DOLAR

32,5151$% 0.19

EURO

34,6380% 0.25

GRAM ALTIN

2.502,79%0,67

ÇEYREK ALTIN

4.276,00%-0,77

BİST100

9.571,83%0,25

BİTCOİN

1991759฿%-1.348

a

Sibel Kekilli Kimdir? Nasıl Meşhur Oldu? Oynadığı Dizi ve Filmler

Sibel Kekilli'nin kariyeri ve hayatı oldukça ilginç ve sıradışı bir şekilde gelişti. İşte Sibel Kekilli hakkında bilmediğiniz bir çok bilgiyi sizlere sunuyoruz.

Sibel Kekilli kimdir? Sorusu, son dönemlerin en fazla merak edilen soruları arasında yer almaktadır. Kekilli, gerek sinema dünyasındaki başarıları gerekse de yapmış olduğu açıklamalar ile zaman zaman gündeme gelen bir oyuncudur. Yetenekli oyuncu, dünya çapında bir üne sahip olup pek çok önemli yapımda rol almayı da başarmıştır.

Biz de Sibel Kekilli kimdir? Sorusu üzerinden genç ve yetenekli oyuncunun hayatına göz atmak istedik. Bu yazımızda Sibel Kekilli hakkında merak ettiklerinizi ve daha önce hiç duymadıklarınızı aşağıdaki hayat özeti şeklinde okuyabilirsiniz.

 • Başarılı Bir Oyunculuk Kariyeri: Sibel Kekilli, Almanya’da ve uluslararası arenada tanınmış bir oyuncu haline gelmiştir. Özellikle “Duvara Karşı” (Gegen die Wand) ve “Game of Thrones” gibi projelerdeki performanslarıyla büyük takdir kazanmıştır.
 • Cinsel İçerikli Film Kariyeri: Sibel Kekilli’nin kariyerinin sıradışı bir yönü, genç yaşlarda +18 filmlerde oynamış olmasıdır. Ancak daha sonra bu dönemi arkasında bırakmış ve daha geleneksel oyunculuk projelerine odaklanmıştır.
 • Türk Asıllı Alman Oyuncu: Sibel Kekilli, Türk kökenli bir ailenin Almanya’da doğan bir üyesidir. Bu etnik kökeni, oyunculuk kariyeri ve karakterleri üzerinde etkili olmuştur.
 • Çok Dilli Yetenek: Kekilli, Almanca’nın yanı sıra Türkçe ve İngilizce gibi dilleri de konuşabilmektedir. Bu, uluslararası projelerde rol almasına ve farklı ülkelerden izleyicilere ulaşmasına yardımcı olmuştur.
 • Toplumsal Aktivizm: Sibel Kekilli, cinsiyet eşitliği ve şiddete karşı toplumsal aktivizm konularında da aktif bir şekilde çalışmış ve çeşitli kampanyalara katılmıştır.

Sibel Kekilli Biyografisi

Sibel Kekilli oyuncu kimdir? Sorusuna yetenekli ismin ilk dönemleri ile yanıt aramaya başlayabiliriz. 16 Haziran 1980 yılında dünyaya gelen Sibel, 5 kardeş arasında en büyük olanıdır. Ailesi, 1977 yılında Almanya’ya göç eden Kekilli, Heilbronn kentinde dünyaya gelir. Babası bir dönem inşaat işçiliği yapan Kekilli’nin annesi de evlere temizliğe gitmektedir.

sibel kekilli hayatı

Sibel Kekilli Biyografisi

Sibel Kekilli ailesi kimdir? Sorusuna da ünlü oyuncu, ailesini liberal bir Müslüman olarak tanımlayarak cevap vermektedir. Ailesi aslen Kayserili olan Sibel Kekilli, Kayseri’de yalnızca ziyaret amacı ile kısa bir süreliğine bulunmuştur.

Kendisini Alman olarak tanımlayan Kekilli, Türkiye ile olan bağını %10 Türk olarak ifade etmektedir. Doğduğu günden itibaren Almanya’da ikamet eden oyuncu, Türkiye sınırlarında çok az bulunmuştur.

Sibel Kekilli Kimdir? – İlk Gençlik Yılları

Sibel Kekilli kimdir? Sorusu için verdiğimiz yanıtlara yetenekli oyuncunun gençlik yılları ile devam ediyoruz. 16 yaşından itibaren çeşitli alanlarda çalışmak zorunda kalan Kekilli, aslında eğitim hayatında da oldukça başarılı bir öğrenci idi. İlk eğitim yıllarındaki başarısı, Kekilli’yi bazı devlet kurumlarında çalışma kapısına yöneltti.

Bir müddet çeşitli kamu kuruluşlarında görev yapan Kekilli, 2002 yılı itibariyle farklı alanlara yönelerek pek çok alanda çalışmaya başlamıştır.

