DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ÇEYREK ALTIN

3.943,00%1,82

BİST100

10.471,32%0,76

BİTCOİN

2165830฿%-0.19869

a

Gelmiş Geçmiş En Eğlenceli 11 Gençlik Dizisi

Son dönemlere damgasını vurmuş, gittikleri tüm festivallerden ödüllerle dönmüş Gençlik Dizilerini sizler için özenle liste halinde hazırladık.

Gençlik dizileri, genellikle genç izleyicilerin ilgisini çeken ve gençlerin hayatlarına dokunan konuları ele alan televizyon dizileridir. Bu diziler, gençlerin arkadaşlık ilişkileri, aşk hayatları, aile problemleri, okul hayatları, toplumsal baskılar ve gelecek kaygıları gibi konuları ele alır.

Gençlik dizileri, çoğunlukla lise veya üniversite çağındaki gençleri konu alır ve genç izleyicilerin kendilerini dizideki karakterlerle özdeşleştirmelerine olanak tanır. Bu diziler, genellikle dram, romantizm, komedi ve macera gibi türleri içerir.

En bilinen gençlik dizileri arasında “Stranger Things”, “Dawson’s Creek”, “The O.C.”, “Gossip Girl”, “Pretty Little Liars”, “The 100”, “Riverdale” ve “13 Reasons Why” gibi diziler yer alır. Bu diziler, genç izleyicilerin ilgisini çekmesinin yanı sıra, tüm dünyada büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur.

Bu diziler, gençlerin yaşadıkları sorunları anlamalarına ve bu sorunlarla başa çıkmalarına yardımcı olabilir. Gençlik dizilerini sevenler buraya! Keyifle izleyebileceğiniz gençlik dizilerinden en başarılı, ölmeden önce mutlaka bu dizileri izleyin dediğimiz 11 tanesini sizler için seçtik.

1. Stranger Things (2016 – …)

IMDb Puanı: 8.8

Kaybolan arkadaşlarını aramaya başlayan üç çocuğun ve onlara yardım eden insanların hikayesini konu edinen bir Amerikan yapımı bilim kurgu türünde gençlik dizisi. Konusu kadar başarılı oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken dizide, macera ve doğaüstü olayların sürekliliği, izleyiciye de büyük etki bırakmış durumda.

Stranger Things, Duffer Kardeşler tarafından yaratılmış bir Amerikan televizyon dizisidir. Dizi, bilim kurgu, korku ve dram türlerini bir araya getiren bir yapım olarak karşımıza çıkar. Ana konusu, 1980’lerde Indiana’da yaşayan üç arkadaşın, kaybolan arkadaşlarını ararken gizemli olaylarla karşılaşmalarıdır.

stranger things

Stranger Things Netflix

Dizinin ana karakterleri arasında, Will Byers adında genç bir çocuk, arkadaşları Mike Wheeler, Dustin Henderson ve Lucas Sinclair, Will’in annesi Joyce Byers, polis memuru Jim Hopper ve gizemli bir kız Eleven (El) yer almaktadır. Will, bir gün eve dönmez ve arkadaşları onu aramaya başlar. Araştırmaları sırasında, karanlık bir dünyada yaşayan yaratıklarla karşılaşırlar ve gizemli bir kız olan Eleven ile tanışırlar. Eleven, telekinezi güçleri olan bir karakterdir ve gizemli bir şekilde Will’in kayboluşuyla bağlantılıdır.

Dizi, kaybolan çocuğun aranması ve gizemli olayların çözülmesi sürecinde, karakterler arasındaki ilişkileri ve duygusal bağları da ele alır. Ayrıca, dizi, 1980’ler kültürünü ve müziklerini de yansıtır. Dizide, karakterlerin yaşadığı yer olan Hawkins kasabası, gizemli ve tehlikeli bir yer olarak tasvir edilir. Dizinin diğer önemli karakterleri arasında, Will’in ablası Jonathan Byers, Mike’in ablası Nancy Wheeler, Dustin’in arkadaşı Steve Harrington ve Eleven’ın üvey babası Dr. Martin Brenner yer almaktadır.

