DOLAR

33,0918$% 0.29

EURO

36,0916% 0.25

GRAM ALTIN

2.593,32%0,93

ÇEYREK ALTIN

4.191,00%0,69

BİST100

11.142,18%0,70

BİTCOİN

2074869฿%-0.55138

a

Tarot Kartı Anlamları ve Tarot Falı

Tarot Kartı Anlamları, tarot kartı falı, tarot kartı seç, iyi - kötü, anlamlı - anlamsız, sizi hayrete düşürecek derecede tarot'un hayatımızdaki yerini sorgulayan daha doğrusu anlatan yazımız okunmak için siz tarot meraklılarını bekliyor.

Tarot kartları anlamları sabit olsa da anlamları, yorumlayan kişiye göre değişmektedir. Önemli olan şey Tarot falı bakarken sorulması gerek sorulardır. Tarot destesindeki kart sayısı toplamda 78’dir. Bunlardan 22 tanesi büyük arkanadır. Falcılar bu kartların 56 tanesini ise küçük arkana kartları olarak bilirler. Bu kartlar, hayatta karşımıza çıkacak olayların manevi anlamlarını gösterir.

Kartlar ayrıca, psikolojik karakterlerin maneviyatı ya da ruhumuzun farklı kısımlarının faktörleridir. Kartlara verdiğimiz enerji sayesinde, soruduğumuz soruların cevapları değişir. Buradan hareketle merak ettiklerimizi ve yönümüzü buluruz. Bu yazıda anlatacağım bilgilerle sizde kartların neler söylediğini yorumlayabilirsiniz.

Tarot Acilimi ve Anlamları

Tarot sözcüğü, içinde türlü gizemler barındırır. Tarot kelimesinin, Latince Rota kelimesinden türetildiği bilinmektedir. Ayrıca falcılar arkasında bir şifre olduğunu varsayarlar. Bu da çark anlamına gelir. Sözcük yaşamlar ilişkilidir. Bundan dolayı doğum ve ölüm metaforları bulunmaktadır. Diğer bir yandan eski Mısırca bir sözcük olan Ta-rosh kelimesinden geldiği söylenmektedir. Ta-rosh kelimesinin anlamı ise “Kral Yolu” dur. Eski Mısırlıların Maji Tanrısı Thoth’u Tarot ile özdeşleştiren görüşler de vardır. Bu görüşlere bakılırsa Tarot, Thoth’un tüm bilgeliğinin saklandığı kitaptır.

tarot falı

Tarot Kartları Anlamları

Başka bir açıklama ise Araplar’ a dayanmaktadır. Bu görüş bu kartların Avrupa’ya Araplar tarafından getirildiği şeklindedir. İspanya’nın, Müslümanlardan Hristiyanlara geçmesi ile sadece bir şehirde binlerce kitap Hristiyan alemine geçmiştir. Buna rağmen Arapların ünlü Bin Bir Gece Masallarında Tarot’ a rastlanmaması bu olasılığı da ortadan kaldırmaktadır. Aşağıda bir çok farklı tarot kartından en fazla ön planda olanları görebilirsiniz.

 •  tarot adalet kartı
 •  tarot aşıklar kartı
 •  tarot ay kartı
 •  tarot dünya kartı
 •  tarot güç kartı
 •  tarot güneş kartı
 •  tarot kartı anlamları
 •  tarot kartı çek
 •  tarot kartı falı
 •  tarot şeytan kartı
 •  tarot yıldız kartı

Tarot’un ortaya çıkışı ile ilgili anlatılan pek çok hikâye vardır. Ancak insanlar, Avrupa’ya Çingeneler tarafından yayıldığını düşünmektedir. 18. ve 19.yüzyılda gizemler ile ilgilenen bilginler tarafından yeniden keşfedilmiştir. Ayrıca bazılarına göre tarot kartları anlamları şeytan tarafından oluşturulmuştur. Hermetik ve simya gibi öğretilerle bağlantılı olduğu ortaya çıkmıştır.

Yüzyıllardır Çözülemeyen Bulmaca: Gizem Mi Fal Mı?

İnsanlar geçmişten bugüne kadar geleceğini öğrenmek için farklı yöntemler uyguladılar. Bu yöntemlerin içinde en fazla tercih edileni Tarot olmuştur. Çünkü Tarot, yüzyıllardır başarılı sonuçlar vermiştir. Tarot yüzyıllardır kullanılmakta ve halen de devamlılığını sürmekte olan bir fal türüdür.

