DOLAR

32,3855$% 0.14

EURO

34,9478% 0.09

GRAM ALTIN

2.403,67%0,10

ÇEYREK ALTIN

3.908,00%0,10

BİST100

9.997,91%-1,39

BİTCOİN

2247732฿%-0.28844

a

CS:GO Konsol Nasıl Açılır? Crosshair Ayarlama Kodları ve Anlamları *2021

CS:GO konsol nasıl açılır? Oyunda crosshair ayarlarını yapmak istiyorsanız öncelikle konsolu açmanız gerekmektedir. Her oyuncuya kendi kontrolünü sağlayan, oyuncunun daha rahat hissetmesini sağlayan oyundaki konsoldur.

CS:GO konsol nasıl açılır? FPS oyunları arasında en çok sevilen ve uzun zamandır en çok oynanılan oyun CS:GO’dur. Oyunun en önemli ayrıntıları arasında da tabi ki “Crosshair ayarı” gelmektedir.

CS:GO konsol nasıl açılır? Oyunda crosshair ayarlarını yapmak istiyorsanız öncelikle konsolu açmanız gerekmektedir. Her oyuncuya kendi kontrolünü sağlayan, oyuncunun daha rahat hissetmesini sağlayan oyundaki konsoldur. Konsol sayesinde kişi rahat olduğu farklı crosshair ayarlarını keşfetmektedir. Oyun içerisinde crosshair ayarları oyuncuların yeteneklerini ve oyun hakimiyetlerini etkilemektedir. Bu nedenle oyun içerisinde kendinizi rahat hissettiğiniz ayarlarda oynamak daha iyidir.

Oyun içerisinde kendi ayarlarımızı yapmak için konsola ihtiyaç duyarız. Ayrıca ünlü oyuncular gibi iyi oynamak için bazen onların ayarlarına bakarız. Bu ayarları uygulamak için de yine konsola ihtiyaç duyarız.

Milyonlarca oyuncusu bulunan CS:GO oyununda iyi bir oyuncu olmak için çeşitli crosshair ayarlarını deneyebilirsiniz. Yazımızın devamında en iyi oyuncular arasına girmeyi başarmış 2 Türk oyuncu bulunmaktadır.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz:

CS:GO Konsol Nasıl Açılır?

CS:GO Konsol Nasıl Açılır?

CS:GO konsol nasıl açılır? Profesyonel oyuncuların kullandıkları ayarlara geçmek için konsol oyun içerisinde oldukça önemlidir.

CS:GO konsol nasıl açılır? Crosshair ayarlarını değiştirmek ve kendimize göre düzenlemek için “CS:GO konsolu aktif etmek” oldukça önemlidir. Bu ayarları aktif etmek için kullandığımız konsol nasıl açılır?

  • Öncelikle CS:GO oyununa giriş yapın.
  • Oyun açıldığında klavyede bulunan ESC tuşunun altında yer alan “é” tuşuna basın.
  • Karşımıza burada konsol ekranı açılacaktır.
  • Bazı bilgisayarlarda bu konsol açılış ekranı kapalı olabilir. Bu gibi durumlarda “Ayarlar” sekmesini açıyoruz.
  • Ayarlar ekranında karşımıza çıkan ilk ekranda “Geliştirici Modunu Aktif Hale Getir” yazısına tıklıyoruz.

Konsolu aktif hale getirdikten sonra istediğimiz zaman ayarlarımızda değişiklik yapabiliriz. Değişiklik yapmak için ESC tuşunun altında yer alan “é” tuşuna basmamız yeterlidir. Artık oyun içerisinde ve oyuna girmeden önce buradan değişiklik yapabiliriz.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz:

CS:GO Crosshair Ayarlama Kodları ve Anlamları

CS:GO crosshair ayarlama kodları ve anlamları nedir? Bu ayarları yapmak oyun içerisinde bize ne sağlar?

