DOLAR

32,2053$% -0.22

EURO

35,1156% -0.22

GRAM ALTIN

2.498,17%1,32

ÇEYREK ALTIN

4.035,00%1,11

BİST100

10.643,58%3,14

BİTCOİN

2156606฿%2.37003

a
  • Kamu Haber
  • Meb
  • MEB Okulların İhtiyaçları İçin 8.7 Milyar Lira Bütçe Kullandı!

MEB Okulların İhtiyaçları İçin 8.7 Milyar Lira Bütçe Kullandı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okulların elektrik, yakıt, su, temizlik malzemesi, onarım, donatım, kırtasiye, laboratuvar gibi ihtiyaçları için geçen yıl 8,7 milyar lira bütçe kullandı. İşte detaylar...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okulların elektrik, yakıt, su, temizlik malzemesi, onarım, donatım, kırtasiye, laboratuvar gibi ihtiyaçları için geçen yıl 8,7 milyar lira bütçe kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığı 2022 Okul İhtiyaçlarına Bütçe Ayırdı

Milli Eğitim Bakanlığı, okulları güçlendirmek için bütçeden daha fazla kaynak ayırma ve ihtiyaca göre bütçe tahsis işlemlerini geçen yıl uygulamaya geçirdi.

Bu uygulama kapsamında, okulların elektrik, yakıt, su ihtiyacından temizlik malzemelerine, onarım, donatım, kırtasiye ihtiyaçlarından laboratuvar malzemelerine kadar çok geniş bir çaptaki ihtiyaçları için geçen yıl 8,7 milyar lira bütçe kullanıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Okulların İhtiyaçları İçin 8.7 Milyar Lira Bütçe Kullandı

Milli Eğitim Bakanlığı Okulların İhtiyaçları İçin 8.7 Milyar Lira Bütçe Kullandı

Okullarda Yakacak, Akaryakıt, Elektrik Ve Haberleşme Giderleri Tam 1 milyar 652 Milyon Lira

Okullarda geçen yıl, kırtasiye, yayın, baskı ve büro malzemeleri alımı için 720 milyon 458 bin lira, su tüketimi ve temizlik malzemeleri alımı için 845 milyon 464 bin lira, yakacak, akaryakıt, elektrik ve haberleşme giderleri için 1 milyar 652 milyon lira, laboratuvar malzemesi ile kimyevi ve temrinlik malzeme, mamul mal ve küçük onarım alımları için 5 milyar 625 milyon lira bütçe kullanıldı.

Bakan Özer: İhtiyacı Fazla Olan Okula Daha Fazla Bütçe Gönderiyoruz

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bakanlık olarak okulların tüm ihtiyaçlarını karşılamak için azami çaba gösterdiklerini dile getirerek, şu sözleri söyledi:

“Okullarımızın elektrik, su ve yakıt gibi temel ihtiyaçlarının tamamını zamanında ödediğimiz gibi okullarımızın diğer ihtiyaçlarını da maksimum seviyede karşılıyoruz. Özellikle 2021 yılından itibaren okullarımızın ihtiyaç durumuna göre eğitim ortamlarını zenginleştirmeye, ihtiyacı fazla olan okula daha fazla bütçe göndermeye özen gösteriyoruz.

Bu yaklaşımımızı 2022 yılında da sürdürmeye kararlıyız. Amacımız, bir taraftan okullarımızın herhangi bir dış kaynağa ihtiyaç duymadan ayakları üzerinde durmasını sağlamak diğer taraftan okullar arası imkan farklılıklarını azaltmak için ihtiyaç durumuna göre etkin ve verimli bir şekilde kaynak kullanımını sağlamak.

Böylece her bir okulumuzun öğrenci, öğretmen ve yöneticileri için daha sağlıklı bir okul iklimine kavuşmasını destekleyeceğiz ve mevcut okul iklimini sürekli iyileştirmeleri için desteklerimiz giderek artacak.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

MEB’den Eğitim’de Kaliteyi Arttırma Hamlesi: Teftiş Sistemi Kuruldu !

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.