DOLAR

33,0900$% 0.29

EURO

36,1040% 0.29

GRAM ALTIN

2.590,62%0,83

ÇEYREK ALTIN

4.191,00%0,69

BİST100

11.128,99%0,58

BİTCOİN

2082799฿%0.70375

a

Sosyal Hizmet İşçileri 29 Nisan’da 81 İlde Grev Yapacak!

Öz Sağlık-İş Sendikası; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda 26 Ekim’den bu yana yürüttüğü müzakereler sonucunda üyeleri için önem arz eden ancak anlaşma sağlanamayan maddeler nedeniyle greve gitme kararı aldı. İşte detaylar...

Öz Sağlık-İş Sendikası; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda 26 Ekim’den bu yana yürüttüğü müzakereler sonucunda üyeleri için önem arz eden ancak anlaşma sağlanamayan maddeler nedeniyle greve gitme kararı aldı.

Öz Sağlık-İş Sendikası Grev Kararı Aldı

Müzakere sürecinin başladığı ilk günden itibaren, Sendikamızın gerek mevcut hakların iyileştirilmesi gerekse yeni hakların eklenmesi, gece zammı, sorumluluk tazminatı, meslek/iş primi yol ücreti, tayin/becayiş, refakat izni vb. taleplerinin karşılanmaması üzerine 176 günün sonunda grev kararı alındı.

Sosyal Hizmet İşçileri 29 Nisan'da 81 İlde Grev Yapacak!

Sosyal Hizmet İşçileri 29 Nisan’da 81 İlde Grev Yapacak!

İşte Öz Sağlık-İş Sendikası’nın Açıklaması

Öz Sağlık-İş Sendikası’nın açıklaması şu şekilde:

“Ülkemizin tüm vicdanlı yüreklerine sesleniyoruz, bizler çok şey istemiyoruz!

Pandemi de ailelerinden uzak kalarak, tüm zor şartlara rağmen 7-10-14-21-30 gün sabit vardiyada çalışan, devletimizin emanetinde olan yaşlı, engelli, çocuk ve kadınlara hizmet eden sosyal hizmet işçiler sadece insan onuruna yakışır bir yaşam istiyor.

Bunun bilincinde olarak çıktığımız bu yolda, üyelerimizin taleplerinin karşılık bulması, onlara huzurlu bir çalışma ortamı sağlamak üzere hem Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile hem de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile müspet görüşmeler yapılmış olmasına rağmen işveren sendikası (TÜHİS) ile anlaşma sağlanamamamıştır.

20.04.2022 tarihinde grev ve uygulama kararı alınarak, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı tüm kuruluşlarda grev ilanının astırılması ve tutanak alınması yönünde teşkilatımıza talimat verdik.

Temsilci ve üyelerimizin greve çıkılacak şekilde bilgilendirilmesi ile grev yapılacak kuruluşlar ve grev gözcülerinin belirlenmesi yönünde hazırlıklarımız başlatıldı. Grev uygulaması öncesi Bakanlıklar ve İllerde Müdürlükler önünde basın açıklamaları yapılacak, Sosyal medya (Twitter ve Facebook) etkinlikleri düzenlenecektir.”

İşçinin Emeğinin Yok Sayılmasına Ve Görmezden Gelinmesine Karşı Çıkıyoruz

Öz Sağlık-İş Sendikası’nın açıklaması şu sözlerle noktalandı:

“81 ilde eş zamanlı gerçekleştireceğimiz grev ile sosyal hizmet işçilerinin hak mücadelesine öncülük ediyor, işçinin emeğinin yok sayılmasına ve görmezden gelinmesine karşı çıkıyoruz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı çalışan tüm üyelerimizin, alın terinden hiçbir zaman taviz vermedik, vermeyeceğiz!

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan Pençe Kilit Operasyonu Açıklaması!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.