Ancak, Gizemcilere göre ise Tarot, asla bir fal değildir. Tarot’un bir kehanet yöntemi olduğu kesin olarak kanıtlanmamıştır. Ayrıca bir belgeye dayalı herhangi bir bilgi de yoktur. Kartların çiziminde kadim Çin Krallıklarının paralarının üzerinde yer alan semboller vardır. Bu hanedanlık, MS 618 tarihinde Çin’de egemen olan Tang Hanedanı’dır.  Birçok tarihçiye göre tarot kartları anlamları bu şekilde oluşmuştur.

Tarot Falı

Tarot Falı

Kartlar geçen zaman içinde değişik kültürlerde pek çok şekle bölünmüştür. Ancak bu durum kartların sembolik figürlerini değiştirmemiştir. Kartların bilinen ve kullanılan birçok türü vardır. Özellikle Simya Tarot’u ve Rider Waite Tarot’u en çok kullanılan Tarot türleridir. Tarot’ta istenilen faydayı sağlamak için en önemli adım, kartların anlamlarına inanmaktır. Bu inanç durumu kartların anlamlarını güçlendirmektedir.

Tarot Kartları İngilizce Mi, Türkçe Mi?

Tarot kartları, birçok dilde mevcuttur. Ancak anlamları dilden dile göre farklılık göstermez. Yani kartların üzerlerinde yazan yazıların hangi dilde olduğu önemli değildir. Bu yüzden İngilizce yazan kartlar yerine Türkçe olanlarını da kullanabilirsiniz. Hatta kartları ana dilinizde kullanmak, kartlara yüklenen anlam için daha yararlıdır. Bu yüzden Tarot falında kullandığınız dil fark etmez.

Tarot kartları anlamları tam olarak bilinmektedir. Ancak falcılar, kartların tarihçelerini kesin olarak bilmiyorlar. Bu yüzden de ana fikir olarak kartların anlamı önemlidir. Yani kartların tarihçelerinden ziyade onların sizin için ne anlama geldiği önem kazanmaktadır.

tarot kartları dili

Tarot Kartları Hangi Dilde Olmalı?

Büyük Arkana Tarot Kartları Anlamları

Bazı insanlar için tarot kartları anlamları büyücü ve sihirbazların yaptıkları bir şeydir. Bu yüzden bu kartlara inanmazlar. Fakat burada temel vurgu kartlara olan inançta değil, kartların anlamlarıdır. Bu noktada da kartlar kendi içinde ayrılmaktadır. Bu ayrımlardan ilki büyük arkana adı verilen gruptur. Bu grupta toplamda 22 tane kart yer almaktadır

Büyük arkana kartları tarot destesinin ana kartlarıdır.  Bu kartlar, özel ve anlamlı durumları tanımlar. Romen rakamlarıyla 0 ve 1-21 olarak numaraları vardır. Bu destede farklı kart isimleri yer almaktadır. Bunları, 4 gruba ayıracak olursak ilk grup; Deli, Büyücü, Başrahibe, İmparatoriçe ve İmparator’dur.

Tarot Kartları Anlamları

Büyük Arkana Tarot Kartları Anlamları

İkinci grup ise; Başrahip, Aşıklar, Savaş Arabası, Kuvvet, Münzevi’dir. Üçüncü grupta yer alan kartlar; Kader Çarkı, Adalet, Asılmış Adam, Ölüm ve Denge’dir. Son grupta ise 7 kart bulunmaktadır. Bu kartlarda; Şeytan, Yıkılan Kule, Yıldız, Ay, Güneş, Uyanış ve Dünya kartlarıdır.

İnsanlar, bu kartlarda kişinin ruhani aşamalarını ifade ederler. Bu grup, 11 çift olmak üzere 22 karttan oluşur. İlk 11’i bize insan ruhunun dış dünya ile yaşayacağı deneyimleri, ödülleri ve mücadeleyi anlatır. İkinci 11’lik kısım ise iç dünyamızdaki deneyimlerimizi anlatır. Büyük Arkana’yı Gezegenler ve Zodyak burçları yönetir. Bu burçlar tarot kartları anlamları için çok etkildir.

Küçük Arkana Tarot Kartları Anlamları

Küçük Arkana kartları da kendi içinde 4 gruptan oluşur. Bunlar; Değnekler, Kupalar, Kılıçlar ve Paralar’dır. Bu grup, toplam 56 karttan oluşmaktadır. Bu grupların her biri 14 kattan oluşmaktadır. Gruplar kendi içerisinde 10 tane seri kart barındırır. Geri kalan kartlar ise saray kartlarıdır. Saray kartları her grupta 4 tane olmak üzere toplamda 16 tanedir.