Jonathan, fotoğrafçılıkla ilgilenen bir karakterdir ve Will’in kayboluşunu araştırır. Nancy, arkadaşı Barb’ın kayboluşunu araştırırken tuhaf olaylarla karşılaşır. Steve, Nancy’nin sevgilisidir ve sonradan Dustin’in arkadaşı olur. Dr. Brenner, Eleven’ın yeteneklerini kullanmak isteyen gizli bir hükümet ajanıdır. Stranger Things, bilim kurgu, korku ve dram türlerinde bir klasik haline gelmiştir. Dizi, nostaljik atmosferi, karakter gelişimi ve kasvetli atmosferiyle öne çıkmaktadır. Dizi, 2016’dan bu yana yayınlanmaktadır ve toplamda 3 sezon ve 25 bölümden oluşmaktadır.

Dizi, 1980’li yılların atmosferini ve popüler kültürünü yansıtmak için müzik, moda, teknoloji ve sinema referansları kullanır. Örneğin, dizi, Dungeons & Dragons gibi popüler bir masaüstü rol yapma oyununa, The Goonies, E.T. ve Poltergeist gibi 1980’lerin popüler filmlerine göndermeler yapar.

Dizi ayrıca, Cold War dönemi ve gizli hükümet projelerine de göndermeler yapar. Dizinin oyuncu kadrosu, genç oyuncuların yanı sıra usta oyuncuları da içermektedir. Winona Ryder, Joyce Byers rolünde yer almaktadır ve başarılı performansıyla diziye büyük katkı sağlamıştır.

David Harbour, polis memuru Jim Hopper rolünde yer almaktadır ve performansıyla Emmy Ödülü‘ne aday gösterilmiştir. Millie Bobby Brown, Eleven rolünde yer almaktadır ve diziye yıldız bir oyuncu olarak yükselmiştir. Dizi, genç kitleyi hedef almasına rağmen, her yaş grubundan izleyici tarafından sevilmektedir.

Stranger Things, korku, gerilim ve bilim kurgu unsurlarını bir araya getirmesi, nostaljik atmosferi ve karakterlerin inandırıcı performansları nedeniyle eleştirmenler tarafından da övgüyle karşılanmıştır. Stranger Things Dizisi izlemek için, Netflix üyeliğiniz olması gerekmektedir.

2. 13 Reasons Why (2017 – …)

IMDb Puanı: 7.9

Jay Asher’ın aynı adlı kitabından uyarlama olan bu yapıt, lise çağındaki bir gencin hikayesine değiniyor. Bir gün okuldan eve döndüğünde odasında gizemli bir kutu bulur. İçinden çıkan kasedi dinlemeye başlar ve hikaye devam eder. Clay, kasette iki hafta önce intihar eden hoşlandığı kızın sesini duyar, kayda kulak kesilir.

Hannah ise kayıtta, yaşamını sonlandırma kararını almasının on üç sebebini anlatıyordur. Sonrasında olaylar gelişir. Seyirciye merak uyandıran bu dizi psikolojik ve dram türünde beğenilenler arasında.

13 Reasons Why dizisi

13 Reasons Why Netflix

13 Reasons Why, Jay Asher tarafından yazılmış aynı adlı romandan uyarlanmış bir Amerikan televizyon dizisidir. Dizi, gençlik draması ve psikolojik gerilim türünde bir yapım olarak karşımıza çıkar. Ana konusu, genç bir kızın intiharından sonra geride bıraktığı kasetlerdir.

Dizinin ana karakteri Hannah Baker, bir lise öğrencisidir ve intihar etmeden önce 13 kaset hazırlar. Bu kasetlerde, kendisine kötü davranan 13 kişi hakkında konuşur ve onların davranışlarının intiharına neden olduğunu söyler. Kasetler, Hannah’nın arkadaşı Clay Jensen tarafından dinlenir ve Hannah’nın hayatındaki sırları ve zorlukları ortaya çıkarır. Dizi, Hannah’nın hayatındaki diğer karakterler ve onların arasındaki ilişkileri de ele alır.

Dizide, okuldaki zorbalık, saldırganlık, taciz ve intihar gibi konulara da değinilir. Ayrıca, Clay’in Hannah’ya olan sevgisi ve onun intiharından sonra yaşadığı yaşantıları da dizi içinde ele alınır. Dizinin diğer önemli karakterleri arasında, Hannah’nın arkadaşı Jessica Davis, Hannah’ya kötü davranan Bryce Walker, Clay’in arkadaşı Tony Padilla ve Hannah’nın eski sevgilisi Justin Foley yer almaktadır. Jessica, Bryce tarafından taciz edilir ve bu olay, Hannah’nın intiharına neden olan olaylar arasındadır.

