DOLAR

32,3607$% 0.17

EURO

34,4602% -0.71

GRAM ALTIN

2.437,27%-0,95

ÇEYREK ALTIN

4.161,00%-0,98

BİST100

9.814,19%0,59

BİTCOİN

2072738฿%-5.3375

a

İhraç Edilen Memurlar İçin Örnek İtiraz Dilekçesi !

Kamuda görevden alınarak haksızlığa uğradığını düşünen ya da ihraç nedenini kabullenemeyen kamu memurlarının yapması gereken valiliklere dilekçe ile müracaat etmesidir. İşte ihraç edilen memurlar için örnek itiraz dilekçesi…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükumet yetkililerinin açıklamalarının ardından haksızlığa uğradığını düşünenlerle ilgili valiliklerde kurul oluşturulması istendi. Bu kurullar dilekçeleri alıp yeniden değerlendirme yapacak ve yeniden rapor hazırlayacaklar.

Kamuda görevden alınarak haksızlığa uğradığını düşünen ya da ihraç nedenini kabullenemeyen kamu memurlarının yapması gereken valiliklere dilekçe ile müracaat  etmesidir.

Mağduriyete Uğradığını Düşünen Memurlara Yeni Bir Şans


Görevden atılan memur ve özellikle de öğretmenler valilikler önünde uzun kuyruklar oluşturuyorlar. Özellikle Binali Yıldırım’ın birkaç gündür yaptığı açıklamalar birçok memurun göreve dönme ümidini arttırdı. Binali Yıldırım, yaptığı açıklamalarda valiliklerde kurulacak komisyonlarda mağduriyete uğradığını düşünen memurlara yeni bir şans verileceğini ve kapsamlı bir araştırma yapılacağını söyledi. On binlerce memur ve öğretmen valiliklere müracaat etti. Valilikler de bu konuyla ilgili genelgenin yayınlanmasını bekliyorlar.

İhraç Edilen Memurlar İçin Örnek İtiraz Dilekçesi !

İhraç Edilen Memurlar İçin Örnek İtiraz Dilekçesi !

100 Bine Yakın Kamu Görevlisi KHK İle Görevden Alındı


15 Temmuz FETÖ Terör Örgütü darbe girişiminin ardından binlerce kamu görevlisi terör örgütüne üyeliği ya da desteği nedeniyle görevlerinden ihraç edildi. 100 bine yakın kamu görevlisi memur Kanun Hükmünde Kararname ile görevlerinden ihraç edildiler. 672 sayılı KHK kararname ile onbinlerce memur görevden ihraç edildi.

Bu durumda haksızlığa uğradığını düşünen kamu memurlarının yapması gereken valiliklere dilekçe ile müracaat etmesidir.

İhraç Edilen Memurlar İçin Örnek İtiraz Dilekçesi

İşte dilekçe örneği;

VALİLİK MAKAMINA

Konu: 01.09.2016 tarih ve 29818
(Mükerrer) sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 672 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Kamu Personeline İlişkin Alınan Tedbirlere Dair Kanun Hükmünde Kararname kararına itiraz
…………………. bünyesinde 000000 sicil sayılı Devlet Memuru olarak görev yapmakta iken; 05.08.2016 tarih ve 2016/845 sayılı Bakanlık Onayı ile görevimden uzaklaştırılmamın akabinde; 01.09.2016 tarih ve 29818 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 672 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Kamu Personeline İlişkin Alınan Tedbirlere Dair Kanun Hükmünde Kararname Ek 13 sayılı listede ismimin yer alması sebebiyle başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın kamu görevinden çıkarıldığımı öğrenmiş bulunmaktayım.
         
FETÖ/PDY terör örgütü yapılanmasıyla hiçbir şekilde irtibatım söz konusu değildir. Ayrıca FETÖ/PDY ile mücadele kapsamında hakkımda yapılan işlemlerde somut olarak ne ile suçlandığım tarafıma bildirilmemiş, savunmam alınmamış, ülkemizin taraf olduğu uluslararası sözleşmeler ve Anayasamızda yer alan hükümler dikkate alınmaksızın yargısız infaz gerçekleştirilmiştir.
672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nın (KHK) Kamu personeline ilişkin tedbirler başlıklı; 2. Maddesinde; terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği,mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan;  ekli listelerde yer alan kişilerin, kamu görevinden başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın çıkarıldıkları, bu kişilere ayrıca herhangi bir tebligat yapılmayacağı belirtilmiştir.

 

 

 

Meslek hayatımı bugüne kadar vatan ve millet sevgisi içinde başarıyla yerine getirdim. Ne FETÖ/PDY terör örgütü ne de herhangi başka bir terör örgütü ile uzaktan yakından ilgim bulunmamıştır ve bulunması da mümkün değildir. 15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizde yaşanan menfur saldırıları, vatanını ve milletini seven her Türk vatandaşı gibi medya aracılığıyla öğrendim endişe ve üzüntü ile karşıladım.

 

Devletimize, milletimize ve demokrasimize yapılacak herhangi bir hain saldırıyı desteklemem mümkün değildir. Bugüne kadar hakkımda örgüt üyeliği ve benzer suçlamalar ile herhangi bir şikâyette bulunulmamıştır. Bahsi geçen suçlamalarla alakalı daha önce hakkımda açılmış bir disiplin soruşturması ya da ceza kovuşturması mevcut değildir.
Bu bağlamda, hiçbir terör örgütüne veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliğim, mensubiyetim, iltisakım yahut bunlarla irtibatım kesinlikle bulunmamakta olup, bu sebeple kamu görevinden çıkarılmama ilişkin işlem açıkça hukuka aykırıdır. Hakkımdaki FETÖ/PDY ile irtibat halinde olduğuma ilişkin iddialar tamamen asılsız ve mesnetsizdir. Şahsımın herhangi bir örgütle bağlantı içinde bulunduğunu kanıtlayacak nitelikte somut bir delil bulunması mümkün değildir.
İşlemediğim bir suçtan dolayı terör örgütü üyeliği ile suçlanmaktayım. Kamu görevinden çıkarılmak, memuriyet hayatında karşılaşılabilecek en ağır yaptırımdır. Hiçbir somut gerekçe bulunmadığı halde bu şekilde bir yaptırımla karşı karşıya bırakılmamdan dolayı, ben ve ailem açısından maddi ve manevi anlamda telafisi imkânsız zararlar söz konusudur. Kişisel ve mesleki itibarım son derece ağır biçimde zedelenmiştir. Bu nedenle ivedilikle karar verilmesi elzemdir.
Sonuç ve istem:
Hakkımda yapılan işlemin iptali ile bu işlem nedeniyle yaşadığım maddi hak kayıplarının iadesi hususunda gereğini saygılarımla arz ederim.
ADRES:
TEL:
AD-SOYAD:
EK:672 SAYILI KHK

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Hekim Göçü Rekor Kırıyor: 2021’de 1405 Hekim Yurtdışına Gitti

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.