DOLAR

33,0930$% 0.3

EURO

36,1188% 0.32

GRAM ALTIN

2.589,55%0,79

ÇEYREK ALTIN

4.184,00%0,55

BİST100

11.144,16%0,72

BİTCOİN

2078886฿%0.14177

a

Bakan Pakdemirli Duyurdu, Ödemeler Banka Hesabına Yattı

Bakan Pakdemirli destek ödemelerinin yattığını duyurdu. Destek ödemesi bekleyenler hemen banka hesabını kontrol etmeye başlayabilir.

Günümüzde pek çok üretici daha iyi destek almak ve daha iyi gelişmek adına çeşitli yatırımlar yapıyor ve işletmesini büyütmeye çalışıyor. Bazı yatırımcılar kendi sermayesi ile birlikte o işi büyütmeye çalışırken bazıları da desteğe ihtiyaç duyabilir. Tarım ve Orman Bakanlığı bu konuda yaptığı destekler ile biliniyor.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yaptığı açıklamada toplamda 19 milyon liranın üzerinde destek ödemesi yapıldığını duyurdu. Yapılan açıklamada ödemelerin üreticilerin hesaplarına yatırıldığını açıklayan Pakdemirli, bunun yanı sıra bazı bilgiler paylaşarak kamuoyunu bilgilendirdi.

Bakan Pakdemirli Ödemeler Hakkında Açıklama Yaptı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticilere müjdeli haberi verdi. Pakdemirli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada üreticileri desteklemeye devam ettiklerini söyleyerek bu konuda yapılan çalışmaların sonraki dönemlerde de süreceğini belirtti. Üreticilerin destek ödemesi için banka hesaplarına paraların yattıklarını açıklayan Pakdemirli, toplam 19.4 milyon liralık destek sağlandığını ve destek ödemelerinin 8 Ekim 2021 tarihinde yani bugünden itibaren üreticilerin banka hesaplarında olacaklarını duyurdu. Verdiği bu müjdeli haber ile beraber pek çok üreticiye sevindiren gelişmeyi veren Pakdemirli, sunduğu bu gelişme ile birlikte üreticilerin rahat bir nefes almasını sağlıyor.

Bakan Pakdemirli, yaptığı bir diğer açıklamada üreticilere sunulan desteğin hangi alanlarda ne kadar olduğundan da bahsetti. Üreticileri destekleme konusunda emin adımlarla ilerlediklerini söyleyen Pakdemirli hububat, dane mısır ve baklagil için 4.3 milyon liralık destek sunulduğunu paylaşırken sertifikalı tohum üretimi için 11.6 milyon liralık destek sağlandığını belirtti. Bunun yanı sıra diğer destekler hakkında da açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, paylaştığı açıklamada destek ödemelerini mazot gübre için 2.2 milyon lira olduğu, sertifikalı fidan üretimi için 570.000 lira olduğu ve sertifikalı tohum kullanım desteği için 624.000 lira olduğunu belirtti. Üreticilere diğer dönemlerde de destek yapacaklarını belirten Pakdemirli, dağıtılan destek ödemelerinin üreticilere hayırlı olmasını diledi.

Vatandaşlar Fidan Dikimine Davet Edildi

Ormanlar ile ilgili bir açıklamaya da yer veren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yaptığı açıklamada 2021 yılının sonuna kadar Yozgat’ta 2 milyonun üzerinde fidan dikiminin yapılacağından söz etti. Türkiye’nin tamamında 252 milyon fidanın dikileceğini söyleyen Pakdemirli, “#GeleceğeNefes” etiketi ile bu yatırıma destek verdi. 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde halkı ağaç dikmeye davet eden Bakan Pakdemirli, her vatandaşı kendi şehrindeki fidan dikim alanında fidan dikmesini istedi. Fidan dikme programı ile birlikte ülkemizin daha yeşil ve daha iyi bir iklime sahip olması hedefleniyor.

Bakan Pakdemirli

Üreticiler Durumdan Memnun

Pek çok çiftçi, Bakan Pakdemirli’nin yapmış olduğu üreticiler için destek ödemesi haberine seviniyor. Bir üreticinin yaptığı açıklamaya göre kendisinin tarımsal alanda çiftçilik yaptığını söyleyen işletme sahibi, aldıkları destek ile birlikte daha rahat geçinebildiklerini açıklıyor. Destek ödemesi ile beraber üretim işinin kolaylaştığından söz eden çiftçi, destek ödemesi olmadığı takdirde zorlanacaklarını belirterek hükümete teşekkürlerini sunuyor. Üretici, kendisinin tohum desteği aldığını açıklayarak aldıkları bu destek ile beraber sezonun rahat bir şekilde geçtiğini ve kâra geçebildiklerini söylüyor.

Bakan Pakdemirli, yaptığı bu destek ile birlikte pek çok çiftçiye katkı sağlarken destek ödemesinden yararlanan bir üretici, bu desteğin kısmen yeterli olduğunu açıklıyor. Kendisinin tarımsal ürünler açısından büyük bir işletmesinin olduğunu söyleyen üretici, yaptığı açıklamada verilen destek ile birlikte bir nebze olsun rahatladıklarını belirtiyor. Daha önce destek almadıkları için dönemi zor kapattıklarını belirten esnaf, bu ödeme ile beraber durumu ucu ucuna kurtardıklarını açıklıyor. Her sezon durumun daha da iyiye gittiğini belirten çiftçi, aldıkları destek sayesinde gelişebildiklerini söylüyor. Daha önceki yatırım maliyetinin neredeyse kapanmak üzere olduğunu açıklayan üretici, borçlar bittikten sonra rahatlıkla kâra geçebileceğini ifade ediyor.

Pek çok üretici, bu destekler sayesinde rahat bir şekilde gününü kurtarabiliyor. Bir diğer üreticiden elde edilen bilgilere göre desteğin gayet yeterli olduğu belirtilirken çiftçi, kendisinin hububat desteğinden yararlandığını açıklıyor. Yalnızca üreticilik yapmakla kalmayıp pazar işiyle de uğraştığını söyleyen esnaf, pazarda ürettikleri ürünlerin bir kısmını sattığını ve bu şekilde cebine para girdiğini belirtiyor. Fahiş fiyat uygulayan zincir marketlere de birkaç söz söyleyen üretici, pazarda daha uygun fiyata olan bazı ürünlerin markette pahalı olmasını doğru bulmadığını ve böylesine yüksek fiyat farkının oluşmaması gerektiğini açıklıyor. Fahiş fiyatların önüne geçmek için hükümetin harekete geçtiğini bildiğini söyleyen üretici, bu durum ile birlikte vatandaşların daha uygun fiyata ürünlerden faydalanabileceğini açıklıyor.

Haberi özet geçmek gerekirse Bakan Pakdemirli, yaptığı açıklamada üreticiler için destek ödemelerinin bugün itibariyle banka hesaplarına geçirildiğini belirtti. Toplam ödemenin 19.4 milyon lira olduğunu açıklayan Pakdemirli, hububat, tohum ve dane mısır gibi pek çok alanda üreticilere destek sağladığını duyurdu. Alınacak destek ödemeleri ile beraber çiftçilerin rahat bir nefes alması bekleniyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kredi İflas Riski Son 6 Ayın En Yüksek Seviyesinde

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.