DOLAR

32,2050$% 0.02

EURO

35,1623% 0.01

GRAM ALTIN

2.473,42%0,24

ÇEYREK ALTIN

4.003,00%0,12

BİST100

10.158,63%-0,15

BİTCOİN

2129772฿%7.19057

a
  • Kamu Haber
  • Gündem
  • Talip Geylan: Çalışan Annelerin Çocuklarına Ücretsiz Kreş İmkanı Sağlanmalıdır

Talip Geylan: Çalışan Annelerin Çocuklarına Ücretsiz Kreş İmkanı Sağlanmalıdır

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ın Anneler Günü sebebiyle yaptığı açıklamada, "Tüm Çalışan Annelerin Çocuklarına Ücretsiz Kreş İmkanı Sağlanmalıdır." dedi. İşte detaylar...

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ın Anneler Günü sebebiyle yaptığı açıklamada, “Tüm Çalışan Annelerin Çocuklarına Ücretsiz Kreş İmkanı Sağlanmalıdır.” dedi.

İşte Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ın Açıklamaları

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan Anneler Günü sebebi ile yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Güçlü kalpleri ve demirden sağlam duruşları ile evde, işte, her yerde kısacası hayatın her alanında bize hayat yolunu belirleyen annelerimiz… Evlerimizi şenlendiren, kollarında huzur bulduğumuz annelerimiz…

Hastalandığımızda onlar sayesinde şifa bulduğumuz sıkıntıya düştüğümüzde bize kol kanat geren annelerimiz… İyiliğin, şefkatin, fedakarlığın, merhametin, koşulsuz sevginin kaynağı olan, bizleri dünyaya getiren, büyüten, her türlü zorluğa gögüs geren annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.

Gelecek kuşakları etkileyen bu kadar önemli bir görevi layıkıyla yerine getirebilecek donanımlarla bezenmiş annelerimiz için, Peygamber Efendimiz de “Cennet, annelerin ayakları altındadır” der. Annelerimizin yetiştirdiği bireyler daha sonrasında topluma yön vermektedir. Yüce yaradan, annelere ayrı bir değer ve beraberinde çok mühim vazifeler atfetmiştir”

Talip Geylan: Çalışan Annelerin Çocuklarına Ücretsiz Kreş İmkanı Sağlanmalıdır

Talip Geylan: Çalışan Annelerin Çocuklarına Ücretsiz Kreş İmkanı Sağlanmalıdır

Şehit Annelerine Ve Şehit Öğretmenlerimize Minnettarız

Ülkemizin huzuru, geleceği için evlatlarını vatanımıza şehit veren annelere de minnetlerini sunan Talip Geylan, ” Sizler canınızdan çok sevdiğiniz çocuklarınızı bu vatana şehit verdiniz. Her birinizin ellerinden öpüyorum” dedi. Kadın şehit eğitimcilerimizi de saygı ve minnetle anan Talip Geylan,

“Bölücü terör örgütü PKK tarafından 26 Ekim 1993 yılında Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde katledilen Neşe Alten’i, 9 Haziran 2017 tarihinde Batman’ın Kozluk ilçesinde şehit olan Aybüke Yalçın’ı, 15 Temmuz 2016 tarihinde hain FETÖ nün Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına düzenlediği bombalı saldırıda şehit düşen Özel Harekatçı Komiser Yardımcısı ve aynı zamanda Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği mezunu Cennet Yiğit’i ve tüm kadın şehitlerimizi özlemle anıyoruz.” dedi.

Çalışan Annelerin Çocuklarına Ücretsiz Kreş İmkanı Sağlanmalıdır

Anneler Gününde çocuklarından ayrı kalan öğretmenlerimizin mağduriyetleri giderilmelidir.

Mazeret tayin talepleri yerine getirilmediği için evlatlarının kokusuna hasret kalan, onlardan uzakta çalışmak zorunda olan, Anneler Gününü çocuklarından ayrı kutlamak zorunda kalan öğretmenlerin de mağduriyetlerine dikkat çeken Talip Geylan, mazeret tayin hakkının keyfiyet değil, zorunluluk olduğunu söyleyerek,

“Anayasamızın 41. Maddesi kamu yönetimine aile birliğini sağlama yükümlülüğünü veriyor. Anneler çocuklarına hasret kalmamalı, aileler birleştirilmelidir. Bu noktada Hükümet, özel veya kamu görevlisi çalışanı ayrımı yapılmaksızın çalışan annelerin çocuklarına ücretsiz kreş imkanı sağlamalıdır.” dedi.

Kadınları çalışma hayatından uzaklaştıran etkenlerin başında çocuk bakım sorunu geldiğini ifade eden Talip Geylan, “Çocuğuna bakacak biri olmadığından dolayı anne, kazandığı ücret ile bakıcı bulmakta veya çocuğunu kreş ya da anaokuluna yazdırmaktadır.

Bu durum kadının gelirinin büyük bir çoğunluğunu harcamak zorunda kalmasına neden olmakta ve onu çalışma hayatından uzaklaştırmaktadır. Bu noktada Hükümet, özel veya kamu görevlisi çalışanı ayrımı yapılmaksızın çalışan annelerin çocuklarına ücretsiz kreş imkanı sağlamalıdır.” ifadelerini kullandı.

Talip Geylan, Türkiye Kamu-Sen olarak toplu sözleşme talepleri arasında bulunan aile ve çocuk yardımı olmak üzere tüm sosyal yardım ve ödemelerin yükseltilmesini, tüm kamu görevlilerine doğum yardımı ödenmesini istediklerini dile getirdi.

Geylan, “Doğum yapması nedeniyle ücretsiz izne ayrılan kamu görevlilerinin sosyal güvenlik primlerinin kurumları tarafından yatırılmaya devam etmesi, söz konusu personele izinleri süresince maaşlarının dörtte biri oranında destek ödemesi yapılmasını istiyoruz” dedi.

Talip Geylan açıklamalarını şu şekilde noktaladı:

“Bu minvalde başta Peygamber Efendimizin annesi Âmine Hatun ve devletimizin kurucusu Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım olmak üzere aramızdan ayrılan tüm annelerimizi minnet ve rahmetle anıyor, şehit annelerinin ve tüm annelerin Anneler Gününü kutluyoruz.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Memurların Sosyal Medya Kullanımına Dair Kritik Karar 4 Madde İle Açıklandı!

HIZLI YORUM YAP