DOLAR

32,4052$% 0.14

EURO

34,5735% 0.34

GRAM ALTIN

2.460,15%0,90

ÇEYREK ALTIN

4.197,00%-0,07

BİST100

9.814,19%0,59

BİTCOİN

2121195฿%4.3665

a

Hükümet Memurlar İçin Zam Teklifi Sundu, 2023 Memur Zammı

Hükümet memurlar için zam teklifi sundu. 2023 memur zammı için hükümet Memur-sen ve Kamu-sen önerisini yaptı. Hükümet memurlar için zam teklifi sundu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin memur zammıyla ilgili açıklamalar yaptı.

Hükümet memurlar için zam teklifi sundu. 2023 memur zammı için hükümet Memur-sen ve Kamu-sen önerisini yaptı.

Hükümet memurlar için zam teklifi sundu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin memur zammıyla ilgili açıklamalar yaptı. Yaklaşık 6.5 milyon memur ve memur emeklisi için hükümetin zam teklifini açıkladı. Hükümet bu konuda memur ve memur emeklilerine 2022 yılının ilk 6 ayı için %5 + enflasyon farkı önerdi. İkinci 6 ay için de %6 + enflasyon farkı önerisinde bulundu. 2023 yılı için açıklanan planda ise ilk ayda %6 + enflasyon farkı ve ikinci altı ay için %6 + enflasyon farkı teklifinde bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, memurların ve memur emeklilerinin maaş zamlarıyla ilgili görüşmeler için memur sendikalarıyla birlikte toplantı yaptı. İkinci kez bir araya gelen sendika üyeleri ve Bakan Bilgin, hükümetin ilk teklifini bugün itibariyle açıkladı. Bakan Bilgin açıklamalarda hükümetin önerisi olan memur zammı fikrini öne getirdi.

Bakan Vedat Bilgin Memur Zammı Açıklaması

Bakan Vedat Bilgin Memur Zammı Açıklaması

Bakan Vedat Bilgin memur zammı açıklamasında bulundu. İkinci kez bir araya gelen sendika üyeleri ve Bakan Bilgin bugün resmi açıklamaları yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamada şu şekilde konuştu: “Çok şükür Türkiye başına gelen sorunları çözme kabiliyetine erişmiş bir ülkedir. Sorunlar bütün toplumlarda meydana gelmektedir. Devletin varlığı ve devlet mekanizması iyi işliyorsa devlet bu sorunların üstesinden gelir. Uluslararası güçlerin Türkiye’ye yönelik planları olduğunu biliyoruz.

Bütün bunların ekonomik, toplumsal ve siyasal yönleri mevcut. Türkiye hastalığın yanı sıra bütün bunlarla mücadele etmektedir. Orman yangınları, sel felaketleri gibi doğa sorunları ile de karşı karşıyayız. Bunların yanı sıra Türkiye’ye yönelik operasyonlar ve bunlara dönük sonuçları da var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu sorunları aşacak seviyede bir devlettir.

Bütün ekonomik talepler beklendiği gibi karşılanamayabilir. Devlet çalışanları ile birlikte üretim sistemiyle ayakta tuttuğu sürece devletin bu konudaki yanıtı daha iyi olacaktır.” sözlerini sonlandırdı.

Memur Zammı – 3600 Meselesi

Memur zammı ve 3600 meselesi nedir? 2023 memur zammı ile ilgili açıklamalar neler? 3600 meselesi nedir?

Memur zammı ve 3600 meselesi nedir? Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin en önemli konularından bir tanesi de enflasyon. Son yıllarda muhtelif kaynakları, sebepleri olan enflasyon değerleri ile karşı karşıyayız. Türkiye’de oluşan bu enflasyon parasal kaynaklı bir sorun değil.

Daha çok bir maliyet enflasyondur. Dolar kuru üzerinde yaşanan dalgalanmaların yansıması ve ithal edilmiş bir enflasyon etkisi olduğu görebilirsiniz.

