DOLAR

33,0908$% 0.29

EURO

36,1175% 0.32

GRAM ALTIN

2.599,09%1,16

ÇEYREK ALTIN

4.205,00%1,00

BİST100

11.119,74%0,50

BİTCOİN

2095828฿%1.0774

a

3600 Ek Gösterge Komisyonu Yarın İkinci Toplantısını Yapacak !

Hükümet ve Memur-Sen'in taraf olduğu 3600 Ek Gösterge Komisyonu yarın ikinci toplantısını yapacak. İşte detaylar…

Hükümet ve Memur-Sen’in taraf olduğu 3600 ek gösterge komisyonu, 3600 ek gösterge düzenlemesinden yararlanacak kadro ve unvanlara dair toplantılara devam ediyor.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul: “Taleplerimiz hazır. Hükümetten, düzenlemenin kapsam ve içeriğine dair teklifini açıklamasını bekliyoruz. Hükümetin teklifinin ardından taleplerimizi kamuoyuyla paylaşacağız.”

3600 Ek Gösterge Komisyonu Yarın İkinci Toplantısını Yapacak

Hükümet ve Memur-Sen’in taraf olduğu 3600 Ek Gösterge Komisyonu yarın ikinci toplantısını yapacak.

Yüz binlerce kamu çalışanının yasalaşmasını beklediği 3600 ek gösterge düzenlemesinde süreç kaldığı yerden devam ediyor. İlk toplantısını 16 Şubat’ta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ev sahipliğinde yapan 3600 Ek Gösterge Komisyonu, ikinci toplantısını yarın yapacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in başkanlığında ve Bakanlığın ev sahipliğindeki ikinci toplantıya, Memur-Sen yönetiminin yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü yetkilileri katılacak. Toplantıda, Hükümet ve Memur-Sen yetkilileri, 3600 ek göstergenin verileceği kadro ve unvanlara dair görüşecek.

3600 Ek Gösterge Komisyonu Yarın İkinci Toplantısını Yapacak !

3600 Ek Gösterge Komisyonu Yarın İkinci Toplantısını Yapacak !

Ek Gösterge Rakamları Kadro, Derece Ve Hizmet Sınıfına Göre Farklılık Gösteriyor

 

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, yaptığı açıklamada ek gösterge uygulamasının, memur maaşı, kamu emekli aylığı ve emekli ikramiyesinde bir hesaplama yöntemi olduğunu dile getirdi.

 

Ek gösterge rakamlarının kadro, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık gösterdiğini söyleyem Tonbul, ek göstergenin yüksek olmasının emekli aylığı ve ikramiyesinin yüksek olması anlamına geldiğini vurguladı.

 

Sürecin Hızlanmasını Bekliyoruz

 

Kamu çalışanlarının 3600 ek gösterge ve diğer göstergelere ait düzenlemenin bir an evvel yasalaşmasını beklediğini ifade eden Tonbul, şu sözlerle konuştu:

 

“Kamuda ek göstergeler kadro unvanı, derece ve eğitim durumu itibarıyla düzenlenmiştir. Bu doğrultuda, düzenlemede polis memurlarında derece ve ikili eğitim durumu ayrımının, hemşire ve imam-hatiplerde derece ve üçlü eğitim durumu ayrımının devam edip etmeyeceğini merak ediyoruz?

 

Bununla birlikte, 3600 ek göstergenin hayata geçirilmesiyle genel idari hizmetler sınıfı, göstergesiz memurlar, yöneticiler, avukatlar ve teknik hizmetler sınıfındaki çalışanların da ek göstergelerinin yeniden düzenlenmesi gerekecek.

 

Memur-Sen olarak taleplerimiz hazır. Hükümetten, düzenlemenin kapsam ve içeriğine dair teklifini açıklamasını bekliyoruz. Hükümetin teklifinin ardından ek göstergelere dair taleplerimizi kamuoyuyla paylaşacağız. Sürecin hızlanmasını ve düzenlemenin söylendiği gibi mayıs ayında TBMM gündemine gelmesini bekliyoruz.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

3600 Ek Gösterge İçin Karar Haftası !

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.