Bryce, zengin bir ailenin oğludur ve okuldaki popüler çocuklardan biridir. Tony, Clay’in arkadaşı ve ona kasetleri dinlemesi konusunda yardımcı olur. Justin, Hannah’nın eski sevgilisidir ve onun intiharından sonra kendisini suçlu hisseder. 13 Reasons Why, gençlik draması ve psikolojik gerilim türünde bir klasik haline gelmiştir. Dizi, intihar, zorbalık, saldırganlık, taciz gibi konulara açıkça değindiği için eleştiri de almıştır. Dizi, 2017-2020 yılları arasında yayınlanmış ve toplamda 4 sezon ve 49 bölümden oluşmaktadır.

3. The 100 (2014 – …)

IMDb Puanı: 7.7

Hikayesi ilgi çekici olan bu dizi de en beğenilenler arasında. Doksan yedi yıl önce bir nükleer patlaması ardından dünyadaki insanların birçoğu ölüyor ve radyasyon nedeniyle dünya yaşanmayacak bir hale geliyor. Hayatta kalan insanlar on iki farklı ülkenin sınırları içerisinde yaşamakta ve bu insanları bir araya getirmek ve bir çözüm üretmek amacı güden insanların çabasını konu edinen bir dizi. Ayrıca Kass Morgan’ın aynı adlı kitabından bir uyarlama. Distopik bir bilim kurgu ve dram türünde başarılı bir  gençlik dizisidir.

The 100, Kass Morgan tarafından yazılan aynı adlı kitap serisinden uyarlanmış bir Amerikan televizyon dizisidir. Dizi, post-apokaliptik bilim kurgu türünde bir yapım olarak karşımıza çıkar. Ana konusu, dünya nükleer bir savaş sonrasında yaşanamaz hale geldiğinde, insanların uzaydaki bir istasyonda hayatta kalmaları ve sonrasında dünyaya geri dönmeleridir. Dizinin ana karakteri Clarke Griffin, bir tıp öğrencisidir ve annesi, aynı zamanda uzay istasyonunun doktorudur.

The 100 dizisi

The 100

Clarke, bir suç işlediği için ceza olarak dünyaya gönderilir ve dünya üzerinde hayatta kalmak için diğer mahkumlarla birlikte mücadele etmek zorunda kalır. Dünya, nükleer bir savaş sonrasında radyasyon ve mutasyona uğramış canlılarla doludur. Clarke ve diğer hayatta kalanlar, dünyada hayatta kalmak ve yeni bir toplum oluşturmak için mücadele ederler. Dizide, Clarke ve diğer karakterler arasındaki ilişkiler, entrikalar ve güç mücadeleleri de ele alınır.

Ayrıca, dünyada hayatta kalanların, uzay istasyonundaki liderlik yapısı ve sırları da dizi içinde ele alınır. Dizinin diğer önemli karakterleri arasında, Clarke’in arkadaşı Wells Jaha, Octavia Blake, Bellamy Blake, Raven Reyes ve Monty Green yer almaktadır. Octavia, Clarke’in dünyada tanıştığı diğer bir hayatta kalan ve yeraltı toplumunun bir üyesidir. Bellamy, bir suçlu olan kız kardeşi Octavia’yı korumak için istasyondan kaçmıştır.

Raven, uzay istasyonunda bir mühendisdir ve Clarke’in arkadaşıdır. Monty, bir bilim insanıdır ve dünyada hayatta kalmak için gerekli olan şeylerin nasıl üretileceği konusunda uzmanlaşmıştır. “The 100”, post-apokaliptik bilim kurgu türünde bir klasik haline gelmiştir. Dizi, 2014-2020 yılları arasında yayınlanmış ve toplamda 7 sezon ve 100 bölümden oluşmaktadır.

4. Pretty Little Liars (2010 – 2017)

IMDb Puanı: 7.4

Dizi, dört kızın, liderleri olan Alison’ın bir pijama partisinde kaybolmasının ardından yaşadıklarını anlatıyor. Alison’ın kaybolduğunu bir türlü kabullenemeyen dört kız arkadaş, bir yıl sonra arkadaşlarının cesedinin bulunması haberiyle yıkılır ve cenazede “A” adlı bilinmeyen birinden onları takip ettiğini içeren bir mesaj alırlar. Fakat bu “A” adlı kişi cenazeden sonra da kızların peşini bırakmaz. Gizem dolu bu sürükleyici dram ve gerilim türündeki dizi, Gossip Girl dizisine benzemekte. Zamanının beğenilen dizisi oldukça reyting de kırmış.

