DOLAR

33,0914$% 0.28

EURO

36,1042% 0.28

GRAM ALTIN

2.591,47%0,86

ÇEYREK ALTIN

4.183,00%0,55

BİST100

11.168,29%0,93

BİTCOİN

2082910฿%0.1256

a

Pomem Sözlü Mülakat Sonuçları 2021

Pomem sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu günden güne daha fazla merak edilmektedir. Lisans mezunu ve önlisans mezunu adayların girdiği mülakatta sonuçlar Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ilan edilecek.

Pomem sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Yapılan açıklamalarda sözlü mülakatların sona ermesinin ardından sonuçlar için belirli bir tarih verilmedi. Peki sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanır?

Pomem sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu günden güne daha fazla merak edilmektedir. Lisans mezunu ve önlisans mezunu adayların girdiği mülakatta sonuçlar Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ilan edilecek. Sözlü mülakata toplamda lisans mezunu 5.440 erkek, 960 kadın girdi. Önlisansta ise bu sayı 1.360 erkek ve 240 kadın aday olarak görülmektedir. Akademinin açıklayacağı sözlü mülakat sonuçlarında henüz bir gelişme yaşanmadı. POMEM mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarih için de resmi bir açıklama yapılmadı.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz:

Pomem Sözlü Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Pomem Sözlü Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Pomem sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözlü mülakat sonuçları, Polis Akademisi Başkanlığı değerlendirmesinin ardından açıklanacaktır.

Pomem sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Mülakatın bitmesinin üzerine uzun zaman geçmiş olsa da 27. Dönem POMEM mülakat sonuçları henüz açıklanmadı. Geçtiğimiz yılları referans alacak olursak Eylül ayı içerisinde sonuçların açıklanması muhtemel.

Sözlü mülakat sınav sonuçları adaylara Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesi üzerinden duyurulacak. Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi “pa.edu.tr” adresinden sınav açıklandığı zaman sonuçlara ulaşmanız mümkün. Adaylara posta veya diğer iletişim yöntemleri ile sınav sonuçları gönderilmemektedir. Yani adayların bu süreci takip etmeleri ve internet üzerinden sonuçlarına bakmaları gerekmektedir.

Adayların başarı sıralaması göz önünde bulundurularak POMEM giriş puanı hesaplanmaktadır. Adayın puanı hesaplanırken KPSS puanının %25’i, mülakat sınavının %50’si ve fiziki yeterlilik sınavının %25’i alınmaktadır. Hesaplama sırasında puanların eşit olması durumunda sırası ile KPSS puanı, mülakat puanı ve fiziki yeterlilik puanı değerlendirmeye alınmaktadır. Eşitlik olması durumunda yaşı küçük olan aday alınır.

2021 Pomem Sözlü Mülakat Soruları

2021 Pomem sözlü mülakat soruları nelerdir? Soruların yayınlanmasının ardından kısa bir süre sonra genellikle mülakat sonuçları açıklanmaktadır. Bundan dolayı uzmanlar Eylül ayı içerisinde mülakat sonuçlarının açıklanmasını bekliyor.

2021 Pomem sözlü mülakat soruları diğer dönemlerde sınava girecek kişilere de yardımcı olmaktadır. Ayrıca mülakata giren adayların doğruluk kontrolü yapması açısından da önemlidir. En sık sorulan 2021 sözlü mülakat soruları aşağıda verildiği şekildedir:

 • VAKA-İ HAYRİYE NEDİR?

Vaka-i Hayriye, İstanbul’da Osmanlı Padişahı II. Mahmut tarafından Yeniçeri Ocağının topa tutularak yok edilmesidir. Ayrıca sağ kalanların ise idam edilmesi ile sonuçlanan olaylara verilen isimdir.

 • YEREL YÖNETİM NEDİR? 

Yerel yönetimler, ulusal sınırlar içerisindeki değişik büyüklüklerdeki topluluklarda yaşayan insanların, ortak ve yerel nitelikteki gereksinimlerini karşılamak amacıyla kurulmuş kuruluşlardır. Yerel yönetim, hukuk düzeni içerisinde oluşturulmuş olan anayasal kuruluşlardır.

 • SİVİL TOPLUM NEDİR? 

Sivil toplum, bir devletin otoritesi altında varlık gösterip kanunla yaşayan, devletten bağımsız, gönüllülük esasına dayanan örgütlü bir topluluktur.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz:

Genel Pomem Sözlü Mülakat Soruları Nelerdir?

Genel Pomem sözlü mülakat soruları nelerdir? Sınava girecek olan adayların sözlü mülakat öncesi genel kültürlerini artırmak amacıyla bilmesi gereken bilgiler vardır. Bu sorular genellikle çoğu Pomem sözlü mülakatları içerisinde sorulan sorular arasında yer almaktadır. 

Genel Pomem sözlü mülakat soruları nelerdir? Soruları bilmek %25 etkili olan sözlü mülakattan iyi bir puan almak açısından oldukça önemlidir. Bundan dolayı mülakata girecek olan adayların bu sorulara önceden çalışması daha iyi olmaktadır. Genel itibariyle yoğun olarak sorulan Pomem sözlü mülakat soruları şu şekildedir:

 • Basra Körfezinde kıyıları olan ülkeler hangileridir?
 • 3 tane lider sayabilir misiniz?
 • Açık sayım nedir?
 • Asimile nedir?
 • Beyaz yaka nedir?
 • 2013 Mısır Darbesi nedir?
 • Beyin göçü ne anlama gelmektedir?
 • Çanakkale Savaşı sonucunu anlatabilir misiniz?
 • Bitcoin nedir?
 • Demokratik devlet nedir? Demokratik devlet anlayışını anlatabilir misiniz?
 • Hangi ülkeler demokratiktir?
 • Dış ülkelere yardımcı olmamız hakkında ne düşünüyorsunuz?
 • Göbeklitepe nerededir? Göbeklitepe’nin tarihi açıdan önemi nedir?
 • İş sağlığı ve iş güvenliği nedir?
 • Hukuk nedir?

28. Dönem Pomem Başvurusu Ne Zaman?

28. Dönem Pomem Başvurusu Ne Zaman?

28. dönem Pomem başvurusu ne zaman? 27. dönemin tamamlanması ile birlikte yeni girmek isteyen adaylar 28. dönemi merak etmektedir. Henüz resmi bir tarih belirtilmese de 28. dönem Pomem polis alımı tamamlandığı zaman yeni aşamaya geçilmektedir. İşlem daha tamamlanmadığından ötürü resmi bir tarih verilmemiştir.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz:

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kamu Kurumları İş Alımları E-Devlet Üzerinden Yapılacak! 

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.