DOLAR

33,0965$% 0.3

EURO

36,0975% 0.27

GRAM ALTIN

2.594,64%0,98

ÇEYREK ALTIN

4.195,00%0,78

BİST100

11.115,52%0,46

BİTCOİN

2084544฿%0.58098

a

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer : Öğretmen Ataması Mutlaka Olacak !

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmen atamaları hakkında açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: “Öğretmen ataması mutlaka olacak” dedi. İşte detaylar…

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmen atamaları hakkında açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: “Öğretmen ataması mutlaka olacak” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer : Öğretmen Ataması Mutlaka Olacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı canlı yayın programında öğretmen atamaları ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: “Öğretmen ataması mutlaka olacak, üzerinde çalışmaya devam ediyoruz, okul öncesi eğitimi için 3 bin anaokulu 40 bin anasıfı düşünülüyor, ağırlık okul öncesine verilecek, ama diğerlerine de yer verilecek, umuyorum en kısa sürede tamamlarız.” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer : Öğretmen Ataması Mutlaka Olacak !

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer : Öğretmen Ataması Mutlaka Olacak !

İşte Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Açıklamaları

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in açıklamaları şu şekilde:

“Mesleki eğitimde yapılan değişikliklerle işveren ve çalışanlar açısından cazip düzenlemeler yaptık. Bu konuda yapılan değişikliklerle işverenin yükünü devlet aldı. Burada devlet 1-2 milyar TL’lik bir yükü işveren üzerinden almış oluyor.

Mesleki eğitimle ilgili tüm düzenlemelerimizi iş dünyası ile istişare ile yapıyoruz. Mesleki eğitim merkezleri genç işsizliği azaltma fırsatları sunuyor.”

2022 Yılı Sonuna Kadar 1 Milyon Çırak Hedefliyoruz

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü:

“KOBİ’ler için en önemli şey çırak bulmak. Bu düzenlemelerin ardından farklı sektörlerde çırakların sayısı katlandı. 2022 yılı sonuna kadar 1 milyon çırak hedefliyoruz. Bunu genç işsizliğini düşürmek için etkin bir enstrüman olarak kullanmak istiyoruz.

Türkiye’de 256 tane OSB var. Daha önce 87 tane OSB’de mesleki eğitim merkezi vardı. 2021’in sonunda tüm OSB’lerde mesleki eğitim merkezlerini kurduk.

Bir işletmede usta öğretici varsa artık o işletme 40 çırak alabilecek. Bu alanda kapasiteyi artırdık. Tüm sektörlerde ciddi bir talep var. Burada 1 milyon hedefine ulaştığımızda bu talep karşılanmış olacak. Mesleki eğitim merkezlerinde istihdam oranı yüzde 88 düzeyinde. Örneğin Almanya’da bu oran yüzde 77’ler seviyesinde.

Mesleki eğitim merkezindeki 370 bin öğrencinin yüzde 50’si 18 yaşın üzerinde. Mesleki eğitim merkezlerinden yararlanan kadın sayısı 29 binden 50 bine çıktı. Mayıs ayında mesleki eğitim merkezlerindeki öğrenci sayısı 500 bine çıkmış olacak.

Biz Türkiye’nin mesleki eğitim merkezi haritasını çıkardık. Sektörün kümelenmiş olduğu yerlerde mesleki eğitimi kurguluyoruz.

Meslek liselerinde 1,5 milyar TL’lik gelir yaratmayı hedefliyoruz. İhtiyaç duyduğumuz tüm maddeleri meslek liselerinde üretebiliyoruz.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

MEB Okulların İhtiyaçları İçin 8.7 Milyar Lira Bütçe Kullandı!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.