Pretty Little Liars, Sara Shepard tarafından yazılan aynı adlı kitap serisinden uyarlanmış bir Amerikan televizyon dizisidir. Dizi, gençlik draması ve gizem türünde bir yapım olarak karşımıza çıkar. Ana konusu, bir grup genç kızın yaşadığı sırlar ve tehditlerdir.

Pretty Little Liars dizisi

Pretty Little Liars

Dizinin ana karakterleri arasında Aria Montgomery, Spencer Hastings, Hanna Marin ve Emily Fields yer almaktadır. Dört kızın ortak özelliği, en yakın arkadaşları Alison DiLaurentis’in gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasıdır. Alison, öldüğüne veya kaybolduğuna inanılan bir karakterdir ve dört kız, Alison’ın ölümüyle ilgili sırları paylaşmaktadır. Ancak, dört kızın sırları ve geçmişleri, onları kimliği belirsiz bir kişi tarafından tehdit eden “A” adlı biri tarafından ortaya çıkarılır.

Dizide, kızların sırları açığa çıktıkça “A” tarafından yapılan tehditler artar ve hayatları tehlikeye girer. Kızlar, “A”nın kim olduğunu öğrenmek ve sırlarını korumak için mücadele ederler. Ayrıca, kızların romantik ilişkileri, aile sorunları ve okulda karşılaştıkları zorluklar da dizi içinde ele alınır. Dizinin diğer önemli karakterleri arasında, Alison’ın kardeşi Jason DiLaurentis, Aria’nın ailesi Byron ve Ella Montgomery, Spencer’ın ailesi Peter ve Veronica Hastings, Hanna’nın annesi Ashley Marin, Emily’nin annesi Pam Fields ve Caleb Rivers yer almaktadır.

Pretty Little Liars, gençlik dram dizisi ve gizem türünde bir klasik haline gelmiştir. Dizi, moda, müzik ve pop kültürü gibi birçok alanda da etki yaratmıştır. Dizi, 2010-2017 yılları arasında yayınlanmış ve toplamda 7 sezon ve 160 bölümden oluşmaktadır.

5. Gossip Girl (2007 – 2012)

IMDb Puanı: 7.4

Gossip Girl, bir dedikodu blogunun adı. Bu blogda, Manhattan sosyetesindeki gençlerin hayatında neler olduğu ile ilgili her şey paylaşılıyor. Bu blogu yöneten kişi veya kişiler ise tamamen gizli. Her bölümün başında Gossip Girl, kim olduğunu asla öğrenemeyeceğimizi söylese de “Gossip Girl kim?” sorusunun cevabını final bölümünde şaşırtıcı bir şekilde öğreniyoruz. Dizi zamanının en popüler olan bir gençlik dizisi. Her bölümü ayrı bir ses yaratan bu dizi her ne kadar gençlik dizisi olsa da orta yaş kitlesi de yaratmıştır.

Gossip Girl, Josh Schwartz ve Stephanie Savage tarafından yaratılan bir Amerikan televizyon dizisidir. Dizi, gençlik draması türünde ve New York City’nin zengin ve ünlü gençleri arasındaki ilişkileri konu almaktadır. Dizinin merkezinde, bir blog yazarı olan ve kendisini Gossip Girl olarak adlandıran bir kişi tarafından takip edilen bir grup genç bulunmaktadır.

Dizinin ana karakterleri arasında Serena van der Woodsen, Blair Waldorf, Chuck Bass, Nate Archibald ve Dan Humphrey yer almaktadır. Serena, zengin ve ünlü bir ailenin kızıdır ve dizinin başlangıcında bir yatılı okuldan geri dönmüştür. Blair ise Serena’nın çocukluk arkadaşıdır ve aynı zamanda zengin ve ünlü bir ailenin kızıdır. Chuck, Blair’in sevgilisi ve zengin bir iş adamının oğludur. Nate, zengin bir ailenin oğlu ve Chuck’ın en yakın arkadaşıdır.

