıyor!

Sağlık Bakanlığı Atama Kılavuzu Yayımlandı! Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Yapıyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere, 20 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağını duyurmuştu. Fahrettin Koca’nın açıklamasının ardından Sağlık Bakanlığı 20 bin atama için başvuru kılavuzunu paylaştı. Sağlık Bakanlığı 20 bin personel alımı ne zaman ? Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılacak ? işte detaylar...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere, 20 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağını duyurmuştu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasının ardından Sağlık Bakanlığı 20 bin atama için başvuru kılavuzunu paylaştı. Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? Hangi branşlarda alım yapılacak? İşte Sağlık Bakanlığı 20 bin atama için başvuru kılavuzu…

Sağlık Bakanlığı 20 bin personel alımı ne zaman ? Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru süreci kılavuzun yayınlanmasıyla birlikte başlayacak. ÖSYM Başkanı Halis Aygün Twitter hesabından yaptığı paylaşımla kılavuzun açıklandığını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Tercih Kılavuzu Yayımlandı

Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Adaylar Sağlık Bakanlığı KPSS-2021/10 Tercih Kılavuzuna saat 11.30’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar, tercihlerini 16 – 22 Aralık 2021 tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 22 Aralık 2021 tarihinde saat 23.59’a kadar yapabileceklerdir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2021/10 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Adaylar, ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresine giriş yapıp “Aday İşlemleri” alanına erişim sağladıktan sonra buradaki ilgili alana T.C. Kimlik numarası ve şifresini girerek tercihlerini gerçekleştirebiliyor.

Sağlık Bakanlığı Atama Kılavuzu Yayımlandı ! Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Ve Branş Dağılımı

Sağlık Bakanlığı Atama Kılavuzu Yayımlandı ! Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Ve Branş Dağılımı

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Genel Şartları

1. Bu kılavuzda bulunan sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

2. 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yapılacaktır.

3. 657 sayılı Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi gereğince mavi kart sahibi olup mavi kartlılar kütüğüne kayıtlı adaylar ve yabancı uyruklu adaylar tercihte bulunamayacaktır.

4. Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/14 Tercih Kılavuzunda belirtilen ön lisans ve lisans sözleşmeli pozisyonlara yerleşenlerin, bu kılavuzda belirtilen sözleşmeli pozisyonları tercih etmeleri sistem tarafından engellenecektir.

5. Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

6. Durumu “Başvuru Genel ve Özel Şartlarına” uygun olmayan adaylar ile yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun niteliklerini taşımayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır.

7. Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi pozisyonlarını, ilgili alanda yüksek lisansı/doktorası bulunduğundan tercih etme hakkı olan adayların tercih ekranında ilgili seçeneği işaretlemeleri gerekmektedir. İlgili seçeneği işaretleyen adayların ilgili sözleşmeli pozisyonları tercih etmelerine izin verilecektir.

Adayların verdikleri beyanlarının sorumluluğu kendilerine aittir. Bu alanda yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunan adayların, yerleştirilseler dahi Sağlık Bakanlığınca atamaları yapılmayacaktır.

20 Bin Sağlık Personeli Alımı Branş Dağılımı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 20 bin sağlık personeli ataması ve 20 bin sağlık personeli alımı branş dağılımı ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Fahrettin Koca’nın açıklaması şu şekilde;

Bilindiği üzere, Cumhurbaşkanlığı tarafından Bakanlığımıza 30.000’i sözleşmeli sağlık personeli, 10 bini de sürekli işçi olmak üzere, toplam 40 bin pozisyon/ kadro isteği yapılmıştır. 20.000 sözleşmeli sağlık personelinin alımına ilişkin kılavuz ÖSYM’ye gönderildi.

Taşra teşkilatımızda istihdam edilmek üzere, KPSS Puanına Göre, ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 20 bin sözleşmeli Personel alım sürecini başlatıyoruz. Gerekli bilgiler, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM’ye verilmiştir.

Tam 10.348 hemşire, 1.600 ebe ve 6.604 sağlık teknisyeni/ sağlık teknikeri ile psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçileri alımı yapılacaktır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bakan Özer Yeni Platformu Duyurdu ! Tüm Öğretmenleri Yakından İlgilendiriyor…

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.