DOLAR

33,0919$% 0.29

EURO

36,1156% 0.31

GRAM ALTIN

2.591,07%0,84

ÇEYREK ALTIN

4.183,00%0,50

BİST100

11.147,08%0,74

BİTCOİN

2069945฿%-0.67119

a

Bakan Özer : Aldığımız Şura Kararlarının Takipçisi Olacağız

20’nci Milli Eğitim Şurası’nın kapanış töreninde konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Bu Şura kararlarının Milli Eğitim Bakanlığı olarak takipçisi olacağız" dedi. İşte detaylar...

20’nci Milli Eğitim Şurası’nın kapanış töreninde konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Bu Şura kararlarının Milli Eğitim Bakanlığı olarak takipçisi olacağız. 3 ay içerisinde bir rapor yayımlayarak, alınan kararların uygulanma haritasını hem Şura üyeleri hem de tüm kamuoyu ile paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) düzenlenen ve ana teması “Eğitimde Fırsat Eşitliği” olan 20’nci Milli Eğitim Şurası 1 Aralık’ta başladı ve 3 gün sürdü. 3 Aralık itibari ile Milli Eğitim Şurası son buldu. Şura kapsamında “Temel Eğitimde Fırsat Eşitliği”, “Mesleki Eğitimin İyileştirilmesi” ve “Öğretmenlerin Mesleki Gelişimi” başlıklarında özel ihtisas komisyonları kuruldu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer 20’nci Milli Eğitim Şurası’nın kapanış töreninde konuşma yaptı. 20’nci Milli Eğitim Şurası’nın kapanış töreninde konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Bu Şura kararlarının Milli Eğitim Bakanlığı olarak takipçisi olacağız. 3 ay içerisinde bir rapor yayımlayarak, alınan kararların uygulanma haritasını hem Şura üyeleri hem de tüm kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

Şura, Milli Eğitim Bakanı Mahut Özer’in konuşmasından sonra Divan Toplantısı ile alınan ve 128 maddeden oluşan kararların oylanmasıyla son buldu. Maddelerin oylanması öncesinde Şura’nın kapanış konuşmalarını gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Milli Eğitim Bakanlığı olarak bizim görevimiz çok çok önemli ve güçlü olacak. Çünkü arkasında sadece buradaki 3 günlük şura süreci değil, hem internet üzerinden hem de 26 bölgedeki temsilcisi ile bütün paydaşların görüşlerini bir şekilde bu kararların içerisine ekleme imkanı olacak.

Alınan kararların uygulanma aşamasında da Şura üyelerimizin bu kararların uygulandığını görmekten ve ulusal bir meşruiyet alanı içerisinde Şura kararlarının büyük oranda uygulanmaya geçtiğini görmekten de büyük bir mutluluk duyacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Şura Kararlarının Milli Eğitim Bakanlığı Olarak Takipçisi Olacağız

20’nci Milli Eğitim Şurası’nda alınacak kararların uygulanma sürecinde de yakından takip edileceğinin altını çizen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Bu Şura kararlarının Milli Eğitim Bakanlığı olarak takipçisi olacağız. 3 ay içerisinde bir rapor yayımlayarak, alınan kararların uygulanma haritasını hem Şura üyeleri hem de tüm kamuoyu ile paylaşacağız.

Bugün 3 Aralık 2021, 3 ay sonra yani 3 Mart 2022 tarihinde burada yapacağımız yeni etkinlikte bugün Şura’da alınan kararların uygulanma derecesini tüm paydaşlarımız ile birlikte takip edeceğiz. Hakikaten büyük bir keyifle sizlerden gelen önerilerin ne derecede sahada gerçekleştiğini sizler de görmüş olacaksınız. Bir zamanlar burada sunduğunuz bir önerinin sahada uygulandığını görmek eminim sizleri çok mutlu edecektir.

Dolaysıyla burada yaklaşık 2 aylık süreç içerisinde görüşler evrile evrile ve en son değerli Şura üyelerinin yoğun emekleri ve katkılarıyla son haline gelen kararların sahada ne kadar önemli iyileşmelere yol açtığını da hep birlikte görmüş olacağız. Ben tekrar Şura üyelerine bu sürece yaptığı katkılarından ve çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bakan Özer : Aldığımız Şura Kararlarının Takipçisi Olacağız

Bakan Özer : Aldığımız Şura Kararlarının Takipçisi Olacağız

Her Türlü Görüşe Açığız Farklı Görüşlere Saygımız Var

Üç gün süren Milli Eğitim Şurası’nın, ülkenin farklı noktalarından, farklı kültürlerden eğitim temsilcilerini bir araya getiren çok demokratik bir ortamda gerçekleştiğini ifade eden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Her türlü görüşe açığız, farklı görüşlere saygımız var. Demokratik her türlü farklı görüşün dile getirilebilir ve konuşulabilir olmasından büyük bir kıvanç duyuyoruz”

Başlangıçtaki hedefimiz olan demokratik her türlü farklı görüşün dile getirilebilir ve konuşulabilir olması yaklaşımının bu 3 gün içerisinde gerçekleştiğini görmekten de büyük mutluluk duyuyorum. Çünkü bir tane Milli Eğitim sistemimiz var ve bu eğitim sisteminin çok daha kaliteli olması sadece Milli Eğitim Bakanlığı olarak bizim değil, hepimizin görevidir.

Onun için hakikaten eğitim bir anlaşma ve tartışma meselesi ve farklı görüşlerin tartışılabilir olması, eğitimde ülkenin çok farklı paydaşlarının bir araya gelebiliyor olması ülkemizde demokrasinin geleceği açısından son derece umut verici. Onun için demokratik bir süreç içerisinde bu Şura’nın sona eriyor olmasına verdiğiniz katkı için de hepinize ayrıca tek tek teşekkür ederim” diye konuştu.

Kararların Gerçekleştirilme Oranını Her 3 Ayda Bir Paylaşacağız

Toplantı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Şura’da alınan kararlarda tüm Türkiye’den ortak paydaşların bir araya geldiğine dikkat çekerek, “Türkiye’nin eğitim ile ilgili görüşü olan, yazan, kafa yoran tüm paydaşlarının görüşlerini alarak yeni yol haritasını çizebilmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz.

Şura’da alınan kararları Milli Eğitim Bakanlığı olarak emanet olarak aldık. İnşallah uygulamaya geçirmek için de her türlü çabayı sarf edeceğiz. Şuranın açılışında da söylediğim gibi alınan kararların gerçekleştirilme oranını her 3 ayda bir hem değerli Şura üyeleri hem de tüm kamuoyu ile paylaşacağız.

Çok geniş katılımlı bir Şura gerçekleştirmiş olmaktan da büyük bir mutluluk duyuyoruz. İnşallah ‘Eğitimde Fırsat Eşitliği’ başlığı altında; temel eğitimde fırsat eşitliği, okullar arası imkan farklılıklarının azaltılması ve mesleki eğitimin güçlendirilmesi ile öğretmenlerin mesleki gelişiminin desteklenmesi konusunda; Ülkemizin tüm paydaşlarının görüşlerini alarak yeni yol haritasını çizmekten büyük mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Döviz Arttı, Süper Lig’de 4 Büyüklerin Borcu Katlandı !

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.