Sibel Kekilli’nin +18 Film Oyunculuğu

Sibel Kekilli kimdir? Sorusuna ne yazık ki günümüzde de yetenekli oyuncunun +18 filmleri ile yanıtlar verilebiliyor. Fakat aslında Kekilli, gençlik döneminde rol aldığı bu filmlerden daha ileri ve başarılı bir seviyede bulunuyor. Aslından genliğinde tıp okumak isteyen genç oyuncu, maddi yetersizlikler nedeniyle bir işe görmek zorunda kalıyor.

Bu süreçte 20 yaşında iken Alman biriyle de evlilik kararı alıyor. Sibel’in ailesi de bu evliliğe onay veriyor ve gençler evlilik hazırlığına başlıyor. Bu süreçte gerek ailesi gerekse de Sibel pek çok borcun altına giriyor. Evlilik çeşitli bürokratik prosedürler ile gerçekleşmese de gençler düğün yapıyor.

Sibel, hayat arkadaşı olan Stephan’ın da 9 bin Mark civarında olan borcuna kefil oluyor. Tüm bu borç dönemlerinin üst üste gelmesi de pek tabi Sibel’i maddi olarak oldukça zor bir duruma sokuyor. Stephan ile de yollarını ayıran güzel oyuncu, borçlarını karşılamak için porno sektörüne giriş yapıyor.

Maddi Sıkıntılardan Büyük Yapımlara

Sibel Kekilli kimdir? Sorusuna verilecek en güzel yanıtlardan biri azim ve başarı odaklı atılan adımlar da olabilir. Her ne kadar +18 filmlerde rol alıp ileride bundan pişman olduğunu ifade etse de Sibel, ilk parlamasını Türk – Alman yönetmen Fatih Akın sayesinde yapıyor. Akın ile tamamen tesadüf eseri tanışan Sibel, doğuştan gelen oyunculuk yeteneği sayesinde Duvara Karşı filminin baş rol oyuncusu oluveriyor.

350 kişilik bir oyuncu listesinin arasından seçilen Sibel, bu filmi ile de aynı zamanda pek çok ödüle layık görülüyor. Hayatının ilk ciddi oyunculuk deneyiminde bu tip bir başarı yakalamış olması da Sibel’in sinema dünyasındaki yolculuğuna katkıda bulunuyor.

Sibel Kekilli Nasıl Meşhur Oldu?

Sibel Kekilli kimdir? Sorusuna aslında basının da katkısı tatsız denecek bir seviyede oldukça fazladır. 2004 yılında adını dünyaya duyuran yetenekli oyuncu, daha önce +18 filmlerde birlikte çalıştığı yapımcısı tarafından deşifre edilmiştir. Alman Bild-Zeitung tarafından manşetlere taşınan Sibel, başta Türkiye olmak üzere pek çok ülkeden çeşitli tepkiler almaya başlamıştır.

sibel kekilli duvara karşı

Sibel Kekilli Duvara Karşı Filminde

Alman Basın Konseyi de bu haberden dolayı Bild-Zeitung gazetesini kınamış ve Sibel Kekilli’nin yanında durmuştur. Fakat ünlü oyuncu, hem Almanya hem de Türkiye’de pek çok acımasız eleştirinin de hedefi haline gelmiştir.

Sibel Kekilli Instagram Neden Kapalı?

Sibel Kekilli Türkiye açıklaması olarak verilen haberlerde genç oyuncunun Türkiye’den aldığı çeşitli taciz mesajları da yer almıştır. Özellikle de +18 filmlerde oynadığının ortaya çıkması neticesinde pek çok kişi Sibel’i taciz eden Instagram mesajları atmaya başlamıştır. Bu durumdan oldukça sıkılan ve basında bu şekilde gündeme gelmek istemeyen Sibel de bunun için bir çözüm yolu aramaya çalışmıştır.

Sibel Kekilli Instagram hesabını tüm Türkiye’de sınırlı hale getirerek aslında ülkeyi Instagram’dan tamamen engellemiştir. Yetenekli oyuncunun bu hamlesi de özellikle Türk ve Alman basınında kendisine büyük bir yer edinmiştir. Günümüzde hale Sibel Kekilli’nin Instagram adresine Türkiye üzerinden ulaşılamamaktadır.

Sibel Kekilli Filmleri

Sibel Kekilli, her ne kadar Gegen die Wand (Duvara Karşı) filmi ile şöhreti yakalasa da oyuncunun film ve dizi listesi oldukça geniştir. 2006 yılında Son Tren ve Eve Dönüş filmleri ile öne çıkan Sibel, 2010 yılındaki Ayrılık isimli filmle de başarısını perçinlemiştir. Tüm bu yapımlar, Sibel’i ülkemizde de başarılı oyuncular listesine taşımıştır.