Gossip Girl Dizisi

Gossip Girl

Dan ise orta sınıf bir ailenin çocuğudur ve zenginlerin dünyasına yeni girmektedir. Dizinin merkezinde, bu karakterler arasındaki romantik ilişkiler, entrikalar, ihanetler ve sırlar yer almaktadır. Gossip Girl adlı blog yazarı, bu gençlerin hayatlarındaki her şeyi takip etmektedir ve bu sayede okurlarına New York City’nin en ünlü ve zengin gençleri arasındaki en son dedikoduları ve sırları sunmaktadır.

Dizinin diğer önemli karakterleri arasında, Serena’nın annesi Lily van der Woodsen, Blair’in annesi Eleanor Waldorf, Nate’in babası Howard Archibald ve Chuck’ın babası Bart Bass yer almaktadır. “Gossip Girl”, moda, müzik ve pop kültürü gibi birçok alanda da etki yaratmıştır. Dizi, New York City’nin zengin ve ünlü gençleri arasındaki hayatları ele alarak, gençlik draması türünde bir klasik haline gelmiştir. Dizi, 2007-2012 yılları arasında yayınlanmış ve toplamda 6 sezon ve 121 bölümden oluşmaktadır.

6. Riverdale (2017- …)

IMDb Puanı: 7.2

Amerikan gençlik draması türünden bir başka gençlik dizisi de Rivardale. Hikaye, küçük ama son derece ilginç bir kasabada geçmektedir. Sakin ve her şeyin sıradan göründüğü bu kasabaya özellikle dışarıdan gelenler farklı duygulara kapılmaktadır. Bir grup gencin yaşadığı kasabada her şey oldukça şirin bir görüntüdedir. Ancak bu kasabada son derece karanlık ve gizemli olaylar yaşanmaktadır. Gizem dolu bu gençlik dizisi Archie Comics’in karakterleri üzerine uyarlanmış.

Riverdale, Roberto Aguirre-Sacasa tarafından yaratılan bir Amerikan televizyon dizisidir. Dizi, Archie Comics karakterleri üzerine kurulu bir gençlik dramasıdır ve Archie Andrews, Betty Cooper, Veronica Lodge ve Jughead Jones gibi karakterleri içermektedir. Dizi, bir kasabada yaşayan gençlerin hayatlarını, aşklarını, sırlarını ve kasabanın karanlık geçmişini konu almaktadır. Dizinin ana karakteri Archie Andrews, popüler bir lise öğrencisidir ve müzik yapmaktan hoşlanır.

Riverdale dizisi

Riverdale

Betty Cooper, Archie’nin yakın arkadaşı ve genellikle tatlı ve saf bir kız olarak tasvir edilir. Veronica Lodge, yeni taşınmış bir kızdır ve sosyal statüsü yüksek bir aileye sahiptir. Jughead Jones ise Archie’nin en yakın arkadaşıdır ve genellikle mizahi bir karakter olarak tasvir edilir. Dizi, Riverdale kasabasında yaşayan bu karakterlerin hayatlarına odaklanmaktadır. Ancak kasabanın karanlık geçmişi ve sırları da dizinin önemli bir parçasıdır.

İlk sezon, bir genç kızın ölümüyle başlar ve bu olay, kasabanın karanlık geçmişi ile ilgili sırları açığa çıkarmaya başlar. Dizinin diğer sezonlarında da kasabanın karanlık geçmişi ve sırları hikayenin merkezinde yer almaktadır. Dizinin diğer önemli karakterleri arasında, Archie’nin müzik öğretmeni Miss Grundy, Betty’nin annesi Alice Cooper, Veronica’nın babası Hiram Lodge, Jughead’in babası FP Jones ve Archie’nin babası Fred Andrews yer almaktadır.

Riverdale dizisi, gençlik draması türüne karanlık bir dönüş getirerek, Archie Comics karakterlerini modern bir şekilde yeniden yaratmıştır. Dizi, müzik, moda ve pop kültürü gibi birçok alanda da etki yaratmıştır.

7. Dawson’s Creek (1998 – 2003)

IMDb Puanı: 6.6

Dizi, küçük bir kasabada yaşayan bir grup gencin, lise ve üniversite hayatını anlatmaktadır. En çok dikkat çeken özelliği ise karmaşık duygusal ilişkileri işlemesidir. Hayali bir kasabada geçen bu dizi döneminin en beğenilen gençlik dizileri arasında. Kasabanın adı Capeside. Aslında böyle bir yer yoktur, dizi için yaratılmıştır ve bu dizinin ilgi çekici özelliğini kanıtlar durumda.