Saray karları aslında iskambil destesi içerisinde bulunan bazı kartlara benzer. Bu kartlar; Bacak, Kız Papaz gibi kartlardır. Küçük Arkana kartları günlük yaşamımızdaki olayları anlatır. Bu 4 seri kart aynı zamanda 4 elementi sembolize eder. Bu elementler de bizim kartları yorumlamamıza yön verir. Küçük arkana tarot kartları anlamları çeşitli elementleri temsil etmektedir.

Değneklerin temsil ettiği element ateştir. Bu element yeni deneyimleri ifade eder. Zodyak’ta koç, yay ve aslan burçlarının elementidir. Kupaların elementi ise sudur. Su elementi genellikle duygusal yaşantıyı ifade eder. Zodyak’ta akrep, yengeç ve balık burçlarının elementidir. Kılıçların elementi havadır. Daha çok soyutluğu, iç dünyayı ve zihinsel olayları ifade eder. Zodyak’ta terazi, kova ve ikizler burçlarının elementidir. Paraların elementi topraktır. Dünyevi olayları ve yaşamın maddi kısımlarını ifade eder. Zodyak’ta boğa, başak ve oğlak burçlarının elementidir.

Küçük Arkana Tarot Kartları Anlamları

Küçük Arkana Tarot Kartları Anlamları

Tarot Falı İçin Hazırlık ve Kart Seçimi

Tarot kartları anlamları kısaca bizim hayatımıza yön verir demiştik. Ancak önemli olan kartların kendileri değil onlara verilen anlamladır. Bu anlam için kartların hazırlanması önemlidir. Diğer türlü bakılan fal sahte ya da uydurma olacaktır. Tarot falına bakmak için kuvvetli sezgiler önemlidir.

Bunu yaparken en rahat ortamı tercih etmelisiniz. Düşüncelerinizden sıyrılıp enerjinizi kartları yoğunlaştırmalısınız. Bunun için insanlar genelde az ışıklı ortamları tercih eder. Kendilerini motive edebilecek aksesuarları yanınızda bulundururlar.. Ayrıca tarot falını başkasına bakacaksınız onunla ilgili bir obje konsantrasyonunuzu arttırmanıza yardımcı olur. Hatta yapabiliyorsanız kartlara tek tek meditasyon yapmalısınız. Bu düşünceler tarot kartları anlamları açısından çok önemlidir.

Tarot Kart Seçimleri

Tarot Kart Seçimleri

Kart seçiminde öncelikle uyulması gereken bazı kurallar vardır. Bunlardan ilki kartları güzel bir şekilde karıştırmaktır. Daha sonra karıştığınız karları üçe bölün. İlk böldüğünüz partiden başlayarak üst üste bütün kartları tekrar karıştırın. Bu işlemleri uygularken sorunuza yoğunlaşın. Daha sonra kartları sağ elimizde bir yay şeklinde serin. Açılımını yapacağınız yönteme göre kartlarınızı seçin. Seçiminizi yaparken içinizden geldiği gibi hareket edin. İstediğiniz kartları rastgele bir hamlede çekebilirsiniz. Ayrıca isterseniz elinizi kartların üzerinde gezdirerek kartlardan aldığınız enerjiye göre seçebilirsiniz.

Tarot Kartları Anlamları İçin Hangi Sorular Sorulmalı?

Öncelikle duruma, açık ve doğrudan yaklaşmalısınız. Kartlara sorulması gereken sorularda net olmalısınız. Olayın içindeki dolaylı veya dolaysız etkileri ve kişileri hesaba katmalısınız. Önyargı ve kısıtlamalar da bulunmamalısınız. Bu noktada sorularınızda olmaması gereken bazı başlıkları vardır.  Ayrıca soracağınız sorular pozitif ve olumlu olmalıdır. Bu durum tarot kartları anlamları açısından yardımcı olur.

Tarot Kartları Soruları

Tarot Kartları Soruları

Bu başlıklardan bazıları; Sadece zamanla ilgili olan sorulardır. Ayrıca sadece evet ya da hayır cevaplarını istendiği soruları da sormamalısınız. Örneğin; ne zaman iş bulabilirim, evlenmeli miyim gibi soruları sormamalısınız. Bunlar yerine; neden iş bulamıyorum ve evlenirsem beni neler bekliyor sorularını sormalısınız. Bu sorular sorulduğunda alacağınız cevaplar sizi yönlendirir. Kartların sizin yerinize karar vermesi beklenmeyin. Sorularınız mümkün olduğunca pozitif olmalıdır olumlu düşünceler tarot kartlarından yardım almanızı kolaylaştırır

Eş Oyunu ve Tarot Kartları Aşk Anlamları

Yeni başlayanlar için ilk 22 kartı ile oynanması uygun olan oyun, eş oyunudur. Bu oyunu birlikte oynayan eşler, ilişkilerini kendi açılarından yansıtma imkânı bulurlar. Ayrıca sorunun çözümü açısından önemli olan bir fikir alışverişi yaparlar. Bu oyun içerisinde tarot kartları anlamları eşlerce farklı şekillerde yorumlanır.

