DOLAR

32,2053$% -0.22

EURO

35,1156% -0.22

GRAM ALTIN

2.498,17%1,32

ÇEYREK ALTIN

4.035,00%1,11

BİST100

10.643,58%3,14

BİTCOİN

2149421฿%1.89833

a
  • Kamu Haber
  • Gündem
  • Kamu
  • Memur-Sen Memur Zammı Teklifine Yanıt Verdi! Rakamlar Beklentileri Karşılamıyor! 2023

Memur-Sen Memur Zammı Teklifine Yanıt Verdi! Rakamlar Beklentileri Karşılamıyor! 2023

Memur-Sen memur zammı teklifine yanıt verdi! Son dakika: Hükümetin yapmış olduğu memur zammı haberine karşın Memur-sen yanıt verdi.

Memur-Sen memur zammı teklifine yanıt verdi! Son dakika: Hükümetin yapmış olduğu memur zammı haberine karşın Memur-sen yanıt verdi.

Memur-Sen memur zammı teklifine yanıt verdi! Hükümetin memur ve memur emeklileri için yapmış olduğu zam teklifi kabul edilemez! Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın açıklamalarda bulundu. Ali Yalçın, yaptığı açıklamalarda şu şekilde konuştu: “Hükümetten gelen bu teklifin yeni bir teklifi zorunlu kıldığını belirtmek isterim. Rakamlar biraz bile beklentimizi karşılamıyor.” dedi.

Memur ve memur emeklilerinin zam görüşmeleri 1-2 haftadır sürmekteydi. Bugün ikinci defa bir araya gelinen toplantı sonrasında Memur-sen başkanı açıklama yaptı. Bugün sunulan ilk memur zammı teklifinin yetersiz olduğu konusunda konuşan Ali Yalçın, beklentilerin karşılanmadığını dile getirdi.

Memurlar 2023 Memur Zammı Teklifinden Hoşlanmadı

Memurlar 2021 Memur Zammı Teklifinden Hoşlanmadı

Memurlar 2023 memur zammı teklifinden hoşlanmadı. Yapılan teklifin beklentilerin altında kaldığını savundular.

Memurlar 2023 memur zammı teklifinden hoşlanmadı. Hükümetin memur ve memur emeklileri için yapmış olduğu memur zammı önerisi hükümet tarafından bugün açıklandı. Yapılan açıklamalar sonucunda memur sendikaları da beklentinin yetersiz olduğuyla ilgili açıklama yapmakta gecikmedi. Hükümetin memurlar için yapmak istediği memur zammı önerisi şu şekilde:

 “2022 yılının ilk 6 ayında %5 + enflasyon farkı, ikinci 6 ay için de %6 + enflasyon farkı, 2023 yılının ilk ayında %6 + enflasyon farkı, 2023’ün ikinci yarısında ise %6 + enflasyon farkı.“ açıklandı. Fakat memur sendikaları bu orandan hoşnut değiller.

Memur-sen ve Kamu-sen bundan önce yapılan toplantıda beklentilerini sunmuştu. Memur sendikalarının yapmış oldukları öneri ise şu şekilde:

“2022 yılının ilk 6 ayı için yüzde 5 + enflasyon farkı, ikinci 6 ay için de yüzde 6 + enflasyon farkı önerisini veriyoruz. 2023 için ise yüzde 6 + enflasyon farkı, ikinci yarısı için de yüzde 6 + enflasyon farkı teklifinde bulunuyor. 

Memur-Sen: 2023 Memur Zammı Beklentileri Karşılamıyor!

Memur-sen 2023 memur zammı beklentileri karşılamıyor şeklinde açıklama yaptı. Yapılan açıklamada istenilen memur zammının yakınından bile geçilmediği dile getirildi.

Memur-sen 2023 memur zammı beklentileri karşılamıyor. Memur-sen Genel Başkanı Ali Yalçın, konu hakkında açıklamalarda bulundu. Yapmış olduğu açıklamada Ali Yalçın şu ifadeleri dile getirdi: “Hükümetten gelmiş olan bu teklif maalesef yeni bir teklifi zorunlu kılmaktadır. Hükümetin önermiş olduğu rakamlar beklentimizi karşılamıyor.” dedi.

Memur-Sen 2023 Memur Zammı Talebi

Memur-Sen 2021 Memur Zammı Talebi

Memur-sen 2023 memur zammı talebi ile birlikte hükümetin kapılarını çalmıştı. Hükümetten bugün beklenen açıklama geldi fakat hükümetin açıkladığı rakamlar pek iç açıcı değil.

Memur-sen 2023 memur zammı talebi neydi? Memur-sen ve Kamu-sen memur zamlarıyla ilgili görüşmelerde birlikte hareket ettiler. Yapılan toplantılar sonucunda bugün resmi açıklama yapıldı. Son karar 22 Ağustos tarihinde hükümet tarafından yapılacak toplantı ile birlikte bütün memurlara ve memur emeklilerine duyurulacak. Peki Memur-sen 2023 memur zammı talebi neydi?

  • Teklif içerisinde taban aylığa 600 TL seyyanen zam, 2023 yılında %21 ve 2023 yılında %17 refah artışı talebinde bulundu. Yani yapmış oldukları öneride her yıl yüzde %3 olmak üzere toplam %6 refah payı artışı talebinde bulundular.

Teklifle ilgili son kez bir toplantı daha yapılacak. Memur sendikaları ve hükümet arasında yapılacak toplantı neticesinde 22 Ağustos’ta memur zammı açıklanacak.

Hükümetin Önerdiği Memur Zammı Önerisi

Hükümetin önerdiği memur zammı önerisi nedir? Önerilmiş olan hükümet memur zammına neden sıcak yaklaşılmıyor?

Hükümetin önerdiği memur zammı önerisi nedir? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, memur zamları ile ilgili açıklamayı 12 Ağustos tarihinde yaptı. Yapmış olduğu açıklamada yaklaşık 6.5 milyon memurun ve memur emeklisinin beklentisi olan memur zammı teklifini açıkladı. Hükümetin bu konuda yapmış olduğu memur zammı teklifi şu şekilde: 

“Memur ve memur emeklilerine 2022 yılının ilk 6 ayında %5 + enflasyon farkı, ikinci 6 ay için de %6 + enflasyon farkı, 2023 yılının ilk ayında %6 + enflasyon farkı, 2023’ün ikinci yarısında ise %6 + enflasyon farkı” olarak açıklandı.

Toplu iş sözleşmesi görüşmeleri için yapılan toplantı içerisinde hükümetin ilk teklifi açıklanmış oldu. 2 yıllık plan için yapılan açıklama Memur sendikaları tarafından hoş karşılanmadı. Memur zammı ile ilgili son haberi internet sitemiz üzerinden 23 Ağustos tarihinde öğrenmeniz mümkün!

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Hükümet Memurlar İçin Zam Teklifi Sundu, 2023 Memur Zammı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.