CS:GO crosshair ayarlama kodları ve anlamları oyun hakimiyeti ve yeteneğini kazanmak için oldukça önemli olan detaylardır. Burada yer alan ayarları ilk önce profesyonel oyunculara göre ayarlamak ve daha sonra kendimize göre şekillendirmek en iyisidir.

cl_crosshair_drawoutline = Crosshair dışına çizgi ekler.

cl_crosshair_outlinethickness = Crosshair dış çizgisinin derecesini belirler.

cl_crosshairstyle = Crosshair şeklini belirtir, yürürken ve ateş ederken nasıl görüneceğini ayarlayabilirsiniz. (varsayılan 1, sabit 2, hareketli 3)

cl_crosshaircolor = Crosshair rengini belirler, sayı vererek değiştirebilirsiniz. (1 yeşil, 4 mavi gibi)

cl_crosshairgap = Crosshair genişliğini belirler. Yine sayı vererek yapabilirsiniz.

cl_crosshairusealpha = Crosshair saydamlığını açıp kapar.

cl_crosshairsize = Crosshair boyutunu belirler, istediğiniz boyda crosshair yapabilirsiniz ama küçük olması sizin için daha avantajlı olacaktır. (1-5 arasında sayı girmeniz gerekli)

cl_crosshairthickness = Crosshair kalınlığını belirler. (0 ince, 1 orta, 2 kalın)

cl_crosshairalpha = Crosshair saydamlık derecesini belirler.

cl_crosshairdot = Crosshair ortasına nokta ekler. (Nokta olsun istiyorsanız 1 yazın)

CS:GO Woxic Oyun Ayarları ve Crosshair Kodu

CS:GO Woxic oyun ayarları ve crosshair kodu kullanarak profesyonel oyuncuların oyun şekline adapte olabilirsiniz.

CS:GO Woxic oyun ayarları ve crosshair kodu kullanmak ilk başta sizi oldukça geliştirecektir. Profesyonel oyuncular bu ayarları işleri olduğundan dolayı daha çok önemsemektedir. İlk olarak bir profesyonel oyuncunun ayarlarını yapmak bundan dolayı oyunda daha iyi olmanızı sağlar. Fakat buradaki ayarlar tam olarak size uyuşmayabilir. Buradaki ayarlara bakarak kendiniz de değişiklik yapmalı ve uygun olacak şekilde düzenlemelisiniz.

Woxic Crosshair Kodları: cl_crosshairalpha 200; cl_crosshaircolor 5; cl_crosshaircolor_b 129; cl_crosshaircolor_r 250; cl_crosshaircolor_g 50; cl_crosshairdot 0; cl_crosshairgap -1; cl_crosshairsize 3; cl_crosshairstyle 4;

Woxic Mouse Ayarları

DPI: 1600

Fare Hassasiyeti: 1.50

Zoom Hassasiyeti: 1.00

Windows Hassasiyeti: 6

Windows İşaretçi Hassasiyeti: Kapalı

Woxic Oyun Ayarları

Çözünürlük: 1280 x 960

Görüntü Oranı: 4:3

Ölçek Modu: Geniş

Hertz: 240

CS:GO Xantares Oyun Ayarları ve Crosshair Kodu

CS:GO Xantares Oyun Ayarları ve Crosshair Kodu

CS:GO Xantares oyun ayarları ve crosshair kodu kullanarak profesyonel oyuncuların oyun şekline adapte olabilirsiniz.

CS:GO Xantares oyun ayarları ve crosshair kodu kullanmak ilk başta sizi oldukça geliştirecektir. Profesyonel oyuncular bu ayarları işleri olduğundan dolayı daha çok önemsemektedir. İlk olarak bir profesyonel oyuncunun ayarlarını yapmak bundan dolayı oyunda daha iyi olmanızı sağlar. Fakat buradaki ayarlar tam olarak size uyuşmayabilir. Buradaki ayarlara bakarak kendiniz de değişiklik yapmalı ve uygun olacak şekilde düzenlemelisiniz.

Xantares Crosshair Kodları: cl_crosshairalpha 200; cl_crosshaircolor 1; cl_crosshaircolor_b 50; cl_crosshaircolor_r 50; cl_crosshaircolor_g 250; cl_crosshairdot 0; cl_crosshairgap 0; cl_crosshairsize 3; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 0.5; cl_crosshair_drawoutline 0;

Xantares Mouse Ayarları

DPI: 800

Fare Hassasiyeti: 2.00

Zoom Hassasiyeti: 1.10

Windows Hassasiyeti: 6

Windows İşaretçi Hassasiyeti: Açık (1.05)

Xantares Oyun Ayarları

Çözünürlük: 1024 x 768

Görüntü Oranı: 4:3

Ölçek Modu: Geniş

Hertz: 360

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Valorant İsim Değiştirme Nasıl Yapılır? *2021

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.