DOLAR

33,0914$% 0.28

EURO

36,1042% 0.28

GRAM ALTIN

2.591,47%0,86

ÇEYREK ALTIN

4.183,00%0,55

BİST100

11.168,29%0,93

BİTCOİN

2082910฿%0.1256

a

Yök 9 Üniversite İçin Rektör Adaylığı Başvuru İlanı Açtı

Yök 2022 yılı son çeyreğinde 9 Üniversitede Rektör Adaylığı İlanlarını adaylarını başvurusuna sundu.

Yök Duyuru sayfasından yayınladığı 9 Üniversite için Rektör Adaylığı Başvuru İlanında hangi Üniversiteler için başvurunun yapılabileceğini ve bu başvuru için adaylardan istenen gerekli belgeleri detayları ile listeledi. Kamu org web sitemizden Yök Duyuruları ve Rektör Atamaları ile ilgili tüm haberleri takip edebilir, ilgili linklerden ilanların verildiği sayfalara gidebilirsiniz.

2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13. maddesinin (a) fıkrası ve 3 sayılı “Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usûllerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnam​esi” hükümleri ve “Rektör Adayı Olmak İsteyenlerin Başvurusuna İlişkin Usul ve Esaslar” uyarınca Balıkesir Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Harran Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesine​​ rektör ataması yapılacaktır.

yök 2022 rektör başvurusu

Yök 2022 Rektör Başvuru İlanlarını Yayınladı

Yukarıda zikredilen Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde rektör adayları için belirlenmiş olan şartları taşıyan adaylar aşağıdaki belgelerle 07/11/2022 tarihinden 18/11/2022 Cuma günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvuruda bulunabilirler.

  1. Başvuru dilekçesi
  2. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  3. Ekte sunulan formatta Rektör Adayı Bilgi Formu
  4. Profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduğuna dair belge
  5. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde bulunan; “Kamuda ve/veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile özel sektörde veya serbest olarak en az beş yıl çalışmış olmak” şartını sağladığını gösterir belge
  6. Bulunduğunuz veya son görev yaptığınız Üniversite/Kurumdan alınan disiplin kaydını da gösteren hizmet döküm belgesi.

Not : Başvurular posta ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına yapılabileceği gibi, ” rektoraday@yok.gov.tr ” adresine elektronik posta yoluyla da yapılabilir. Bu link üzerinden Rektör ilanları bölümünden, 9 Üniversite İçin Rektör Adaylığı Başvuru ilanına gidebilirsiniz.

Ek 1: İlk Kez Rektörlüğe Başvuran Adaylar İçin Başvuru Formu

Ek 2​: Daha Önce Rektörlük Yapmış Yeniden Rektörlüğe Başvuran Adaylar İçin Başvuru Formu

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Uzman Öğretmenlik Ve Başöğretmenlik Sınavında Muaf Olacak Kişiler Kimler?

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.