Kevin Williamson tarafından yaratılmış ve James Van Der Beek, Katie Holmes, Joshua Jackson ve Michelle Williams gibi genç oyuncuların yer aldığı bir kadroya sahiptir. Dizi, küçük bir sahil kasabası olan Capeside’da yaşayan dört arkadaşın – Dawson Leery, Joey Potter, Pacey Witter ve Jen Lindley – hayatlarını ve ilişkilerini anlatır. Dizinin ana teması, gençlik yıllarında aşk, arkadaşlık, aile ve gelecek hakkında karşılaşılan zorluklardır.

Dawsons Creek Dizisi

Dawsons Creek

Dawson, hayal gücü yüksek bir gençtir ve film yapmak isteyen bir yönetmendir. Joey, Dawson’ın çocukluk arkadaşıdır ve Capeside’da yaşayan bir kızdır. Pacey, Dawson ve Joey’nin arkadaşıdır ve yakın arkadaşlarından biri olan Jen ise New York’tan yeni taşınmıştır ve Capeside’da yeni bir başlangıç yapmaya çalışmaktadır. Dizi, gençlerin hayatındaki ilişkiler, aile sorunları, okulda karşılaşılan zorluklar, ergenlik problemleri ve diğer konuları ele alır. “Dawson’s Creek”, 1998-2003 yılları arasında altı sezon boyunca yayınlanmıştır ve geniş bir hayran kitlesi kazanmıştır.

Dawson’s Creek Ttoplamda 128 bölümden oluşmaktadır. Dizi, ABD’de büyük bir izleyici kitlesi kazanmış ve gençlik draması türünde bir klasik haline gelmiştir.

Dizinin ana karakterleri, seyirciler tarafından kolayca benimsenmiş ve sevilen karakterler olmuştur. James Van Der Beek’in canlandırdığı Dawson, hayal gücü yüksek bir genç olarak tasvir edilirken, Katie Holmes’un canlandırdığı Joey, Capeside’da yaşayan sadık bir kızdır. Joshua Jackson’ın canlandırdığı Pacey, sorunlu bir aileden gelen bir gençtir ve Michelle Williams’ın canlandırdığı Jen ise Capeside’a yeni taşınmış bir kızdır.

Dizinin en büyük çekişmelerinden biri, karakterler arasındaki romantik ilişkilerdir. Özellikle Dawson, Joey ve Pacey arasındaki aşk üçgeni, seyirciler tarafından merakla takip edilmiştir. Dizi ayrıca LGBT karakterlerin de ilk kez geniş bir kitleye tanıtıldığı bir gençlik draması olarak da bilinir.

Dawson’s Creek, gençlik draması türünde birçok diziye ilham vermiş ve bu türün popülerliğine katkıda bulunmuştur. Dizi, müzik ve moda dünyasına da etki etmiş ve 90’ların sonu-2000’lerin başındaki popüler kültürün bir parçası haline gelmiştir.

8. The Carrie Diaries (2013 – 2014)

IMDb Puanı: 7.0

16 yaşındaki Carrie Bradshaw annesini yeni kaybetmiştir ve bu da onun artık büyük sorumluluklar alması gerekiyor demektir. Çünkü 14 yaşındaki kız kardeşi Dorrit, her zamankinden daha sorunlu ve isyankardır. Babası ise eşini kaybetmenin ve iki kızıyla kendi başına kalmanın yarattığı şaşkınlıkla ne yapacağını bilememektedir.

Carrie, artık onlarla birlikte hayata tutunmak ve zorluklarla mücadele etmek zorundadır. Bu yaşantıyı dizi de başarılı bir şekilde yansıtmışlar ve bu nedenle de gençlerin beğenebileceği bir yapıt olmuştur.

The Carrie Diaries Dizisi

The Carrie Diaries

2013-2014 yılları arasında yayınlanmış, gençlik draması olan The Carrie Diaries günümüzde bile bir çok platformda izlenebilen en iyi diziler arasında gösterilmektedir. Dizi, “Sex and the City” adlı dizinin ana karakteri Carrie Bradshaw’un gençlik yıllarını konu alır. Dizi, 1980’lerin New York’unda geçer ve Carrie’nin lise yıllarından başlayarak, moda dünyasına adım atışını ve Manhattan’da kendine bir hayat kurma yolculuğunu anlatır.

