DOLAR

33,0952$% 0.3

EURO

36,1141% 0.31

GRAM ALTIN

2.599,09%1,16

ÇEYREK ALTIN

4.205,00%1,02

BİST100

11.121,92%0,52

BİTCOİN

2092648฿%0.86613

a
  • Kamu Haber
  • Meb
  • Bakan Özer: Öğrenciler Pandemi Sonrası İlk Defa Sınava Maskesiz Girecek

Bakan Özer: Öğrenciler Pandemi Sonrası İlk Defa Sınava Maskesiz Girecek

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, LGS'ye girecek öğrencilere başarılar dileyerek, "Covid-19 salgınından sonra ilk defa öğrencilerimiz maskesiz bir şekilde sınava girecek. İnşallah, bu defa maskesiz olduğu için çok daha rahat bir şekilde sınav sürecini geçirecekler" dedi. İşte detaylar...

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, LGS’ye girecek öğrencilere başarılar dileyerek, “Covid-19 salgınından sonra ilk defa öğrencilerimiz maskesiz bir şekilde sınava girecek. İnşallah, bu defa maskesiz olduğu için çok daha rahat bir şekilde sınav sürecini geçirecekler” dedi.

Öğrencilerimiz Covid-19 Sonrası Sınava İlk Kez Maskesiz Girecek

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

“Pazar günü sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diyorum. Covid-19 salgınından sonra ilk defa öğrencilerimiz maskesiz bir şekilde sınava girecek. İnşallah, bu defa maskesiz olduğu için çok daha rahat bir şekilde sınav sürecini geçirecekler. İnşallah diledikleri gibi sınavları geçer, istedikleri okul türlerine yerleşmiş olurlar. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

Bakan Özer: Öğrenciler Pandemi Sonrası İlk Defa Sınava Maskesiz Girecek

Bakan Özer: Öğrenciler Pandemi Sonrası İlk Defa Sınava Maskesiz Girecek

244 Milyonluk Yeni Yatırım Kararı Aldık

Bakan Özer, Çankırı’daki bakanlık yatırımları ile ilgili şu sözlerle konuştu:

2022 yılı içerisinde Çankırı ilimize 156 milyon liralık yatırım planlamışız. Bu yatırımlar, başarılı bir şekilde devam ediyor. Bugünkü İl Değerlendirme Toplantımızda bu 156 milyon liralık yatırıma ilave olarak 244 milyonluk yeni yatırım yapma kararı aldık.

Dolayısıyla Çankırı’daki Milli Eğitim Bakanlığı’mızın yatırımlarını 400 milyon liraya çıkarmış bulunuyoruz. Çankırı’mızda en fazla ağırlık verdiğimiz konulardan bir tanesi; güçlendirme çalışmaları. Şu ana kadar 52 okulumuzun güçlendirmesini tamamlamışız.

22 okulumuzun güçlendirmesini de bu değerlendirme toplantısında planımıza aldık. İnşallah, bir sonraki eğitim öğretim yılında Çankırı’da güçlendirme ihtiyacı olan hiçbir okulumuz kalmayacak. Bu, çok önemli. Atkaracalar ilçemizde bu kapsamda 14 derslikli bir anaokulu, ilkokul ve ortaokul yatırımı kararı verdik.

Çankırı merkezde ve ilçelerde doğalgaza erişimi olup da dönüşümü yapılmayan hiçbir okulumuzu bırakmayacağız. İlçelerimizdeki okullarımızın hepsinin dönüşümünü tamamlayacağız. Onu da yatırım planlarımıza dahil ediyoruz.

Yine Orta ilçemize 1 anaokulu. Biliyorsunuz; okul öncesi eğitime erişimi artırmak için tüm illerimizde bağımsız anaokulları yapmaya, ana sınıfları açmaya büyük bir gayret sarf ediyoruz.

Bu kapsamda Orta ilçesine 1 anaokulu, merkeze 3 tane yeni bağımsız anaokulu bir tane de Şabanözü ilçesine 1 anaokulu yapacağız. Yine Şabanözü ilçemize 1 tane ortaokul yapacağız. Kurşunlu ilçemize hem anaokulu hem de halk eğitim merkezi binasının bir arada olduğu bir yapıyı kavuşturmuş olacağız.

Çankırı ilimizin Milli Eğitim Bakanlığı yatırımlarını 2 katından fazlasına çıkartmış oluyoruz.

Hükümet En Fazla Bütçeyi Milli Eğitim Bakanlığı’na Verdi

Hükümetin en fazla bütçeyi Milli Eğitim Bakanlığı’na verdiğini dile getiren Bakan Özer, istiyoruz ki hızlı bir şekilde eğitim yatırımlarını realize edelim ve öğrencilerimiz çok daha güzel ortamlarda çok daha kaliteli, verimli bir şekilde, eğitim öğretimlerine devam etsin. Özer bakanlık olarak daha önceden Çankırı’mızı desteklediğimiz gibi bundan sonra da tüm imkanlarımızla desteklemeye devam edeceğiz diyerek konuşmasını sonlandırdı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

MEB ile Kültür Ve Turizm Bakanlığı Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.