DOLAR

33,0952$% 0.3

EURO

36,1141% 0.31

GRAM ALTIN

2.599,09%1,16

ÇEYREK ALTIN

4.205,00%1,02

BİST100

11.121,92%0,52

BİTCOİN

2092648฿%0.86613

a

İl Dışı Tayin Kontenjanları 2023 Nereden, Nasıl Yapılır?

İl Dışı Tayin Kontenjanları 2023 yılı MEBBİS Öğretmenlerin iller arası atama ihtiyaç listesi ve kontenjanları yayınlandı mı? 2023 MEB İller arası yer değiştirme tarihleri 2023 ve nereden başvuru yapabileceğinizi, son başvuru tarihini yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İl Dışı Tayin Kontenjanları 2023, yani İller Arası Öğretmenleri Yer değiştirme, tayin ve atama başvuruları her sene olduğu gibi 2023 yılında da Meb tarafından bugün itibariyle açıldı. Kontenjan ve ihtiyaç listesi göz önünde tutularak yapılacak olan atama başvuruları 30 Temmuz ile 3 Ağustos tarihleri arasında alınacak.

İl Dışı Öğretmen Atama Başvuruları Nereden Yapılır?

Başvurular, mebbis.meb.gov.tr veya personel.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formu doldurularak yapılmaktadır.

meb il disi atama bekleyen öğretmenler başvuru

Meb İl Dışı Atama Bekleyen Öğretmenler için Başvuru Nasıl Yapılır?

  1. Yer değiştirme talebinde olan öğretmenler; MEB Sitesi üzerindeki Elektronik Başvuru Formu’na girişi yapılması gereken kimlik, öğrenim, bakanlık atama alanı, hizmet süresi, hizmet puanı ve buna benzer bilgilerini başvuru öncesi MEBBİS e-Personel Modülünden (Özlük) kontrol ederek yanlış veya eksik bilgilerinin düzeltilmesini belgeye dayalı olarak eğitim kurumu, ilçe ve il millî eğitim müdürlüklerinden il dışı tayin kontenjanları 2023 için talep edebilecekler.
  2. Atamalar tercih ve hizmet puanı üstünlüğüne göre gerçekleştirilecektir. Başvuru kayıt işlemi ardından hizmet puanlarına etki edecek değişiklikler başvuru sistemine yansımayacağından, ilgililerin hizmet puanına etki edecek değişiklikleri yer değiştirme başvurusunu yapmadan önce tamamlamaları gereklidir.
  3. İller arası yer değiştirme başvurusunda bulunan öğretmenler, aynı ya da farklı illerden en çok 40 eğitim kurumunu tercih edebilir. Başvuru yapacak öğretmenlere, tercihleri harici 41’inci seçenek olarak da bir ili daha tercih etme hakkı verilecektir. Ancak 40 eğitim kurumu tercihi tamamlanmadan 41’inci seçenek işaretlenemeyecektir. Bunlardan 41’inci seçeneği işaretleyenler, yalnızca tercih ettiği ildeki boş kalan kontenjanlara hizmet puanı üstünlüğü esasına göre bilgisayar kurasıyla atanacaktır.

Meb İl Dışı Atama Başvuruları Ne Zaman?

Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğü içeren durumlardaki yer değiştirme işlemleri tam olarak 30 Temmuz ile 3 Ağustos tarihleri arasında sadece Mebsis üzerinden yapılabilecek. Yukarıdaki linkler üzerinden ulaşacağını MEBSİS ana sayfasında gerekli forum alanları doğru bir şekilde doldurularak Öğretmen Atama İl Değiştirme işlemleri 2023 basit bir şekilde yapılabilir.

meb öğretmen dış il atama

Meb Öğretmen Dış İl Atamaları

İller Arası Tayin Başvurusu Hangi İller Arasında Yapılabilecek

MEB İl Dışı Atamaları Alfabetik Sırası ile Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hakkari, Iğdır, Kars, Kilis, Malatya, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak, Şanlıurfa, Tunceli, Van illerimiz il dışı tayin kontenjanları 2023 hem web sitesinden hem de mobilden yapılabilecektir.

İL DIŞI ATAMA BAŞVURUSUNU BURADAN YAPIN

MEB İller Arası Yer Değiştirme Tarihleri 2023

Aynı il içerisindeki tayin sonuçları açıklandıktan sonra, şimdi MEBBİS il dışı yer değiştirme ihtiyaç listesi ve kontenjanlarına da açıklandı. Aşağıdan bu listeye (Kontenjan Dosyası) ulaşabilir ve indirebilirsiniz. Görevine başka bir ilde devam etmek isteyen adaylar da MEBBİS ile öğretmen atama başvuru sayfasından il dışı tayin kontenjanları 2023 için yardım alabilirler. ihtiyaç listesine göre hazırlanacak olan iller arası yer değiştirme MEB atama takvimine göre yapılacaktır. Aşağıda MEB İller arası yer değiştirme tarihleri 2023, kolayca erişebilirsiniz.

MEBBİS başvuru ekranı İl dışına tayin isteyen öğretmenler için 30 Temmuz’da hizmete açıldı. 3 Ağustos’a kadar kısa sürede başvuruların sona ereceğini duyan adaylar İl dışı atama başvurusu nasıl yapılır, İl dışı yer değiştirme (tayin – atama) ihtiyaç listesi ve kontenjanları açıklandı mı?

meb iller arası atama 2021

Meb 2023 İller Arası Tayin Başvuruları Başladı.

Bu yazımızda il dışı atama başvurusu nereden yapılır? nasıl yapılır? MEBBİS öğretmen il dışı tayin ihtiyaç listesi açıklandı mı? MEB İller arası yer değiştirme tarihleri 2023, gibi bir çok sorunun yanıtını aşağıda devam eden yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Başvuru Yapmak İçin TIKLAYINIZ

Kontenjan Dosyasını İndirmek İçinTIKLAYINIZ

İller Arası Yer Değiştirme Kontenjanları Açıklandı Mı?

İl dışı yer değiştirme yani atanma başvuruları 30 Temmuz ile 3 Ağustos arasında yapılacak. MEBBİS üzerinden girişlerinizi yapabileceğiniz MEB 2023 il dışı yer değiştirme başvuruları 3 Ağustos salı günü sonlanacak. Öğretmenlerin tayin başvuruları açılacak kontenjan sayısı ve ihtiyaç listesi bu tayinlerde belirleyici olacaktır. İl dışı tayin kontenjanları 2023

İl Dışı Atama Başvuruları Nasıl Yapılır?

2023 MEBBİS üzerinden İl dışı atama başvuru sayfası ve takvimi günler önceden yayınlandı. Bu takvime göre görevlerine başka illerde devam etmek isteyen öğretmenler il dışı atama başvurularını Milli Eğitim Bakanlığı’nın hizmete sunduğu MEB yapacak. , tayin başvurularını erişime açıldı. Başvurular, “mebbis.meb.gov.tr” ya da “personel.meb.gov.tr” adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formu doldurulmak suretiyle il dışı tayin kontenjanları 2023 için yapılacaktır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İl Dışı Tayin Kontenjanları 2023 Nereden, Nasıl Yapılır?

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.