Carrie, okul hayatı, arkadaşları ve romantik ilişkileri ile uğraşırken, aynı zamanda moda editörü olan mentörü Larissa Loughlin’in yanında staj yaparak, moda dünyasındaki kariyerine adım atmaya çalışır. Dizi, gençlik draması ve moda dünyası türlerini birleştirir ve “Sex and the City” hayranları tarafından ilgiyle takip edilmiştir.

9. Teen Wolf (2011 – 2017)

IMDb Puanı: 7.6

Amerikan yapımı bu fantastik gençlik dizisi en beğenilenler arasında. Oyuncu kadrosu ile dikkat çeken dizinin hikayesi de başarılı. Hikaye, sıradan bir genç olan Scott McCall etrafında dönüyor. Bir gece bir kurt adam tarafından ısırılıyor ve dönüşümü başlıyor. En iyi arkadaşı Stiles ve başka bir kurt adam olan Derek’in yardımıyla kurt adam olduğunu öğrenen Scott, tüm bunlar yetmez gibi bir de aşık oluyor. Dizi tam da bu noktada başlıyor.

Teen Wolf Dizisi

Teen Wolf

Fantastik bir gençlik draması olarak ekranlara gelen Teen Wolf şuan bile oldukça revaçta olan bir gençlik dizisidir. Dizi, genç bir lise öğrencisi olan Scott McCall’in bir kurt adam olduğunu keşfetmesiyle başlar. Scott, bu yeni güçlerini kontrol etmeyi öğrenirken, aynı zamanda diğer doğaüstü varlıklarla da mücadele etmek zorunda kalır.

Scott’ın en yakın arkadaşı Stiles, ona bu süreçte destek olurken, okulda popüler bir kız olan Allison da aralarına katılır. Dizinin genel konusu, Scott ve arkadaşlarının doğaüstü dünyayla olan mücadelesini, okul hayatlarını ve kişisel ilişkilerini konu alır. Dizi, gençlik draması türünde popüler bir dizi olmuş ve hayran kitlesi edinmiştir.

10. The O.C. (2003 – 2007)

IMDb Puanı: 7.5

Zenginlik içinde hayatlarını sürdüren Orange County sakinlerinin hayatına dahil olmak durumunda kalan taşralı bir gencin hayatını, adaptasyon sürecini, arkadaşları ile ilişkilerini anlatıyor. The O.C. Amerikan televizyon dizisi olarak 2003-2007 yılları arasında yayınlanmış bir gençlik dramasıdır. Dizi, bir Orange County gençliğinin hayatını konu alır. Dizinin ana karakteri olan Ryan Atwood, zorlu bir çocukluk geçiren, suçla iç içe olan bir gençtir.

The Oc Dizisi

The Oc

Bir gün, zengin bir ailenin oğlu olan Seth Cohen ile tanışır ve Cohen ailesi tarafından evlat edinilir. Ryan, bu yeni aile ve yeni çevresinde kendine yer bulmaya çalışırken, ailenin diğer üyeleri olan Seth, onun en yakın arkadaşı olan Marissa Cooper ve onun sevgilisi olan Luke ile birlikte, birçok zorlukla karşılaşır. Dizi, gençlik draması türünde birçok ödül kazanmış ve popüler bir dizi haline gelmiştir.

11. One Tree Hill (2003 – 2012)

IMDb Puanı: 7.6

İki üvey kardeşin lise dönemi ve lise sonrası hayatta yaşadıkları ve hayatta kalma mücadeleleri üstüne kurulu bir gençlik dizisi. One Tree Hill, Amerikan televizyon dizisi olarak 2003-2012 yılları arasında yayınlanmış bir gençlik dizisidir. Dizi, iki erkek kardeşin (Lucas ve Nathan Scott) rekabeti, aşkları, hayalleri ve hayat mücadelelerini konu alır.

One Tree Hill Dizisi

One Tree Hill

Konusu, küçük bir Kuzey Karolina kasabası olan Tree Hill’de geçer. Dizide, basketbol sahasında rakip takımlarda oynayan iki kardeşin hayatları birbirleriyle kesişir ve birbirleriyle olan rekabetleri, aile sorunları, arkadaşlıkları, romantik ilişkileri ve hayalleri etrafında şekillenir. Dizi, gençlik draması türünde birçok ödül kazanmış ve hayran kitlesi edinmiştir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

En İyi Mini Dizi Listesi Netflix, Disney Plus, BBC, Hulu, HBO

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.