DOLAR

33,0930$% 0.3

EURO

36,1188% 0.32

GRAM ALTIN

2.589,55%0,79

ÇEYREK ALTIN

4.184,00%0,55

BİST100

11.144,16%0,72

BİTCOİN

2078886฿%0.14177

a
  • Kamu Haber
  • Gündem
  • Üniversiteler Ne Zaman Açılacak? YÖK Üniversite Açıklaması *2021

Üniversiteler Ne Zaman Açılacak? YÖK Üniversite Açıklaması *2021

Üniversiteler ne zaman açılacak? Coronavirus sürecinde aşılama çalışmaları ülkemizde son hızla devam ediyor. Milyonlarca öğrencinin gözü okulların açılıp açılmayacağı ile ilgili haberler arıyordu. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı önce davranarak okulların açılacağı ile ilgili paylaşımlar yaptı.

Üniversiteler ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklama yapmasının ardından gözler YÖK’e çevrildi. YÖK’ten “Üniversiteler ne zaman açılacak?” sorusuna cevap henüz gelmedi!

Üniversiteler ne zaman açılacak? Coronavirus sürecinde aşılama çalışmaları ülkemizde son hızla devam ediyor. Milyonlarca öğrencinin gözü okulların açılıp açılmayacağı ile ilgili haberler arıyordu. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı önce davranarak okulların açılacağı ile ilgili paylaşımlar yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da önceliğin okulların yüz yüze eğitime geçmesini istedikleri olduğunu belirtmesi ile okulların açılacağı düşünülüyor. Fakat YÖK’ten herhangi bir belge yayınlanmaması veya açıklama olmaması öğrencileri tedirgin etmektedir. Üniversiteler açılacak mı sorusunun cevabını araştıran öğrenciler henüz bir sonuç bulmuş değiller.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz:

Üniversiteler ile ilgili son güncel haber 2021 – 2022 eğitim öğretim yılının 13 Eylül tarihinde başlayacağı idi. Bu haberin üzerine bazı üniversiteler yüz yüze eğitimin geleceğini duyurdular. Fakat çoğu üniversite bu durumla ilgili bir açıklama yapmadı. Üniversitelerin kendi tercihlerini üniversite içerisindeki kurumlara bırakan YÖK’te bu konuda resmi bir açıklama yapmış değil.

Üniversiteler Ne Zaman Açılıyor?

Üniversiteler ne zaman açılıyor? Okulların açılıp açılmayacağı hakkında kesin bilgiler elimizde yok.

Üniversiteler ne zaman açılıyor? Milyonlarca üniversite öğrencisi okulların açılıp açılmayacağını merak ediyor. Şu anda büyük olasılıkla üniversiteler dahil okullar yüz yüze eğitime geçecekler. Böyle düşünülmesinin ana nedeni arasında Sağlık Bakanı’nın yapmış olduğu açıklama bulunuyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının sonrasında yapmış olduğu açıklamada: “Bilim Kurulu okulların güvenle açılması için gerekli olan tüm tedbirleri içeren bir çalışma rehberi oluşturdu. Hazırlanan bu çalışma rehberini Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına ilettik.Üniversiteler Ne Zaman Açılıyor?

Bu konuda ortak bir istişare ile yapılacak olan çalışmaların uygulamaya hazır hale gelmesini sağlayacağız. Belirttiğim gibi okullarda bu sene için yüz yüze eğitime geçilmesi ve bunun sürekli olması tek hedefimiz.” dedi.

Ülkemizde aşıların da yüksek oranda yapılmış olması okulların açılması için büyük fayda sağlıyor. 13 Eylül tarihinden önce üniversite öğrencilerinin aşılarını olması, yüz yüze eğitime geçilmesini kolaylaştıracak. Buna göre de üniversitelerin 13 Eylül itibarıyla başlaması bekleniyor.

İstanbul’daki Üniversiteler Açıklama Yaptı Mı? Üniversiteler Ne Zaman Açılacak?

İstanbul’daki üniversiteler açıklama yaptı mı? Ülkemizin bazı yerlerinde üniversiteler yüz yüze eğitime geçileceği ile ilgili haberleri öğrencileri ile paylaştılar.

Bu konuda paylaşım yapan üniversitelerin ise çoğu özel üniversite olarak geçiyor. Özel üniversitelerin tedbirleri alıp okulları yüz yüze açması mümkün. Diğer devlet üniversitelerinde ise durum bir nevi YÖK’ün açıklamasına bağlı.

Bunun haricinde Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi yeni yılda yüz yüze eğitime geçileceğini açıkladı. Konya’da da 2 üniversite yüz yüze eğitime geçileceğini belirtti.

YÖK’ten yapılan yazılı açıklamada da: “Coronavirüs salgını ile birlikte uzaktan eğitime geçilmiştir. Uygulamalı eğitimler için geçtiğimiz dönem bazı üniversiteler açılmıştı. Bu dönem de Sağlık Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda ülkemizdeki birçok üniversitenin açıldığı belli olacaktır.” denildi.

Bu konuda İstanbul’da açıklama yapan pek üniversite bulunmuyor. Özel üniversiteler de kendi twitter ve instagram hesapları üzerinden açıklama yapacaklarını duyurdular. Çoğu üniversite bu kapsamda kendi tedbirlerini almış durumda. Fakat YÖK açıklaması beklenmeye devam ediyor.

Üniversiteler Yüz Yüze Eğitime Geçecek mi?

Üniversiteler yüz yüze eğitime geçecek mi? Yüz yüze eğitim çalışmaları durmadan devam ediyor.

Üniversiteler yüz yüze eğitime geçecek mi? Birçok bakanlığın ortak yürüttüğü çalışmalarda yüz yüze eğitimin başlaması için çalışmalar devam ediyor. 2021 – 2022 Eğitim ve Öğretim dönemi için bütün kurumların yüz yüze eğitime başlaması çalışmaları yürütülmektedir.

Bu çalışmaların Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylandığı geçtiğimiz hafta açıklama ile birlikte duyuruldu. Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklamada kademe fark etmeksizin bütün öğrencilerin yüz yüze eğitime başlayacağını duyurdu. Salgının seyrine göre okulların uzaktan olması veya yüz yüze şeklinde devam etmesi mümkün.Üniversiteler Yüz Yüze Eğitime Geçecek mi?

Üniversitelerde ise bu durum önümüzdeki hafta içerisinde açıklanacak. Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurul Başkanlığı’nın bu konuda toplantıları devam ediyor.

Önlemlerin alınması ve aşılanma oranının 13 Eylül’e kadar artması okulların bundan sonra tamamen yüz yüze olmasını sağlayabilir. Aşılama yaşının da 15’e düşmesi ile birlikte lise düzeyinde öğrenim gören kişiler için de öğretimin sürekli olması istenilmektedir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Marcao ile Kerem Aktürkoğlu Kavgası Detayları

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.