Enflasyonu ciddi bir şekilde ele almak ve enflasyon sorununu çözmek lazım. Enflasyona karşı sosyal koruma kalkanını oluşturmanız gerekmektedir. Bizler bu sözleşme çerçevesinde Türkiye Kamu-Sen ve Memur-sen’in tekliflerini değerlendirdiğimiz zaman birkaç hususta düğümlenme görmekteyiz.

Buradaki en önemli konu 3600 meselesidir. Biz 3600 meselesi ile ilgili çözümün bu sözleşme süresi içerisinde çözülmesini istiyoruz. Ve bu teklifle ilgili Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu açıklamalar da mevcut. Devletimiz bu konuda, sorun çözme konusunda üzerine düşeni yapacaktır, yapması gerekir.

Hükümet 2023 Memur Zammı Teklifi

Hükümet 2021 Memur Zammı Teklifi

Hükümet 2023 yılı memur zammı teklifi ne oldu? Bu yıl için yapılan memur zammı teklifi nedir?

Hükümet 2023 yılı memur zammı teklifi belirlendi. Hükümetin bu konuda Memur-sen ve Kamu-sen yetkililerine yapmış olduğu teklif ise şu şekilde:

2022 yılının ilk 6 ayı için yüzde 5 + enflasyon farkı, ikinci 6 ay için de yüzde 6 + enflasyon farkı önerisini veriyoruz. 2023 için ise yüzde 6 + enflasyon farkı, ikinci yarısı için de yüzde 6 + enflasyon farkı teklifinde bulunuyor. 2023 yılında refah payını da dikkate alan bir açıklamayı görüşmemizde ifade edeceğimizi belirtmek isterim.”

Memur-Sen ve Kamu-Sen Memur Zammı Talebi 

Memur-sen ve Kamu-sen memur zammı talebi nedir? Kamu kuruluşları memur zammı konusunda ne teklifte bulundu?

Memur-sen ve Kamu-sen memur zammı talebini açıkladı. İkincisi bugün yapılan toplantının sonunda Bakan Bilgin, memur zammı ile ilgili açıklamalarını duyurdu. Kesin olarak 22 Ağustos tarihinde belli olacak memur zammı ile ilgili görüşmeler devam etmekte.

Toplu sözleşme görüşmesi içerisinde memur sendikaları birlikte hareket etmektedir. Memur-sen ve Kamu-sen yapmış oldukları ortak tekliflerini geçtiğimiz hafta hükümete sundu. Teklif içerisinde taban aylığa 600 TL seyyanen zam, 2023 yılında %21 ve 2023 yılında %17 refah artışı talebinde bulundu. Yani yapmış oldukları öneride her yıl yüzde %3 olmak üzere toplam %6 refah payı artışı talebinde bulundular.

Konfederasyonların talepleri arasında bir de tüm memurların 3600 ek gösterge alması ile ilgili madde yer alıyordu. Bu madde içerisinde sözleşmeli memurların kadroya geçirilmesi, memurlara bayram ikramiyesi ödenmesi ve gelir vergisinin %15’ini aşan kısmın karşılanması talep edildi.

Memur Zammı 22 Ağustos’ta Belli Olacak!

2023 Memur zammı 22 Ağustos tarihinde belli olacak. Memur zamları ile ilgili konfederasyon ve hükümetin görüşmeleri devam ediyor.

2023 Memur zammı 22 Ağustos tarihinde belli olacak. İki tarafta karşılıklı olarak isteklerini ve olabilecekleri paylaşmış durumda. Toplantılar hala devam ediyor ve son açıklama hükümet tarafından yapılacak. Hükümet tarafından yapılacak bu açıklama 22 Ağustos tarihinde belirlenecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Öğretim Görevlisi, Öğretim Üyesi, Araştırma Görevlisi, Doçent, Profesör 2021 Yılı Maaşları

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.