 • Duvara Karşı (Gegen die Wand) – 2004
 • Eski Kasa (Die Alte) – 2007
 • Zweiohrküken – 2009
 • Berlin, I Love You – 2019
 • Karanlık Gece – 2022

Sibel Kekilli Oynadığı Diziler

Sibel Kekilli Game of Thrones dahil önemli dizilerde ve karakterlerde oyunculuk yapmıştır. Oynadığı diziler liste halinde;

 • “Tatort” (2008-2010) – Sibel Kekilli, bu Alman polisiye dizisinde komiser rolünde yer aldı.
 • “Game of Thrones” (2011-2014) – Shae karakteriyle bu popüler dizide rol aldı.
 • “Der letzte Bulle” (2014-2016) – Kekilli, bu Alman dizisinde birkaç bölüm boyunca konuk oyuncu olarak yer aldı.
 • “Gegen den Wind” (1995-2000) – Gençlik dizisi olan “Gegen den Wind”de rol aldı.

Sibel Kekilli Game Of Thrones Kaç Bölüm?

Elbette genç ve yetenekli oyuncunun  kariyerindeki en önemli yapım, tüm dünyayı ekrana kitleyen Game of Thrones isimli dizidir. Dizide “Shea” isimli cariyeye hayat veren Sibel Kekilli, bu sayede dünya çapında oldukça popüler bir isim haline gelmeyi de başarmıştır. Yetenekli ve güzel oyuncu, günümüzde hala pek çok başarılı bağımsız yapım ile kariyerine devam etmektedir.

Sibel Kekilli Game of Thrones

Sibel Kekilli Game of Thrones Sahnesinde

Sibel Kekilli Game Of Thrones hangi bölümlerde oynadı?

Sibel Kekilli, HBO‘nun popüler dizisi Game of Thrones’ta Shae adlı karakteri canlandırdı. Shae, Tyrion Lannister‘ın hizmetçisi ve sevgilisi olarak önemli bir rol oynar. İşte Sibel Kekilli’nin Game of Thrones dizisindeki bölümleri:

 • Sezon, 1. Bölüm – “Winter Is Coming”
 • Sezon, 2. Bölüm – “The Kingsroad”
 • Sezon, 3. Bölüm – “Lord Snow”
 • Sezon, 4. Bölüm – “Cripples, Bastards, and Broken Things”
 • Sezon, 5. Bölüm – “The Wolf and the Lion”
 • Sezon, 6. Bölüm – “A Golden Crown”
 • Sezon, 7. Bölüm – “You Win or You Die”
 • Sezon, 8. Bölüm – “The Pointy End”
 • Sezon, 9. Bölüm – “Baelor”
 • Sezon, 10. Bölüm – “Fire and Blood”

Sibel Kekilli Shae karakteri Game of Thrones’un ilk üç sezonunda önemli bir rol oynamıştır. Ancak dizinin sonraki sezonlarında karakterin hikayesi farklı bir yöne doğru ilerlemiştir.

Sibel Kekilli Yeni Filmi Karanlık Gece Konusu

Sibel Kekilli’nin başrolünde yer aldığı “Karanlık Gece” filmi, aktristin vizyondaki son filmi olarak kayıt altına alınmıştır. Sırma rolünde Sibel Kekilli performansını izleyeceğimiz film, İshak adındaki bir müzisyenin hikayesini anlatmaktadır. İshak, küçük bir dağ kasabasından çıkmış gezgin bir müzisyendir. Yedi yıl önce dahil olduğu bir linç olayı, ölmek üzere olan annesiyle vedalaşmak için kasabasına döndüğünde peşini bırakmaz. Çocukluk arkadaşları olan diğer beş fail ve onları destekleyen kasaba halkıyla yüzleşen İshak, üzerine çöken suçluluk duygusuyla mücadele eder.

sibel kekilli karanlık gece

Sibel Kekilli, Karanlık Gece Filminden Bir Sahne.

Aslında kasabadaki herkes üç maymunu oynamaktadır, çünkü herkesin eline kan bulaşmıştır. Film, İshak’ın acısıyla ve olayın failleriyle hesaplaşma sürecini anlatırken, toplumsal bir tasvir de sunmaktadır. Özcan Alper, filmde kimi göndermeler eşliğinde son derece çarpıcı bir toplumsal tasvire soyunuyor. Film, görsel zenginliğiyle de dikkat çekmektedir. Özellikle düğün sahnesi, obruğa iniş-çıkış bölümleri ve gece sahneleri gösterildiği tüm festivallerde izleyicisini oldukça dikkatimi çekmiştir.

Karanlık Gece filminin oyuncu kadrosunda Sibel Kekilli, Berkay Ateş, Cem Yiğit Üzümoğlu, Pınar Deniz, Taner Birsel gibi isimler yer almaktadır. Film, 59. Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Film ve En İyi Senaryo ödüllerine layık görülmüştür. İlk filmi ‘Sonbahar’ dünya çapında 60’tan fazla film festivalinde gösterilen Özcan Alper’in senaryosunu Murat Uyurkulak’la birlikte yazdığı film, Netflix’te izleyicilerle buluşmuştur. Karanlık gece Sibel Kekilli‘nin ismini yerli filmlerde daha çok duyacağımızın bir kanıtı olarak değerlendiriliyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Sıradaki haber:

Sibel Kekilli Kimdir? Nasıl Meşhur Oldu? Oynadığı Dizi ve Filmler

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik şartları, çerez politikası ve kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.