DOLAR

32,3340$% 0.09

EURO

34,8725% -0.01

GRAM ALTIN

2.401,11%0,79

ÇEYREK ALTIN

3.902,00%-2,05

BİST100

9.997,91%-1,39

BİTCOİN

2247277฿%-0.52593

a

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Salgın Hastalık Sonrası Toparlanmaya Çalışıyoruz

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarının pandemide yıprandığını dile getirerek "Salgın hastalık sonrası toparlanmaya çalışıyoruz. İki cihan harbi arasında ordular, dinlenmek ve yeniden hazırlanmak için 20 yıl beklediler. Salgın dönemi de sağlık çalışanlarımız üzerinde benzer bir yıpranmaya sebep oldu. Şimdi Allah'ın izniyle bu yıpranmayı aşıyoruz" dedi. İşte detaylar...

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarının pandemide yıprandığını dile getirerek “Salgın hastalık sonrası toparlanmaya çalışıyoruz. İki cihan harbi arasında ordular, dinlenmek ve yeniden hazırlanmak için 20 yıl beklediler. Salgın dönemi de sağlık çalışanlarımız üzerinde benzer bir yıpranmaya sebep oldu. Şimdi Allah’ın izniyle bu yıpranmayı aşıyoruz” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bazı ziyaretlerde bulunmak üzere Sakarya’ya geldi. Bakan Koca, valilik ziyareti sonrasında üniversitenin kongre merkezinde tıp fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Salgın Hastalık Sonrası Toparlanmaya Çalışıyoruz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Salgın Hastalık Sonrası Toparlanmaya Çalışıyoruz

Yaygın Bir Karamsarlık Olduğu Doğrudur

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, “Hekimlik yapmış, bu mesleğin icrasındaki sorunlar üzerinde eskiden beri düşünmüş meslektaşınız Dr. Fahrettin veya ağabeyiniz olarak burada aranızdayım. Böyle bir fırsata sahip olduğum için gururluyum.

Konularımız, önceden bir çerçeve çizmeye ihtiyaç duymayacak netlikte. Bu konulara taze, diri ve hatta bazen sitemli sorularla yaklaşacağız. Ama sizi temin ediyorum. Atılgan sorular, çok az bilinen veya bilinmeyen bazı gelişmelerin konuşulmasını da sağlayacak. Yaygın bir karamsarlık olduğu doğrudur. Fakat bilmeliyiz ki, atılmış radikal adımlar var ve algı bu adımların gerisindedir.

Bu sohbet, bana arkadaşınız olma sıfatını bağışlarsanız, bir sohbetin tüm samimiyetini taşıyacak. Bu sohbet, birbirimizi anlamanın ötesinde, çözümlere dahil olma imkanıdır. Keşke benim bakış açımdan kendinize bir baksanız, karşımda yarının sağlık ordusu var, geceleri ders çalışmış, nöbet tutmuş, uykusuz kalmış ama ışık saçan gözler var. Bu gözlerdeki ateşi görüp de bu ülkenin geleceğinden umutlanmamak mümkün değil” diye konuştu.

Salgın Hastalık Sonrası Toparlanmaya Çalışıyoruz

Salgın döneminin sağlıkçıları yıprattığını fakat bu yıpranmanın aşıldığını ifade eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Salgın hastalık sonrası toparlanmaya çalışıyoruz. Ben bu durumu dünya savaşları sonrası orduların durumuna benzetiyorum. 3-4 yıl süren aralıksız savaş yılları sonrası ordulardaki kayıplar, yıpranma ve halsizlik tarif edilemez bir boyuttaydı. İki cihan harbi arasında ordular, dinlenmek ve yeniden hazırlanmak için 20 yıl beklediler.

Salgın dönemi de sağlık çalışanlarımız üzerinde benzer bir yıpranmaya sebep oldu. Şimdi Allah’ın izniyle bu yıpranmayı aşıyoruz. Ancak yaralarımızı sarmadan, sorunlarımızı konuşup çözmeden yeniden aynı enerjiyle çalışmamız da güç. Bu realite de herkes tarafından anlaşılmalı.” İfadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamaların ardından öğrencilerin sorularını basına kapalı şekilde cevapladı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Birdal Savran: Muğla’da Kamuda Çalışan 50’den Fazla Doktor İstifa Etti !

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.