Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, çocukların matematik konusunda neden yeterince başarılı olmadıklarını araştırdıklarını ifade ederek, “Matematiği öğretme yaklaşımı değişecek” dedi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, şu sözlerle konuştu:

 

Türkiye fen okuryazarlığında çok iyi durumda, matematikte iyileşme var ama istediğimiz düzeyde değil. Bunun için yeni yaklaşımlar üzerinde çalışıyoruz. Bu sadece öğrencilerimizin matematiği öğrenme noktasında değil, daha sonraki akademik ve akademik olmayan yaşantılarındaki başarılarını da çok önemli bir şekilde etkileyecek.”

 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: Matematiği Öğretme Yaklaşımını Değiştireceğiz

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: Matematiği Öğretme Yaklaşımını Değiştireceğiz

 

Hayatla İlişkisi Hiç Kopmayan Bir Matematik Yaklaşımı Tasarlıyoruz

 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, sözlerine şöyle devam etti:

 

“Hayatla ilişkisi kopmayan matematik yaklaşımı Yani matematikte öğretme yaklaşımını değiştireceğiz. Yöntem farklılığı daha hayatla ilişkili olacak. Eğitimin ilk kademelerinde çok somut, daha sonra gittikçe soyutlaşan ama hayatla ilişkisi hiç kopmayan bir Matematik yaklaşımı tasarlıyoruz.

 

Mesela ilkokul aşamasında matematik bir oyun tarzında, farklı etkinliklerle öğrenilecek. Ortaokuldan liseye doğru matematik zenginleştirici ortamların sağlandığı yaklaşımlar olacak.”

 

Dünya Mesleki Eğitim İçin Arttırılmış Sanal Gerçekliğe Geçti

 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “İş sağlığı ve güvenliği açısından riskli alanlarda dünya, mesleki eğitim için artırılmış sanal gerçekliğe geçti. Biz de onun aynısını mesleki eğitime uygulayacağız. Mesela kaynakçılık alanında, madencilik alanında uygulamaya başladık.” ifadelerini kullandı.