Öncelikle kartlar üstleri kapalı, yelpaze şeklinde sıralanır. Daha sonra eşlerden her biri aynı anda peş peşe 3 kat çeker. Eşlerden biri diğerine kartları 3 cümle söyler ve kartları gösterir. Bu cümlelerden ilki, ben seni böyle görüyorum cümlesidir. İkinci cümle, ben kendimi böyle görüyorum, cümlesidir. Son olarak üçüncü cümle ise, ben ilişkimizi böyle görüyorum cümlesidir. Bu cümleler tarot kart anlamları açısından çok önemlidir.

tarot kartları eş oyunu

Tarot Kartları Eş Oyunu

İlk çekilen kart, erkeğin kadın nasıl gördüğünü söyler. İkinci çekilen kart, kadının erkeği nasıl gördüğünü söyler.  Üçüncü çekilen kart, erkeğin kendini nasıl gördüğünü söyler.  Dördüncü çekilen kart, kadının kendini nasıl gördüğünü söyler. Beşinci çekilen kart, erkeğin ilişkiyi nasıl gördüğünü söyler. Altıncı çekilen kart ise, kadının ilişkiyi nasıl gördüğünü söyler. Bu oyun herhangi bir birliktelik içerisinde bulunan kişiler çiftler tarafından oynanır. Kısacası bir ilişki içerisinde olan herkes bu oyunu oynayabilir.

Tarot Kartları Anlamları ve İlişki Oyunu

İlişki oyunundaki konu, iki insanın birbiriyle olan ilişkisidir. Eş oyunun aksine soran kişinin tek başına oynadığı bir oyundur. Eşlerden biri 7 tane kart çeker. Bu kartları ilk çektiği kart ortaya gelecek ve diğer çektiği 6 kartta yanlara gelecek şekilde sıralar. Bu oyunda tarot kartları anlamları için çok amaçlı yorumları bulunmaktadır. İlk kartı çeken kişi, ilişkinin durumu hakkında genel bir bilgi verir.

Tarot Kartları İlişki Oyunu

Tarot Kartları İlişki Oyunu

Başka bir ifade ile ilişkiye hükmeden konunun başlığını açıklar. Sol tarafa dizilen kartlar da soru soran kişi, sağ tarafa dizilen kartlarda ise eş yer alır. Üste duran kartlar eşlerin bilinç düzeyinde birbirlerini yaklaşmalarını gösterir. Bu kartlarda eşlerin her biri ne düşündüğünü ve aklından geçirdiğini değerlendirir. Ortadaki 2 kart ilişkinin duygusal yönünü yansıtır.

Bu kartlar farklı anlamlara gelebilir. Eşlerin ne zaman birbirlerini hissettiklerini ve arzuladıklarını gösterir. En alttaki kartlar ise, eşlerin dışarı yansıttıkları tutumlarıdır. Bu tutumlar, eşlerin düşünce ve duygulardan bağımsız olarak birbirlerine gösterdikleri yönleridir. Bu kartlar gizlenen yönler hakkında ilginç fikirler verebilir.

Tarot Kartları Fiyatları Ne Kadar?

Tarot kart anlamları ve birçok özelliğinden bahsettik. Ayrıca bu kartların ne anlama geldiğine de değindik. Ancak bu kartları almalı mıyız sorusuna yanıt vermedik. Çünkü bu soruya verilecek yanıtlar çok kişiseldir. Bu yüzden kişiden kişiye değişmekle birlikte kartlara yüklenen anlamlarda değişir.

Fakat tarot kartları, anlamlarına göre ne kadar ucuzdurlar? Öncelikle tarot kartlarının ortalama fiyatları 50- 100 TL arasında değişmektedir. Ancak bazı kartların fiyatları 2.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Bu yüzden tarot kartlarına yüklediğiniz anlamlara göre seçim yapabilirsiniz. Ayrıca bu kartları internet sitelerinden bulabilirsiniz.

Sonuç olarak tarot kartlarının birçok özelliği bulunmaktadır. Bu özelliklerin yanı sıra insanlarda bu kartlara anlamlar yüklemektedir. Bu yüzden tarot kartları dünya çapında ruhani tatmin olarak popülerleşmişlerdir. Sizde tarot kartları anlamları konusunu öğrenerek hayatına renk ve anlam katabilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Sıradaki haber:

Tarot Kartı Anlamları ve Tarot Falı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.